Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Elmesélném az álmom, ha nem...

Elmesélném az álmom, ha nem gond, mert nem hagy nyugodni. Egyben izgalmas számomra és nyomasztó is (? )

Figyelt kérdés

Szóval ez a jelenet csak egy része az álmomnak. Az egész álmom nem érdekes, csak a szokásos bődületes baromságok :), de egy jelenet nem hagy nyugodni.


Egy lépcsőházban voltam egy barátnőmmel, amikor felém futott egy férfi (akit az életben nem is láttam). Én épp telefonáltam, amikor odarohant hozzám és rám kiáltott, hogy adjam oda a telefonom, különben lelő. Ebben a pillanatban beugrott, hogy ez a férfi korábban már megvert (de csak az álmomban). A reakcióm az volt, hogy miért adjam oda? Ekkor éreztem, hogy eljátszottam az esélyem, a férfi feldühödött és a baloldali bordáimhoz szorította a fegyverét. Tudtam, hogy le fog lőni, és elhaló hangon egyre csak azt mondogattam, hogy "Ne tedd kérlek, kérlek, kérlek...", aztán felriadtam, de a számmal még mindig a kérlek szót formáltam.


Gyakran álmodom azt, hogy üldöznek, meg akarnak ölni, de mindig megmenekülök, ha ez mások életébe kerül akkor is mentem az irhámat, nem érdekel hányan halnak meg.


A való életben bátor és büszke embernek gondolom magam, aki egy ilyen helyzetben nem kezdene el könyörögni, és akár képes lenne feláldozni magát egy szerettéért.

A való életben is ilyen lennék? Ha egyszer egy életveszélyes helyzetbe kerülnék utolsó perceimben is kérlelném a gyilkost, hogy ne öljön meg? Bárkin átgázolnék, csakhogy én megmeneküljek?

Vagy a tudatalattim csak szórakozik velem? Szerintetek melyik az igazi énünk? Ami az álmunkban megjelenik vagy a való életbeli?


2011. jan. 29. 22:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem még az álombéli jelenetből, hogy amikor a bordáimhoz szorította a pisztolyt tudtam, hogy milyen érzés lesz ha áthatol a golyó. Előre éreztem, hogy egy égő, maró érzés lesz (lehet hogy igaziból nem így van, még nem lőttek le). Majd ezután kezdtem el kérlelni a férfit, hogy ne lőjön.
2011. jan. 29. 22:59
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Lehet elozo eletbeli dolog,hogy egyszer igy haltal meg.
2011. jan. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A bátor és magabiztos embereknek is lehetnek félelmei. Lehet, hogy ezt nem mered magadnak bevallani, mert megtanultad, úgy érzed, hogy erősnek kell maradnod minden körülmények között. De ez lehetetlen. És amit nem élsz meg ébren, az feltörhet álmodban. Valld be magadnak, hogy mitől félsz! Attól, hogy bántanak, megsebeznek? (nem feltétlenül fizikailag, lehet h lelkileg, érzelmileg(pl. valaki aki tetszik neked, akit szeretsz))

Egyébként az emberek nagy része mindenkin átgázol a saját életének mentése érdekében. Persze mindenki úgy gondolja magáról, hogy segítőkész, jó ember, aki mások érdekét is figyelembe veszi, de ha életveszélybe kerül, akkor az ösztönök kerülnek előtérbe és nem gondolkodik az ember. Vannak erre pszichológiai kísérletek, írnék példát, csak késő van és nem jut eszembe :D Gondolj pl. a West Balkános tragédiára. Ott is mindenkinek egy célja volt, hogy kijusson az épületből és megmeneküljön és észre sem vették azt a 3 szegény lányt... :( Sajnos az emberek így működnek... Nincs miért szégyenkezned.

2011. jan. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon hasonló álmaim vannak... Sokszor üldöznek, meg akarnak ölni, stb... És rám is igaz, hogy a való életben azt hiszem feláldoznám magam, álmomban meg sokszor nem így alakul...

Viszont nálam volt egy olyan időszak, mikor teljesen megváltoztak az álmaim, akkor is üldöztek, de már nem menekültem, hanem küzdöttem, szembefordultam velük, sőt, volt, hogy kifejezetten másokat mentettem nehéz helyzetekből.

Mondjuk nálam ez szorosan összefügg azzal, hogy elég stresszes, félénk, visszahúzódó ember voltam, majd elkezdtem tudatosan változtatni, akkor változtak az álmok is... Most mondjuk vissza-vissza térnek. De a kérdés szempontjából ez már nem lényeg :)

Szerintem azért (is) álmodhatsz hasonlót, mert te magad sem vagy biztos benne, hogy milyen is vagy, és álmodban jönnek elő a kételyek, amiket most le is írtál... Nem hiszem, hogy egyértelműen ki lehetne jelenteni, hogy melyik is az igazi én... Talán mind a kettő.

2011. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

amúgy szeretek ilyeneket álmodni, mert izgalmasak, de elkezdett bosszantani az, hogy mindig én vagyok az áldozat, az üldözött , és nem a vadász :)

2011. jan. 30. 10:32
 6/6 öregvarázsló ***** válasza:

Szerintem ez a Te belső rejtett agressziód.Ami egyébként mindenkinek van mert így vagyunk egyensúlyban.Hogy miért fordul saját magad ellen?

Meditációban bocsáss meg mindenkinek akik ellened tettek.

Magadnak is, amit mások ellen tettél.Meglátod álmaid feloldódnak.

2011. jan. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!