Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mi az álom, és miert emlékszün...

Mi az álom, és miert emlékszünk egyikre még a másikra nem? Te szoktál álmodni és milyen gyakran, melyik álomra szoktál gyakraban emlékezni (jo vagy rossz)?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én csak furcsa álmaimra emlékszem... nagyon sok van de ezek ilyen h*ly*ségek... hogy úgy változik a világ ahogy én akarom
2010. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az álom nem csak azért fontos,mert kilazít és kikapcsol a nappali világból(átvezet egy másik,akkor valósnak tűnőbe...)de valóban üzen és tanácsot ad.Más kérdés,hogy legtöbbször nem "vesszük"az üzenetét.Nem misztikus dolgokra gondolok,igazi üzenetekre.És amikor nem emlékszünk az álomra,akkor is hatással van ránk.Igen érdekes.
2010. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Minden egyes éjjel álmodok, 5-6-7 félét is, mindegyikre emlékszem. Egyik sem rémálom, de még csak nem is rossz sosem. Igaz, néha kellemetlen, és sírva ébredek, mégsem hagy kellemetlen érzést maga után. De általában a másnapi dolgokat álmodom meg. :)
2010. aug. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Nekem a Anyukám kicsit több, mint 1 éve halt meg és alkalmanként vele álmodok, beszélgetünk, tanácsot ad. :) Erre mindig emlékszem. Ezekből az álmokból nem szeretek felébredni, mert annyira jó újra hallani a hangját és látni őt. :(

Egyébként múltkor azt tanácsolta, hogy vegyem le a függönyöket és mossam ki, mert koszosak. :)

2010. aug. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Álom. Az álom megértéséhez tisztában kell lenni azzal, hogy a tudat mint olyan csak az agy háborgó fostengerén úszó törékeny ladik. Tehát az, hogy te mire emlékszel, hogy mit álmodtál annak vajmi köze sincs ahhoz, hogy alvás közben milyen "képek" voltak a fejedben, ha lehet ilyenről beszélni alvó tudattal. Inkább ébredéskor egy jó adag benyomás miatt összerak valamit, értelmezi valahogy, és erre emlékszel te álomként.
2010. aug. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"s miert emlékszünk egyikre még a másikra nem?"

Tudatosan lehet rájuk emlékezni, ha elalvás előtt tudatosan lazítás közben beprogramozod magadnak,hogy emlékezn akarsz az összes álmodra. Minden éjszaka. és egy idő után azt veszed észre, hogy mindegyikre emlékezni fogsz. Reggel ébredés után még emlékszel rá mert a tudat alatti állapotban vagy. Egyébként meg: az álom az sokszor üzenetküldés,látkép,"hatodik érzék" stb. Van egy mező ami körbevesz minket,egy amolyan mágneses mező,sokkal erősebb mint a gravitáció. Ez pont olyan frekvencián működik, amit az agyunk képes felfogni. A vonzás törvényéről biztos hallottatok már. Ugyanez az álmodás definiciója is: Az "univerzumtól" kapsz üzeneteket, amiket az agyad felfog és ezeket álom formájában jeleníti meg neked. Sokan azt mondják ez isteni erő, meg ez maga az Isten. Nem tudják megállapítani, hogy ez az energia mező az Isten vagy sem lényegében ez kissé ezotérikus lett mint tudományos válasz, de ezzel a saját definicióval tudtam megfogalmazni az egészet.

A rémálmokat pedig a saját agyad generálja. Általában akkor ha van egy picike kis félelmed bármitől is, és ez az előző nap is eszedbe jutott általában ez is elég ahhoz, hogy rémálmod legyen és mivel ettől rettegsz,félsz ezeket jobban megjegyzed,jobban belédrögzül,mert a félelmeidet mindíg magad elé idézed.

Kicsit hosszú voltam.

2010. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél más. Nekem mindig azt mondják, hogy tök jó nekem, mert minden este álmodok, néha álmomban tudom is hogy álmodok és emlékszem is mindegyikre vagy aki csak némelyikre emlékszek van aki szinte soha. Viszont soha sem szoktam beléjük magyarázni semmit, mert az hülyeség. Mindig tudom miért álmodom ezt vagy azt, van értelmes oka és nem olyanok, hogy kígyóval álmodtam, akkor kihullik majd a hajam vagy ilyesmi. :S Az embert rengeteg információ éri nap mint nap és álmunkban előjönnek ezek még akkor is, ha te észre sem vetted hogy főzés közben pl egy kígyós dokumentumfilm ment..
2010. aug. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!