Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogy lehetséges álmunkban egy...

Hogy lehetséges álmunkban egy idegen nyelven beszélni?

Figyelt kérdés

Volt már angol is, és kétszer valami olyan nyelv amit nem is ismerek. :O (úgy értem, hogy teljesen jól beszéltem ezeket)

Persze mikor felkeltem már nem tudtam volna visszaidézni miket mondtam.. c:

Ja, és ez lehet hogy nem ide tartozik, de egyszer kistesóm is beszélt angolul álmában :O (ő nem úgy, hanem miközben aludt, mondott valamit angolul. Pedig még sose tanult) :3


2011. júl. 29. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon igaz, ha ez valóban igaz és hiteles történet, szívesen beszélek veled a témáról, kérlek írj privátot.
2011. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem igazán értem, hogy hogy vagy képes megállapítani azt, hogy helyesen beszéltél-e angolul vagy épp egy másik idegen nyelven, ha a nyelv tudását nem birtoklod. Simán lehetett halandzsa is.

Emellett életed során - még az öt éves gyermek is - találkozik idegen nyelvvel, amelyet az agy raktároz, minél többször hall egy kifejezést, mondatot, annál jobban elérhetővé válik ez számára is, így álomba simán "beránthatja" a képzelet. Gondoljunk csak vissza az "exöszájszbúk" esetére.

Ebben semmi természetfeletti dolog nincs.

2011. júl. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
36%
"Persze mikor felkeltem már nem tudtam volna visszaidézni miket mondtam.." Akkor honnan tudod, hogy valóban jól beszélted a nyelvet? Az is lehet, hogy csak az agyad fogta fel úgy, mintha jól beszélnéd a nyelvet, és mivel te magad tudod, hogy mit akarsz kifejezni, ezért nyilván megérted magad, és mivel az álmodban szereplő minden ember, állat, meg jóégtudjami szintén te vagy, azért ők is megértik, amit mondasz. A kisöcséd meg hallhat angol szöveget egy csomó külföldi adón (Cartoon Network, Boomerang, Animal Planet, stb.), amiket az agy nagyjából rögzített, de mivel nem érti, ezért álmában próbálja feldolgozni a hallottakat.
2011. júl. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Én meg repültem álmomban. Szerinted a valóságban tudok repülni?
2011. júl. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jóólvan na, ezzel most nem azt akartam mondani, hogy természetfeletti képességeim vannak meg hogy én vagyok az Isten -.-' Igazából ezek eszembe se jutottak amíg ti nem mondtátok..

Abban igazatok van, hogy végül is mivel nem tudtam visszaidézni, lehet hogy halandzsa volt vagy más hülyeség.. Csak valahogy tudtam, hogy angol volt, a másik, hát.. lehet hogy az nem is létező nyelv, vagy nem tudom, így visszaemlékezve nem is hasonlít semmihez.

(Egyébként csak a pontosság kedvéért: kishugom van :3 és mondjuk tényleg folyton a Dórát nézi xD)

2011. júl. 29. 10:22
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
tüptürüptürüp Dóra.....XDXDXDXDXD
2011. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Velem volt egyszer olyan, hogy végigálmodtam az adott nap eseményeit angolul. Nem csak én beszéltem angolul álmomban, hanem mindenki, meg úgy is gondolkodtam.

Kiskoromban meg sokszor alva-jártam. Anyukám mesélte, hogy akkor meg egy halandzsa nyelvet beszéltem, egészen addig, amíg valaki hozzám nem szólt magyarul.

2011. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Némettanárom mindig azt mondta akkor mondhatod egy nyelvre,hogy megtanultad,ha azon a nyelven álmodsz:)

Az előző bejegyzések azt mutatják,hogy a ma embere mindent megmagyaráz.Mindegy hogyan,csak valami magyarázat legyen rá.Ilyenek vagyunk,de szerintem ez csőlátás a köbön.Rengeteg dolog történik körülöttünk,aminek nem az a magyarázata,amit mi ráakasztunk,vagy olyan hirtelen történik,hogy csak fuvallatát érezzük,abban a percben furcsa,aztán a napi rutin mellett elfelejtjük.

Rengeteg bizonyíték van az előző életekre(persze ezen bizonyítékok is megkérdőjelezhetők,ha elég kötözködők vagyunk)és és arra,hogy akárhol élhettünk,akármilyen nyelven beszélhettünk.Az alvás arra jó,hogy kicsit felülemelkedjünk a fizikai testből,és arra jó,hogy olyan helyeken járjunk,olyan élményeket éljünk meg-amit a racionális elme azután esetlenül és teljesen hibásan félremagyaráz-ami valamilyen szinten segíti a fejlődésünket.

2011. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

előző: valahogy én is így gondolom c:

Konkrétan nem az én esetemben, de egyébként hiszek az előző életekben. (:

De végül is akkor nem csak velem volt ezek szerint ^^

2011. júl. 29. 12:57
 10/12 Eamene válasza:
83%

Kedves Kérdező!


Velem már kiskorom óta megtörténik időnként, hogy számomra (jelenlegi életemben, már ha létezik reinkarnáció) ismeretlen nyelven beszélek álmomban. Azért tudom, mert azelőtt édesanyám mondta, jelenleg pedig a párom mondja, hogy mintha oroszul vagy valami hasonló nyelven beszélek álmomban, folyékonyan. Az érdekesség pedig az, hogy ebben az életemben nem tanultam oroszul, csak angolul, franciául és németül. Oroszul csak 1-2 zeneszámot hallottam, de azokat nyilván nem értem éber állapotban.


A "kedves" kommentelőknek pedig(akinek inge, az magára veheti) azt üzenem, hogy ha normálisan nem tudnak a másikhoz szólni, akkor inkább keressék az olyan emberek társaságát, akik szintén ilyen "okosak", de aki normálisan feltesz egy kérdést, arra illik normális hangvételű választ is adni, illetve a kérdésnek is ilyennek kellene lennie.


Visszatérve erre az álmos dologra, nem tudom mitől lehet, ha léteznek előző életek, akkor valószínűleg attól, mindenesetre szerintem érdemes megpróbálkozni az álomban beszélt nyelv elsajátításával, én is azon gondolkozom, hogy megismerkedem közelebbről az orosszal.


Még egy annyi kis érdekességet fűznék hozzá a kommentáromhoz, hogy a jelenlegi párommal különösen jó a kapcsolatom, mint eddig még senkivel, amint megláttam, tudtam, hogy "Ő az!", 5 hónap után összeköltöztünk, most az esküvőnkre készülünk és azt tudni kell róla, hogy orosz vér is folyik többek között az ereiben, valószínűleg ezért is szeretne oroszul megtanulni. Lehet, hogy a két dolognak semmi köze egymáshoz, de mindenesetre érdekesnek találom. :)


Sajnálom, hogy segíteni nem tudok abban, hogy rájöjj a dolog miértjére, itt azt hiszem a saját hitednek lehet még szerepe abban, hogy ennek jelentőséget tulajdonítasz-e vagy sem.


Így a végére még annyit, hogy amit már említettem is, szerintem érdemes lenne mélyebben foglalkoznod az álmodban használt nyelvvel, ki tudja, lehet, hogy gond nélkül, csak úgy ragadni fog rád és (még a mostaninál is) jobb embernek érzed majd magad egy új nyelv elsajátítása után.


Üdv,


Eamene

2012. febr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!