Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Néha van egy olyan érzésem,...

Néha van egy olyan érzésem, hogy az a világ amelyben álmomban járok, létezik. Van rá esély?

Figyelt kérdés

Egyszerűen néha olyanokat látok és olyan emberekkel találkozom, amiről nehéz elhinni, hogy nem valós. Mintha egy párhuzamos dimenzió lenne. Vagy egy olyan félig szellemvilág, ahol az emberiség ismét befészkelődött. De mintha képzavarok keletkeznének néha, oda nem illő események amiket főleg az ego hoz elő. Ilyenkor viszont tényleg olyan az álom mint valami zavaros agyszülemény, a logikus környezet szétesik. Kiesek belőle.


De amíg ez nem történik meg....


Néha olyan helyeken járok, amiknek van valami ősi, vagy sokatmondó aurájuk. Nehéz elmagyarázni.


Talán ez egy olyan párhuzamos világ, amiben mi mepagunk vagyunk a szellemek, de látnak, és néha kísérnek minket, mert tudják, hogy csak álmodunk.


Lehet, hogy hülyeség. De én minden komolyabb álom után azt érzem, hogy tényleg jártam valahol. És nem az agyam mélyén.


2011. okt. 5. 12:39
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Nekem konkrétan olyan érzésem van, mintha mutogatnák ezt a világot. Hallottam olyanról, valami elvont angol oldalon, hogy léteznek ilyen dimenziók, és például művészeti licensszel átjárást biztosítanak, hogy ennek segítségével helyrehozzuk a mostani, kevésbé nagyszabású, beteg világunkat.
2011. okt. 5. 12:42
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is járok olyan helyeken amik álmomban teljesen ismerősek, úgy mászkálok az utcákon, mintha ott élnék, ismerem az utakat, melyik hova visz, aztán amikor felébredek, semmivel nem tudom beazonosítani. Van olyan hely, ahova már többször is visszatértem. Én is elgondolkodom ilyenkor, hogy létezhet -e az a hely, vagy csak álmomban tűnt reálisnak.
2011. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Ezzel nem vagy egyedül, de termeszetesen nem lehet vagy eleg nehez erre bizonyithato valaszt adni, mivel az alom es a "lathatatlan" vilagban meg most sincsenek kezzelfoghato bizonyitekok.

Egy nagyon jo alomelemzötöl megkerdeztem, azok az almok, amiben magamat latom egy teljesen mas környezetben, ahol meg nem jartam, es mas a testem, mas vagyok, de tudom, hogy en vagyok (30 ev alatt 3-4 ilyenem volt), azok lehetnek-e elözö eletbeli emlekek? Szerinte igen! Az almok egy bonyolult tartomany, sok a fantaziaszülemeny benne, ahogy az agy feldolgozza az aznap törtenteket, aztan gyakran az alvas elött gondoltakat almodjuk tovabb...stb, tehat sok minden lehet...

Van egy indian törzs, akiknek a hite szerint amit almodunk, az a valosag, es amit valosagnak elünk meg, az az alom.

A kommentedben leirt dolog szerintem "bulvarszagu", csak fantaziaszülemeny.

2011. okt. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Na akkor most leirok valamit.


Ebben az almomban vmi hatalmas akvariumszerusegben (mint letesitmeny) partyztam valami joarc francia csajszikkal, aztan bejott valami flesh h ragooglezok egy bizonyos nevre.


Raagoogliztam, fent is van facebookon, hasonlit is a csaj. Egy a bibi. Hogy halott.


Na ez wtf????????????

2011. okt. 5. 13:21
 5/27 A kérdező kommentje:
Ahhoz kepest eleg jol erezte magat :)
2011. okt. 5. 13:23
 6/27 anonim ***** válasza:
nem tudok neked válaszolni, de érdekelnének engem is a válaszok. Jó a kérdés.
2011. okt. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
66%

az álom is csak egy tudatállapot, mint a nagyon nagy idézőjeles valóság.

illuzió mind a kettő

2011. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
70%

Az álom mindenféle emlékezetdarabokból áll össze. Rengeteg egymáshoz nem is kapcsolódó töredékből, ezek érdekes eredményt tudnak produkálni.

Sok kutatást folytattak az álmokkal kapcsolatban. Rájöttek például, hogy bármely arc amelyet álmodban látsz, azt korábban láttad már ébren, még ha nem is emlékszel rá tudatalatt elraktározódott.

2011. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

A verzió: A lányt esetleg korábban láttad a neten, lehet, hogy csak egy bevillanás erejéig, de minden amit az ember lát, az elraktározódik a tudatalattiban.

B verzió: Mikor alszunk, asztrálutazást teszünk, ahol nem csak élő, de esetleg egy másik dimenzióban már elhunyt emberekkel is találkozhatunk.

C: verzió: Lehet, hogy ez sem a valóság és (kb mint a mátrixban) a valós testünk valahol máshol van, vagy egy nagy energia gömb vagyunk, akik kivetítik a fizikai testüket.

2011. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"Rájöttek például, hogy bármely arc amelyet álmodban látsz, azt korábban láttad már ébren, még ha nem is emlékszel rá tudatalatt elraktározódott."


Lehetseges, hogy a kutatasok szerint igen, de ezt több almom alapjan megkerdöjelezem! Többször volt mar a-ha erzesem, amikor megyek az utcan, es valaki figyel, leri a tekinteteröl, hogy "mintha valahonnan ismerne" (gyakran ram is köszönt), es akkor hirtelen megvilagosodik elöttem, hogy "hiszen azt az arcot lattam almomban!"...

Tizenegynehany eve egy nagyon emlekezetes eset: Nemeto-ban kaptam egy munkat a munkaügyi központon keresztül. Amikor elöször setaltam, egyedül, egy biciklis (sportolo) ramköszöntött! Es nekem is tiszta olyan volt, mintha ismernem, korabban lattam volna az arcat!! Almomban nagyon gyakran latok arcokat, es kizart dolog, hogy azt a nemet sportolot, aki valoszinüleg arrafele lakik, lattam volna azelött elöben...

Lehet, hogy az idösikokkal van valami...??

A bölcsek szerint minden egyidejüleg zajlik, függöleges es erre parhuzamos idösik is van, ami nekem azert nem teljesen erthetö.

De tudjatok mit: azt gondolom, az alom csaloka, ahhoz nagyon összetett ez az egesz, hogy azt mondjam, ez az egesz nemcsak a kepzeletem jateka... Mert tenyleg bonyolult dolgokat kepes összekapcsolni az agy. Pl. mi van, ha csak hasonlo arcut lattam elötte almomban? Vagy mi van, ha a "lelket" ismerem, azert lattam az ö arcat elöre, meg ö is az enyemet? Na jo, mar ebren is tulbonyolitom, akkor kepzeljetek el, mire vagyok kepes almomban.. :DDD

Ez a kivetiteses fantazia sem semmi: "egy nagy energia gömb vagyunk, akik kivetítik a fizikai testüket" :D


12:55

2011. okt. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!