Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért tulajdonítanak mostanában...

Mért tulajdonítanak mostanában ekkora jelentőséget a cigány szónak?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre nem vagyok rasszista nem itélem el a romákat (cigányokat), kisebbségeket stb. Csak az nem fér a fejembe hogy ha pl azt mondom a piacon, hogy "a cigányasszonynál van a legjobb csirke" akkor mindenki rám néz (a romák). Most mért baj a cigány szót kimondani?
2011. aug. 9. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miért akadnak ennyire fent?

Pl. a "cigányönkormányzat" az hivatalosan is "cigányönk." és nem "romaönk.".

A Száz tagú cigányzenekar is magát nevezte el így, és nem romazenekarnak.


A svábok miért nem hőzöngenek, hogy ők igenis németek, vagy a rácok, hogy ők svábok?

Miért mindig a cigányok lázadoznak.


Mindegy minek hívjuk őket, a cigány az cigány.

Hívhatom a "feketét" úgy, hogy "k*rva sötét szürke", hivhtaom a kutyát macskának, a tényen nem fog változtatni.

2011. aug. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

rácok szerbek*

Elírtam, bocs.

2011. aug. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a válasz egyszerű: mert hülyék.

ez nem új dolog, évtizedek óta harapnak erre a szóra.

mi nem sértődünk meg, ha magyarnak neveznek, ők miért? szerintem ők se tudják.

2011. aug. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hailey13 ***** válasza:
100%

én se értem.. egyszer muterom valamit mondott, amiben benne volt a cigány szó, erre két tajparaszt cigányk*rva elkezdett mély hangon ordítani hogy TI MAGYAR G.ECIIK!

ennyit erről.

ők is szégyellik hogy mocskos cigányok.

ha engem valaki"lemagyarozna" akár itt, akár külföldön, soha nem sértésnek venném..

2011. aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyanok mint a feketék. Ők is leniggerezik magukat meg egymást, de tőlünk ez sértés. A cigányoknál is.

Ha egy magyar mondana olyan dolgokat dolgot egy cigányra, mint amit ezek mondanak egymásra az a magyar úgy le lenne csukva rasszizmusért mint annak a rendje.

De a legviccesebb amit a múltkor hallottam, hogy a cigánypecsenye most már roma pecsenye.

Az a szép a liberalizmusban, hogy semmit nem szabad a nevén nevezni.

2011. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!