Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért nem tudjuk az álmokat...

Miért nem tudjuk az álmokat megkülönböztetni a valóságtól, és miért nem emlékszünk utána semmire az álomból?

Figyelt kérdés

Sosem jövök rá, hogy amit teszek, vagy ahol éppen vagyok, az csak egy álom.

és pedig olyan lehetetlenségeket álmodom néha, de mégse jövök rá hogy olyan nincs. mikor álmodom, közbe nem létezik semmi, csak az amit éppen látok. ha meghalok az álmomba megérzem a fájdalmat, zuhanáskor például, esetleg ha vízbe fulladok..szinte mindent.

mikor felébredek, a felére is alig emlékszem miről álmodtam, közbe ha telik a napom a való életbe, akkor 1-2 cselekvés vagy személy "meglátásából" visszaemlékszek, illetve bevillan az álom egy része. ez amolyan dezsavü nekem.

nem tudom hogy más így van e ezzel ...


2010. nov. 2. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki így van ezzel, és hogy miért nem tudjuk megkülönböztetni.. Senki sem tudhatja, hogy működik pontosan az emberi elme, csak találgatások vannak és elméletek. Ha tényleg érdekel ez a kérdés, menj agykutatónak vagy minek :)
2010. nov. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a tudatos álmodást meg lehet tanulni, magától csak keveseknek jön... de hogy ez mitől van, azt én se tudom.
2010. nov. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem megy a tudatos álom (lucid dreaming).


"ha meghalok az álmomba megérzem a fájdalmat, zuhanáskor például, esetleg ha vízbe fulladok..szinte mindent."


Azért szerintem az álombeli sérülés a valódihoz képest szinte semmi. Nekem visszatérő álmom, hogy lelőnek, általában mellkason, és csak egy enyhe, tompa ütést érzek... a valóságban még nem lőttek meg, de van egy sanda gyanúm, hogy jobban fáj.

2010. nov. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én meg tudom különböztetni, sőt olyan 90%-ban tudom, hogy most csak álmodok. Semmi humbukot nem szoktam csinálni.
2010. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

állítólag az esti csokizabálástól is megjelennek ez a hülye álmaim.

vagy csak ezzel akar nekem valaki jelezni valamit. nem tudom, lehet hogy őrűltség amit beszélek

2010. nov. 2. 16:48
 6/8 anonim ***** válasza:

én megtudom különböztettni.

de volt 1 olyan álmom amit nem tudtam megkülönböztettni mert nagyon valósághű volt.

álmomban megnéztem a órámat és normálisan ment rajta az idő mint a valóságban.

és 1 ismerős helyszínen voltam.

és amikor felébredtem megijedtem hogy csak álmodtam :D


valószinű az ra csaphatott be :D

2010. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én se tudom soha. Nekem vhogy olyan valószerű álmaim vannak. Pl. legutóbb arra az álmomra emlékszem, hogy megyek haza és nagyhasú börtönbőlszökött csíkosruhás rabok hárman be akanak jönni hozzánk és az egyik a hasával benyomja azajtót, amit én a kóddal kinyitottam. Ilyen bármikor történhet :D És félek is az ilyen esetektől, de nem tudtam h álmodom, pedig manapság már kockás ruha van a rabokon xd
2010. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A valóságból is körülbelül annyi dologra emlékszel a nap végén,mint egy álomra,mikor felébredsz.

a valóságban sem tudatosítod magadban percenként,hogy nahát,ez most valóság!Ugyanilyen ritka az is,mikor álmodban tudatosodik benned,hogy álmodsz.

Nem vihetsz át az álmodba semmit a fizikai valóságból és nem is hozhatsz onnan.

Mindig azt érezzük valóságnak,ahol épp vagyunk.Talán az álom is valóság,csak más természetű...

2010. nov. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!