Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért tulajdonítanak jelentése...

Miért tulajdonítanak jelentéseket az álmokhoz?

Figyelt kérdés
Én szkeptikus vagyok, szerintem az álmok csak a valóságban látott képek összekeveredése, ami sokszor képes a lelki állapotot tükrözni. Viszont körülöttem sokan mások mindig valami jelentést tulajdonítanak az álmoknak, például nem egyszer mesélem el anyámnak az álmaimat, és olyan dolgokkal áll elő, amiben nincs ráció. Ilyen volt az az eset, amikor azt álmodtam hogy megharapott egy fekete kutya, anyám szerint ez halál esetet jelent a családban, de azóta is mindenki él és virul. Sosem fogom ezt megérteni, miként kapcsolódnak ezek a jelentések az álmokhoz. Valószínűleg senki nem fog erről meggyőzni, de kíváncsi vagyok a véleményekre.
2011. júl. 25. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
én úgy vagyok ezzel, hogy ha pozitív jelentése van, ad egy kis reményt az élethez, ha negatív, nem foglalkozom vele. és végiggondolom, honnan jöhetett. pl nem mindegy, hogy álmomban olyan helyen vagyok, amit még csak nem is láttam, vagy pl suliban..
2011. júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb tipikus álmoskönyves fejtegetés és álmokkal kapcsolatos néphit (pl. hogy halottal álmodni esőt jelent) simán babona, a valóságalapja közelít a nullához. Kulturálisan érdekesek lehetnek, véresen komolyan azonban kevesen hisznek bennük, csak szórakoztató lehet ez a találgatás.


Ahogy írtad is, az álmoknak bizonyos esetben VAN jelentőségük, méghozzá pszichológiai, a tudatalattink egyebek közt álmok útján is "üzen" nekünk. Bizonyos szimbólumok, archetípusok megjelenése számos rejtett problémára vagy személyiségjegyre utalhat, amik felderítése szerintem izgalmas kihívás, és esetenként hasznos is lehet, mind mentális betegeknél, mind egészséges embereknél, akik némi introspekcióra szorulnak.


Az álmok és az álmodás, mint jelenség misztikus, máig kissé homályos és komplex terület, ezért érdeklődnek sokan iránta, az, hogy a tröbbség esetleg hülye megközelítéssel, eltúlozva, vagy olyasmiket is belelátva, amiket nem kéne, már csak egy tipikus, gyakori emberi reakció.

2011. júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az álmodásnak többféle csoportja létezik:

Van olyan aminek igenis van jelentése és magyarázata: mint az előző írta, halottal álmodni esőt jelent (NÁLAM MINDIG BEJÖTT!!)

Van olyan, ami csak vágyálom: ha a tudat alatt vágyunk valamire és akkor álmodunk mindenfélét amire vágyunk, de nincs jelentősége, mert ez csak vágy.

És van olyan: ami szintén tudat alatt ha valamitől félünk és mindig előjön az álomban ez a dolog amitől nagyon félünk és valójában ennek sincs jelentése, mert csak ettől a bizonyos dologtól való félelmet álmodjuk meg tudat alatt.

Van még egy olyan variáció hogy megálmodjuk a valóságot, ami tényleg igaz is: erre mondok is egy példát: amikor kislány voltam és még kisiskolás voltam, kaptunk új tankönyvet az iskolában és még nem néztem bele én megálmodtam hogy az x oldalon milyen kép és milyen szöveg szerepel és ez hanyadik oldalon van. Reggel mikor felkeltem kiváncsiságból meg is néztem és minden úgy volt, ahogyan én megálmodtam.


Nem tudom, lehet hogy boszorkány lennék? :)


27/N

2011. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

21:00 vagyok:


És még 2 fajtáját kifelejtettem:

Olyan is van, hogy visszatérő álmok, pl. álmodunk többször ugyanarról az eseményről vagy helyről...stb.

A másik fajta, az irányított álom: amikor is saját magunkat tudjuk irányítani álmunkban és nem az álmok irányítanak minket. :) Velem ilyen is szokott lenni!

2011. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!