Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az igaz ha valaki meghal...

Az igaz ha valaki meghal álmába az akkor meg is hal igazából? , A tipikus zuhanós álomra gondolok. Lent.

Figyelt kérdés

Elalszok és valamikor nagyon erős zuhanást érzek ..utánajártam és akkor rúgok egy nagyot mert mélyen alszok , és nagyon durva zuhanás van ilyenkor.


Tehát, ha valaki ilyen zuhanást furcsát észlel az mindig rúg egy nagyot és még zuhanás előtt felébred de olyan még nemvolt hogy a zuhanásból leért volna a földre ,akkor meghalt volna. Ennek van valóság alapja hogyha valaki álmába meghal (pl:leesik) akkor az életbe ott meghal? PL ábmomba bepisilek akkor ott az életbe is . Értelmes válaszokat. Bocs a fogalmazásért 14/f


2010. dec. 25. 18:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nemhiszem. Igen. én is gyakran vagyok úgy, hogy álmomba leesek egy szakadékba, de még mielőtt földet érnék felébredek. De mégis mitől halnánk meg álom közben? Mi miatt. Engem már szúrtak le álmomban, és hátt szerencsére ittvagyok :D
2010. dec. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

talán ha fordítva teszed fel a kérdést, akkor úgy igaz.


Tehát: "igaz az, ha valaki meghal, akkor álmában is meghal?" nem mind1 mi az ok és az okozat, szerintem ez így teljesen hihető, bár nem feltétlenül igaz minden esetben.


Ha bepisilsz álmodba, gondolom akkor is azért pisilsz be álmodba mert az életben is bepisilsz. Az életből észlelt dolgok beszivárognak az álmodba, például a zajok is, ha rl csörög a telefon, akkor álmodba is sokszor csörög a telefon, ha rl ugat kint egy kutya, akkor az álmodban is ugat valahol egy, meg hasonlók. De nem azért ugat kint a kutya, mert azt álmodtad. (Bár ha nagyon mélyen és elvontan akarunk filozofálni, akkor akár még ez is elképzelhető :P)

2010. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Talán mert mélyen alszol és és eszt zuhanásnak veszi a "szervezet" mert lelassul a szív és e miatt hogy visszaálljon

Amugymeg a halál nem lehet oolyan rossz mert még nemjött vissza senki panaszkodni:D

2010. dec. 25. 18:30
 4/20 anonim ***** válasza:
Persze!! Ha álmomban milliomos leszek,akkor milliomos leszek?? Nem is értem, sok barom ember mért nem ezt álmodja...:-))
2010. dec. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha az elalvás után hamar elkezdesz zuhanni, meg rúgsz, az egyébként egy természetes dolog, állítólag ilyenkor kapcsolja ki az agyad a mozgatást, hogy ne járj úgy mint ez a kutya:


http://www.youtube.com/watch?v=UqrhZW9xIrY


Szegénynek az agya elfelejtette kikapcsolni a lábait az álom előtt :D

Van hogy, mikor kikapcsol, akkor még valami hiba miatt rándulnak egyet az izmok. Ez már általában félálomban szokott megtörténni.

2010. dec. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden alvás során lelassul a keringés/légzés/emésztést/stb. Ébredéskor pedig visszaáll a normális ütemre. Ezért nincs szüksége a szervezetnek ilyen vészmegoldásra, hogy csak azért keltsen fel minket mert lassú a szív. Az viszont kapcsolatban van egymással, hogy azért kelsz fel, mert az álmodban stressz ér, a szívverés felgyorsul. Ez egyrészt kizökkent az alvási ritmusból, másrészt a megnövekedett adrenalinszint igényli a megnövekedett légzést, ezért van az hogy lehet nem csak simán felkelsz, hanem felriadsz, lihegsz, kapkodod a levegőt.


A bepisilés is előbb történik meg mint az álom. Egy ideig bírja a húgyhólyag, de az sem órákig. Alvás alatt is telik, de ha nincs hova, akkor elindul a kiválasztás. Mivel alszol, valamivel jelezni kell az agynak hogy szakítsa meg az alvást. A vizelés és a vizelet érzése általában a legegyszerűbb és legegyértelműbb emlékképet hozza elő, magát a vizelést. De ha nem is azt, mindenképpen vízzel és folyással kapcsolatos dolgot. Amikor elindul a bevizelés, a bőröd is érzékeli a nedvességet, az agyad felé küldött üzenet pedig egy jelzés hogy az információ nem tudatalatti, hanem valóságos. A külső inger hatására felébredsz, és talán hamarabb sikerül, mint ahogy a hólyag kiürül.

Hasonló dolog a vérzés, nem tudsz úgy vérezni alvás közben, hogy arról ne szerezz tudomást. Ez részben védekező reflex is, hogy nehogy véletlenül megfulladj a saját véredben, például egy orrvérzésnél. Ugyanilyen dolog, hogy ha valaki a kádban elalszik és véletlenül belecsúszna a vízbe, akkor nem megfulladni fog a tehetetlen állapot miatt, hanem riasztást kap az agy, és egyből felébreszt.

2010. dec. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
A zuhanás érzés az igazából azért van mert leesik a vérnyomásod hirtelen. Legalábbis ezt szokták mondani. Nekem volt olyan álmom, hogy egy idegen helye mentem dolgozni és elmentem a munkahelyemen pisilni. Az általános iskolai wcben találtam magam. Pisiltem és mentem vissza dolgozni. Élőben viszont nem pisiltem be. Szal...
2010. dec. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
én meg már haltam is meg, mégis élek..(vagy nem?) haha
2010. dec. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem. Már jócskán hullának kellene akkor lennem, mert már haltam meg álmomban párszor.

Sőt, pisiltem is már álmomban és a valóságban nem pisiltem be. :) Bár ez előfordulhat, ha nem ébred fel az ember a pisilési ingerre.

Csak azért nem halsz meg, mert azt álmodod, hogy meghalsz. Előfordulhat, hogy meghalunk álmunkban, de azt valamilyen egészségügyi probléma eredményezi, nem pedig az álmaink.

2010. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

Én majdnem minden éjjel meghalok álmomban, mégis itt vagyok. A szakadékos álom kb. 4-5 évig tartott nálam, majdnem minden éjjel, de mindig felkeltem, mielőtt földet értem volna. Nem tudom miért álmodtam ezt mindig, már kb. 2 éve nem et álmodom, hanem csak simán megölnek, már hozzászoktam xD

22/L

2010. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!