Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szerintetek az mit jelent, ha...

Szerintetek az mit jelent, ha az ember álmában futni, menekülni akar valami elől, de nem tud, vagy nagyon lassú, lebénul?

Figyelt kérdés
Sokszor már négykézláb akarok mászni, mert nem tudok felállni. És mindig a házunkból futok, legtöbbször ugyanazon az útvonalon, de nem jutok messzire.
2011. máj. 23. 21:28
 1/9 Killgun ***** válasza:
Nálam ez kiegészül az émelygéssel,mintha részeg lennék,emiatt elesek,4 kézláb,és bénulás/végkimerülés.Ez csak sima rémálom nyugi.
2011. máj. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon ismerős, viszont olvastam róla hogy ez úgymond a takarótól-plédtől van, mivel ugye az is leblokkol valamilyen formában mikor alszol.


Én csak egy valamire emlékszem, hogy egy focimeccsen bedobás volt és egyszerűen nem tudtam bedobni a labdát mindig kiesett a kezemből. :D

2011. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én tudom,hogy bűntudatot
2011. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát én álmoban egyszer farkasember voltam, rohantam egy másik után, elég gyors voltam de valamiért az izmaim nagyon fáradtak így eléggé meg kellett magam eröltetni hogy tudjam tartani a tempót :D
2011. máj. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kislány koromban mikor apám verte anyámat,akkor voltak ilyen álmaim,tisztán emlékszem,akkor azt mondta a doki hogy tudat alatti depresszió.
2011. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyen álmaim kiskoromban. Sima rémálom.
2011. máj. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Ez valószínűleg azért van, mert mikor alszol és az alvás REM szakaszában vagy (ekkor jellemzőek a fantáziadús álmok) a testedet részlegesen lebénul. Amikor ilyesmit álmodsz, érzi az elméd, hogy nem tudsz mozogni és ezt beépíti az álomba, ami abban nyilvánul meg, amit leírtál.

(volt egy hasonló kérdés néhány napja, ott kiderült, hogy elég sok mindenki - köztük én is - át szokott élni ilyesmit, úgyhogy nyugi!:))

2011. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 24. 15:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki a focis példát írta : XD. Mivel én álmomban ha kézilabdázom (régen sokáig játszottam), soha nem tudom eldobni a labdát, a kezem hátul marad vagy csak egyszerűen kiesik a kezemből a labda.:)

Ugyanez van velem is a futásnál, egy régi kérdésnél leírta valaki, hogy miért van.(nem emlékszem pontosan, de valami olyasmi volt, hogy a futáshoz sok levegőt használnál és az elméd "leblokkol" téged, vagy valami hasonló)

2011. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!