Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan éltétek meg az érettség...

Hogyan éltétek meg az érettségit? Nálatok is visszatérő álom az érettségire való készülődés, az érettségi bizottság előtti szóbeli vizsgázás, és az, hogy olyan tételt húztok, amiről soha nem is hallottatok, és még órán sem vettétek soha??

Figyelt kérdés

Ma is, és a múltban sokszor máskor is megtörtént, hogy azt álmodom, hogy az érettségin olyan tételt húzok, amit nem tanultunk, és a tételsorban sem volt benne.

Miért van ez így? Tök jól leérettségiztem tavaly, még a magyarom is ötös lett, ami a gyengém volt, és nem értem, hogy miért van így. Lehet azért, mert nekem duplán kijárt az izgalomból, mert a rokkantságomnak köszönhetően teljes felmentést élveztem az írásbeli alól, és duplán szóbeliztem mindenből, és ezáltal hogy ne kelljen 10 tételt egy nap alatt ledarálni, kétszer hívtak be? (Szerdán, és pénteken)

Miként tudnék ezektől az álmoktól megszabadulni? Nagyon nyomasztó, és sokszor rosszul kelek miatta. Persze mmegnyuktató, amikor rájövök arra, hogy ez nem a valóság, mert itt fekszem az ágyban, és az óra hajnali 4-et mutat. Vagy az ragadt meg bennem, hogy a tanárok rémisztgettek minket az érettségivel, hogy milyen borzasztóan nehéz lesz, és a fél osztály meg fog bukni? Ahoz képest mindenki át ment rajta, igaz voltak akik bukdácsolva, és majdnem seggre estek, míg átmentek rajta, de átmentek. De az én bizonyítványom nagyon szép lett, az emelt nyelvi érettségim iis 100%-os lett, nem értem, hogy miért nem tudok megnyugodni azóta sem. Ötlet, hogy hogyan tudok szabadulni az ilyen álmoktól?

Érdekes, hogy az emelttel soha nem álmodom, igaz azt anyanyelvi szinten beszélem, így azt nem is szívtam mellre. Persze készültünk rá a tanárral, de nyelvsuliba meg mittudomén hova soha nem jártam, nekem a kommunikáció volt az elsődleges óra, fölöslegesnek láttam pénzt kiadni a második anyanyelvem tanulására úgy, hogy amúgy is szinte napiszinten használom.



2023. júl. 10. 07:23
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A fölösleges duplabetűkért elnézést kérek, sajnos nagyon érzékeny a billentyűzet.
2023. júl. 10. 07:25
 2/19 anonim ***** válasza:
En iden erettsegiztem, nem vittem tulzasba a tanulast, de ennek ellenere 4-es atlaggal zartam. Persze keszultem azert joval tobbet, mint mondjuk evkozben a dolgozatokra, de nem izgultam tul. Inkabb a szobelin izgultam viszont az is nagyon jol sikerult. Ennek mar 3 hete, azota nem almodtam az erettsegivel, eszembe se szokott jutni. Lehet hogy azert erzel igy mert vannak sulik ahol tenyleg akkora nyomast helyeznek a diakokra hogy az erettsegi mekkora dolog stb stb. Es amugy kisujjbol kirazos annak akinek van egy kis esze legalabb, feleslegesen stresszelnek igy a tanarok minket. Tul vagy mar rajta, esetleg nezd meg a bizonyitvanyod ujra, igen, megvan. Mar nincs mit gondolkozni ezen
2023. júl. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

Én 10 éve érettségiztem, de néha álmodok én is olyat, hogy ott vagyok a vizsgán, és semmit sem tudok. :D

A valóságban nem éltem meg rosszul, készültem rá sokat. Úgyhogy nem rossz emlék.

Sokaknak visszatérő álom ez, nem tudom miért.

2023. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3:

Én sem éltem meg a valóságban rosszul, egyedül töriből húztam olyan tételeket, amiket nehéz volt elmondanom (Széchényi és Kossuth nézetei, valamint az 1. világháborút).

De végül nagy megkönnyebbülés volt mikor vége lett.

2023. júl. 10. 09:59
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

Nekem az egyik legjobb időszak volt.

Volt egy hónap szünet, amiben néha tanulgattam, de leginkább csak autót szereltem (szakmába vágott kicsit a technikum miatt), mászkáltam, barátnőt cseréltem, meg kb. akkor nyílt meg a világ.

2023. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%
Az lemaradt, hogy emiatt nincsenek is nyomasztó álmaim és nem is voltak.
2023. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Grimfox ***** válasza:
61%

Nekem ha rémálmom van, abban vagy az van, hogy vonattal, vagy busszal próbálok hazajutni, vagy az, hogy újra kell érettségiznem, és annyit se készültem rá, mint az elsőre. Ha vonattal megyek az érettségire, és késik/rossz irányba megy a vonat, az a csúcsa a rémálmoknak.

Megélni úgy éltem meg, hogy pánikbeteg lettem, és igazából azóta(17 éve) sem múlt el teljesen.

2023. júl. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Csicsky ***** válasza:
66%
Én az érettségivel kapcsolatban még mostanában is, hosszú évek után azt szoktam álmodni, hogy az eddigi érettségi érvényessége már lejárt és emiatt újból meg kell ismételni. Persze semmit sem tudok és még puskám sincsen, és teljesen reménytelen a helyzet.
2023. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Grimfox ***** válasza:
60%
Az érettségi kifejezetten alkalmas arra, hogy a fiataloknak PTSD-t okozzon.
2023. júl. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Nalunk direk ugy rendezték be a termeket hogy hattal ultunk a bizottsagnak mindenki ugy puskazott ahogy tudott

En meg ugy voltam vele hogy leszarom az egeszet mert ha stresszelem magam akkor ugyis megbukok de nem bukott meg senki

2023. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!