Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelent a Halállal álmodni?

Mit jelent a Halállal álmodni?

Figyelt kérdés

Többször is álmodtam már ezt. Egy bálon voltam, kábé 1800-as évek stílusában volt minden. A terem, az emberek haja és ruhái, valamint az én ruhám is.


Szép nagy terem volt, világos járólappal a padlón, de a fal helyén sötétség volt, mintha nem is lenne, de ahol mégis látszott, például egy falilámpánál, ott sötétzöld volt. Néhány lámpa volt csak, és bár a kornak, amiben álmodtam, megfelőlek stílusú gázlámpák voltak, mégis úgy világítottak, mintha tűz égne.


Én nem tudom, hogy ültem-e vagy álltam, csak arra emlékszem, hogy a terem szélén voltam. Egyszer csak odajött hozzám egy fekete köpenyes alak, akinek a csukjája takarta az arcát, plusz a köpenye is beburkolta az egész testét. Mikorra odaért hozzám, már biztos, hogy álltam. Udvariasan meghajolt előttem, felnézett (az arcát még ekkor sem láttam) és miközben még előre volt hajolva, kinyújtotta felém a jobb kezét ( fontos, hogy csontvázkeze volt), hogy felkérjen táncolni. A teremben rajtunk kívül ugyanis mindenki keringőzött.


Én a felkérés elfogadásának jeleként szótlanul a kinyújtott kezébe csúsztattam a bal kezemet. Ekkor felegyenesedett és bevezetett a "parkette". Ahogy sétáltunk oda, közben erősen dobogott a szívem, mint olyankor, mikor szerelmes vagyok.


Megérkeztünk, elengedte a kezem, a derekamra csúsztatta a sajátját, közben a másikat felemelte: felvettük a szabályos tánctartást és mi is keringőzni kezdtünk. Ekkor a szemébe néztem. Az arca helyett egy koponya látszott ki a csuklya alól.


Igazából ennyi, itt már táncoltunk. És ugyan nem mondott senki sem egy szót sem, mégis tudtam, hogy ő a Halál. Az ember ezt megérzi álmában.


Ez mégis mit akar jelenti? Nem aggódom, hogy a halálomat jelzi, mert nem egyszer álmodtam, és mégis itt vagyok. De valamit csak akar jelenteni.


2011. márc. 10. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:

A Halál (csukjás): megszabadulsz egy problémától. A Halál, ha táncra kér: érzelmeid csitulása. Haláltánc: kiközösítettség érzése; beilleszkedési nehézségek; jó értelemben vett érzékenység, finomság.


Tessék,megkerestem neked:)

2011. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ez a könyv nekem is megvan. XD És nem nagyon igaz amit ír. Mindig megnézem benne a jelentését az álmaimnak, és eddig egyszer jött be összesen. De azért köszönöm, hogy válaszoltál. ^^
2011. márc. 10. 21:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja én nem könyvből néztem,hanem itt neten találtam,szóval nem tudom,hogy igazat ír-e:D első voltam :)
2011. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, okéé. ^^ Csak nekem egy könyvem ugyanezt írja, szóról szóra. ^^
2011. márc. 10. 21:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem bármilyen álom, amiben jelentős szerepet tölt be a halál, valaminek a lezárásával kapcsolatos.

Talán valaminek már lejárt az ideje, valamit le kellene zárnod az életedben, de te még ragaszkodsz hozzá.

2011. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hm, ez igaz lehet... De az mit jelent, hogy úgy éreztem, mintha szerelmes lennék belé? És a sötétség a falak helyén?
2011. márc. 10. 21:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az álmod a múlt lezárására vonatkozik.A táncnak általában szexuális szimbolikája van,de ebben az esetben inkább egyfajta rítust,átmenetet jelez egyik életszakaszból a másikba.Változás előtt állsz,ami szerelmi életedben fog megnyilvánulni.
2011. márc. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem félsz a haláltól. nem? xD passz de fura álom. egy kedves "halál alak" akivel táncolgatsz és szeretd is... fura.
2011. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy én most hülyeséget fogok mondani, de az is lehet, hogy azért szerettél bele a halálba, mert egyedül vagy magányos, vagy és úgy érzed, hogy nincs értelme az életednek, ezért inkább legszívesebben meghalnál! Tanácsom: Légy minél többet társaságokban légy együtt sokat a barátaiddal, és nézz vígjátékokat, vicceket!
2011. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nos, a magányosság csak bizonyos szinten áll fent. De nem hiszem, hogy ez lenne a probléma. Egyébként is sokat vagyok társaságban, (révén iskolás vagyok) és szeretek is ott lenni. De köszönöm a válaszodat! Elgondolkodtatott. ^^
2011. márc. 18. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!