Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Valaki elmondaná érthetően h...

Valaki elmondaná érthetően h hogy kell tudatosan álmodni? Egyik netes oldal se irja le érthetően!

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 19:22
1 2
 1/14 anonim válasza:
67%
erre én is kíváncsi lennék!
2011. aug. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Azért nem írja le érthetően mert ilyen nincs.Jó is lenne ha lenne mert akkor egész nap aludnék:D
2011. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%
Olyan nincsen hogy tudatosan álmodsz,maximum ábrándozol.Környezeti hatások és a napi események uralják az álmokat.Magyarul az agyad feldolgozza a mindennapi eseményeket a környezeti hatásokat amik megtörténtek veled.Lehet nem megtörtént dolgokról álmodni és azt is csak úgy amit nagyon elszeretnél érni,vagy valamire nagyon vágysz,ezt is feldolgozza az agyad és az idegek és valamilyen formában megálmodod.Tudatosan csak ábrándozni tudsz amikor magad elé bambulsz,amikor a szemed megtalál egy olyan pontot,erre azt értem hogy a szemnek mindig van egy olyan pontja ahol megpihen nyitva is és azon a ponton bambul el,szóval a bambulás is ezért van.Na és a legtöbb esetben így ábrándozik az ember. :-) Remélem érthető voltam. :-)
2011. aug. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Előző válaszoló vagyok:Az alvás és az álom


Az álom maga egy olyan agyi tevékenység következménye, melyben valós emlékképek, napi történések és a képzeletünk, fantáziánk képei összekeverednek, egy eseménnyé alakulnak.


Álmaink az alvás REM (gyors szemmozgásos) szakaszában keletkeznek, de a tudósok a mai napig nem tudják igazán hogy mi célból álmodunk.



Az alvás szakaszai

Az alvásnak 5 (egyesek szerint 4+1) szakasza van, melyből a +1 a REM szakasz, a többi 1-4 az egyre mélyülő alvási szakaszok.

Egy átlag 8 órás alvás alatt 4-5 REM periódus van, melyek ideje változó, lehet akár 1 óra is, de lehet néhány perc vagy másodperc is.

Elalvás után körülbelül egy órával eljutunk a legmélyebb alvás szakaszába, mely után igen hamar a REM szakasz következik. A REM alvás során az agyi tevékenység fokozódik, olyan mértékben, hogy az agy több energiát használ fel, mint ébrenléti állapotban. Eközben a testünkről agyunk "lekapcsolódik", mintha lebénulnánk, azonban az agy azt érzi, hogy a mozgásban, látásban, hallásban részt vevő idegek aktívak.


"Én nem szoktam álmodni"

Vannak olyan emberek akik azt mondják ők sohasem álmodnak, de ez kísérletekkel bizonyítottan nem így van.

Amikor az ébredés a REM szakaszba esik, akkor emlékszünk az álmainkra, ha valamelyik mélyebb állapotból ébredünk fel akkor nem. Valószínűsíthető, hogy azok az emberek akik azt mondják, ők sohasem álmodnak, jellemzően nem alvásuk REM szakaszában szoktak felébredni.

Ez adhat magyarázatot arra, hogy egyes emberek miért emlékeznek, mások miért nem emlékeznek álmaikra.


Az álmok hossza

A kísérletek tanúsága szerint az álmok ideje megegyezik a REM szakaszok hosszával, tehát mintha valós időben történtek volna az események.


Az "álmodás" hatásai

Feltételezés, hogy a REM alvás közrejátszik a tanulási folyamatokban, annak következtében tudjuk hosszú távú memóriánkban elraktározni a mindennapi eseményeket, bejövő információkat, a későbbi felidézés céljából. Ezt többen próbálták kísérletekkel is bizonyítani, több-kevesebb sikerrel. Az azonban bizonyos, hogy szerepet játszik benne.

2011. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem viszont igen, tanulmányozd ezt az oldalt:


[link]

2011. aug. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2011. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3. válaszoló ne kontárkodj már! amihez nem értesz azt ne próbáld megmagyarázni nagyokos!


még a nyáron kezdtem el ez alapján: [link]

és kb 2 hét után már sikerült is. sztem a lényeg h mindig egyből jegyezd fel az álmodat amikor felébredsz, h tudatosuljon benned h komolyak a szándékaid. a másik meg h amikor eszedbe jut mindig kérdezgesd magadtól napközben h álmodsz e, és h h kerültél oda éppen ahol vagy, álom e.

nekem is igy jött össze. 2 hét után egyszer álmomban is megkérdeztem ezt rájöttem h álmodom =D rohadt nagy volt. csak aztán utána rögtön kimaradt két hét, de most már napok óta újra akarom kezdeni megint a gyakorlást =D

2011. aug. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%
sztem a 3.és a 4. válaszolónak igaza van
2011. aug. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem meg nincs igaza a 3. válaszolónak, igenis létezik a tudatos álom. Nekem régebben, jó néhány éve sikerült egyszer egy ilyen.

Egyébként én is azt a módszert ismerem, mint a kettővel előttem szóló. Hogy napközben, ébrenlét alatt is kérdezd folyamatosan meg magadtól többször is, hogy: "Ez álom, vagy valóság?"

2011. aug. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Én ha nagyon szeretnék valamit pl. megkapni vagy valakivel találkozni akkor arról álmodom. Volt már többször is ilyen.

pl.: Még régebben nagyon szerettem volna egy telefont (Sony W910) és 2 éjszaka is arról álmodtam, hogy barátnőmmel elmentünk egy hatalmas kirakodó vásárra ahol rengeteg W910-et árultak, olcsón, úgyhogy álmomban vettem is egyet, meg találtam is egyet... :D


Meg kiskutyát is nagyon szeretnék évek óta és többször álmodtam, hogy állatmenhelyen vagyok, besegítek, vagy h barátnőm ideadja a kutyusát, bár azt pontosan még nem álmodtam h nekem van saját kutyám.


Szóval ilyenek...

2011. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!