Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan éltétek meg az érettség...

Hogyan éltétek meg az érettségit? Nálatok is visszatérő álom az érettségire való készülődés, az érettségi bizottság előtti szóbeli vizsgázás, és az, hogy olyan tételt húztok, amiről soha nem is hallottatok, és még órán sem vettétek soha??

Figyelt kérdés

Ma is, és a múltban sokszor máskor is megtörtént, hogy azt álmodom, hogy az érettségin olyan tételt húzok, amit nem tanultunk, és a tételsorban sem volt benne.

Miért van ez így? Tök jól leérettségiztem tavaly, még a magyarom is ötös lett, ami a gyengém volt, és nem értem, hogy miért van így. Lehet azért, mert nekem duplán kijárt az izgalomból, mert a rokkantságomnak köszönhetően teljes felmentést élveztem az írásbeli alól, és duplán szóbeliztem mindenből, és ezáltal hogy ne kelljen 10 tételt egy nap alatt ledarálni, kétszer hívtak be? (Szerdán, és pénteken)

Miként tudnék ezektől az álmoktól megszabadulni? Nagyon nyomasztó, és sokszor rosszul kelek miatta. Persze mmegnyuktató, amikor rájövök arra, hogy ez nem a valóság, mert itt fekszem az ágyban, és az óra hajnali 4-et mutat. Vagy az ragadt meg bennem, hogy a tanárok rémisztgettek minket az érettségivel, hogy milyen borzasztóan nehéz lesz, és a fél osztály meg fog bukni? Ahoz képest mindenki át ment rajta, igaz voltak akik bukdácsolva, és majdnem seggre estek, míg átmentek rajta, de átmentek. De az én bizonyítványom nagyon szép lett, az emelt nyelvi érettségim iis 100%-os lett, nem értem, hogy miért nem tudok megnyugodni azóta sem. Ötlet, hogy hogyan tudok szabadulni az ilyen álmoktól?

Érdekes, hogy az emelttel soha nem álmodom, igaz azt anyanyelvi szinten beszélem, így azt nem is szívtam mellre. Persze készültünk rá a tanárral, de nyelvsuliba meg mittudomén hova soha nem jártam, nekem a kommunikáció volt az elsődleges óra, fölöslegesnek láttam pénzt kiadni a második anyanyelvem tanulására úgy, hogy amúgy is szinte napiszinten használom.



2023. júl. 10. 07:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Puzsér, FAM meg barátaik szoktak beszélni erről, érintve Kafkát és A per című filmet.


Valami olyasmi lehet ennek a célja, hogy a rezsim időben bestresszeljen minket, hogy bármikor számonkérhetnek minket és bármikor ránklőcsölhetnek irreális terheket, amiket mosolyogva kell teljesítenünk.


Szerintem ez a porosz oktatási rendszer (amit én láttam vagy 30 éve) egy rendszerszintű szadizmus. Jó katonákat és bérszolgákat akarnak (amikre talán szükség is van, ha olyan a környezet).


Nem mondom, hogy nem kell elvárásokat támasztani a fiatalokkal szemben, mert akkor meg azért züllenének el, de talán nem ártana egy emberségesebb rendszer.

2023. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nagyon jól. Örültem hogy végre vége lesz.
2023. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

Basszus akkor nem vagyok egyedül, én is szoktam olyat álmodni ritkán hogy újra ott vagyok és nem sikerül


Pedig az én iskolámban egy vicc volt az érettségi, a tanárok engedtek hogy másoljunk egymásról(illetve a többiek rólam) …

Megdöbbentő volt


Bár én örülnék ha nekem ez lenne a legnagyobb ptsd-m az életben…

2023. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
Én néha azt szoktam álmodni hogy 11-es vagyok jön az év vége, át kéne menni matekból, aztán 12 első félévbe megint át kéne menni matekból meg év végén is meg érettségin is és ez annyira valóságosnak tűnik, hogy mikor felébredek tényleg azt hiszem hogy ez van, utána könnyebbülök meg csak hogy már elmúlt pedig 2000-be érettségiztem
2023. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
14 beleérettségiztél a 2000-be?
2023. júl. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
40%

Ez most komoly emberek?

Ha egy sima érettségi így kikészít titeket, akkor mit csinálnátok egy főiskolával, egyetemmel? Belehalnátok?

PTSD az érettségi miatt 🤣 az komoly

2023. júl. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Én konkrétan bealudtam az írásbelin, mert úgy lebetegedtem, hogy 40 fokos lázzal azt se tudtam merre vagyok arccal, de a tanárok kedvesek voltak, és én lettem abban a suliban a legenda.
2023. júl. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Fura dolog ez az érettségi.. Nekem borzalmas alvászavarom van azóta. Lefekszek este 10-kor, de nem tudok aludni, bármennyire is próbálom.. Próbáltam mindent: napközben kifárasztani magam, fehér zajt hallgatni ( az elméletileg segít elaludni), színezni+ zene… de semmi. Lefekszek hamar, és háromkor is nagyon nehezen tudok elaludni..Nagyon nagyon ritkán, kb kéthetente 1X van olyan, hogy hamar el tudok aludni, de akkor én is borzalmasakat álmodok.

Most nem sajnálni akarom magam, csak gondoltam megírom, hogy nem vagy/ vagytok egyedül:D az érettségi utólag nem tűnik nagy cuccnak, bár én emelt biosz-kémiáztam is, amit ismételek most októberben, hiába vettek fel máshova. Azt hiszem, marad a gyomorideg meg az inszomnia egy ideig:D

2023. aug. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy akiket zaklattak az iskolában és minden nap úgy kellett bemennie hogy ma mit kapok, azokat viselte meg vagy akiktől meg volt követelve hogy kitűnő tanulók legyenek


Tőlem elmebeteg szülőm elvárta hogy egy zseni legyek és azon élvezkedett, mikor vittem haza az ötösöket


Közben az iskolában bántalmaztak, gyomorgörcsöm volt a szivatás és az aggódás miatt is hogy 5ös legyen minden

Nem csoda ha egy pont után csillagos 5ös tanulóból volt hogy bukásra álltam….

Ezotéria szempontból ez nyilván nagyon csodás karma lehet


És az érettségi miatt is rengeteget görcsöltem, de csak az első nap előtt…. Utána nekem ez nem rossz élmény. Simán ment

2023. aug. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!