Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az emberek még mindig az...

Az emberek még mindig az álmos könyvre hagyatkoznak?! Semmi értelme nincs, az álom egy tudat alatti folyamat.

Figyelt kérdés
nem értem, hogy akkor mégis miért hisznek annyira ebben a gyermeteg álmoskönyvben...
2011. jún. 2. 12:27
 1/8 A kérdező kommentje:
én pszichológián megtanultam rendesen álmot fejteni, mindenféle könyv nélkül...
2011. jún. 2. 12:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha teljesen tudatlan vagy, és senki nem erőlteti, hogy megtudj dolgokat, találsz egy könyvet, ami azt ígéri, hogy megfejti az álmaid, akkor hiszel benne egy darabig. Esetleg kicsit csalódott vagy, ha nem sikerül olvasni vele a tudatalattidban. Sokaknak nincs igényük a tanulásra, vagy nem tudják, hol találjanak infót.
2011. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de te megnézted hogy mondjuk amit nektek pszichológián tanítottak az nem egyezik e az álmoskönyvvel? ... nincsenek egyezések? mert valószínű a bizonyos dolgokat álmodók közös jellemzőin és feljegyzéseken tapasztalatokon is nyugszik, akárcsak a pszichológia nagy része. nem? én nagyjából "tudok" álmot fejteni, legalábbis a sajátjaimat biztos vagy ha hasonlót álmodtam már én is, sosem néztem az álmoskönyvet elsődlegesen de volt amikor összeklappolt! tökre érdekelne mit tanultatok. pl-k.?
2011. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ezt nem tudom igy elmondani... a sajat almaimat kezdtem elemezni, ossze egyeztettem azzal, hogy milyen a lelki allapotom, mit ondolok, es sok mindenre megfejtest talaltam...


Pl volt egy almom:

egy sracnal voltam (mellesleg nagyon jo baratom) es mikor megjelentunk nala, ott ult a nagymamaja, korulottem a falakat a srac ex baratnojeinek nevei boritottak ( ugy, hogy volt vagy 5 papir nevvel ellatva a falra ragasztva)

es a nagymamaja megnezett, papirlapra oda irt rolam dolgokat, mintha felmerne, majd mondta a sracnak, hogy megfelelnek mint baratno, "aldasat adja rank" ... persze a srac meg almomban is csak a baratom volt, semmi tobb annal, es ereztem, hogy nem ugy tekint ram...


Nos, ezt megfejtettem en is, es a tanarom is (az volt az orai anyagunk, hogy a tanar segit megfejteni egy almot)

a tanar szerint:

elfogadasra vagyom, nem csak a sractol, de a korulotte levo emberektol is.


az en elemzesem:

mivel almomban nem en eroltettem a kapcsolat dolgot, hanem a nagymama, arra gondolok, hogy a tudat alattimban vagyom az elfogadottsagra (pontosan, ahogy csak a tanar mondta) azert almodtam a nagymamajarol is, mert en ugy tudom, hogy vele jon a legjobban ki, nagyon szeretik egymast, es szamomra az is fontos lenne, hogy egy kapcsolatban elfogadjon a csalad is... Az ex baratnok neveit egyfajta feltekenysegnek fogtam fel, mint egy irigykedest...

De mivel ez az en almom, es a sracon ereztem, hogy csak baratsagot akar, a tudatalattim tisztaban van vele, hogy nem lehet koztunk tobb, es en sem igazan akarom.


Eleg zuros egy alom, de igazabol, most, hogy megoldodtak a problemaim, atlatom... a tudat alattim azt akarta, hogy tudassam a sraccal, hogy mit erzek, de erositsem meg a baratsagrol...


Bar errol korabban nem tudtam, de beszeltem a sraccal, es megdobbentoen jol fogadta... mar ugy kezel, mint ha a huga lennek...

Es eddig gyakran almodtam rola, most mar nem almodok.. arrol az esterol sem, mikor elbeszelgettunk...


Meg oran tanultuk, hogy az almok azert jelennek meg, mert a tudatalattiban elfojtja az ember, nem foglalkozik vele, igy alom formajaban jelenik meg... Ezert gondolom, hogy ez volt ami a "lelkemet nyomta"

2011. jún. 2. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom min tanultál meg álmot fejteni, mert az elég hosszú meló, alap, sőt mesterképzésben sem tanítják.


Egyébként nincs egyezés az álmoskönyvvel, mert az álmoskönyv az úgy néz ki, hogy álom = adott tartalom, pszichológiai álomelemzés meg teljesen személyre szabott, mert mindenki saját tapasztalataiból épít fel.

2011. jún. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

pontosan...én is tökéletesen megtudom fejteni a saját álmaim, egy másik személy álmát már nehezebb, mivel ahhoz ismerni kell elég sok mindent róla...

Gimiben tanultuk a pszichológián belül, mindenből kaptunk kóstolót... nem mondom, hogy professzionális vagyok, de szerintem egész jól megy...

2011. jún. 3. 01:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, hogy gimis pszichológia. Hát akkor az csak NAGYON kóstoló volt :) De azért örülök, hogy a lényege megvan!
2011. jún. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A saját álmokat a legkönnyebb megfejteni, pszichológusok szerint is. Ha reális önismereted van, akkor megy.

Ha nem ismered magad, ha vegetálsz és máról holnapra élsz, akkor az álmok nem mondanak semmit. Megint másokat elfogulttá tesz önmaguk ismerete, vagy nem látják a fától az erdőt. :D Nekem mások álmait könnyebb megfejteni, mint a sajátomat. Viszont nem tanulam pszichot sem gimiben, sem most, (nagyon naiv dolog lenne azt hinni, hogy mondjuk a pszicho elméleti alapok tantárgy után bármivel is közelebb kerültem az emberi pszichéhez.)

Egyébként meg nem feltétlenül kell pszichológia az álomfejtéshez, középkorban javasasszonyok, és még a múlt században is sokan simán megoldották természetes emberismerettel, és ők sem álmoskönyvet használtak.

2011. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!