Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mitől lehet hogy egyik nap...

Mitől lehet hogy egyik nap emlékszem mit álmodtam, másik nap meg csak némi foszlányra?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
El nemond senkinek,mert...mert...,ert én világgámegyek: ez nálam is így van,de képzeld másoknál is
2011. dec. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ok, ezt én is tudom
2011. dec. 2. 17:10
 3/8 anonim válasza:
vannak a rem fázisok. ha jól tudom az alvás úgy néz ki, hogy van 1 nem rem fázis utána 1 rem utána még 1 nem rem és még 1 rem. a remben álmodsz. ha abban ébresztenek fel, akkor emlékezni fogsz rájuk. egyébként nagyon érdekes, mert csak akkor tudsz felébredni, ha mind a 4 fázist "átélted", tehát ha valaki rögtön az elsőben felébreszt, akkor az agyad tized mp töredékei alatt végigpörgeti a fázisokat.
2011. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha mikor felkelsz nem mozogsz akkor megmaradnak az álmaidról tudatosan elérhető emlékek. De ne csináld, csak ha tudatosan álmodsz.
2011. dec. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én az utóbbi 15 évből nem emlékszem egyetlen álmomra sem. És még élek. Szóval szerintem minden ok nálad is.


23F

2011. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:D köszi a válaszokat! :) értem
2011. dec. 2. 21:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Pontosabban az alvás során van 90 percnyi NREM szakasz és aztán egy az alvás időtartamával egyre hosszabbá váló de kezdetben úgy 5-10 perces REM szakasz mely során álmodunk. Ezután újra nagyjából 90 percnyi NREM szakaszok jönnek, amit egy már valamivel hosszabb REM szakasz követ. Ha REM szakaszban ébredsz nagy az esélye, hogy emlékszel az álmaidra. De nem kell feltétlenül REM szakaszban ébredni, hogy emlékezz. Ha úgy alszol el, hogy emlékezni vagy még jobb tudatos álmodni akarsz, vagy ha álomnaplót vezetsz, megnövelheted az esélyét, hogy emlékszel az álmodra. Habár ébren már nem igazán lehet megfejteni a jelentésüket. Valószínűleg azt, hogy ki mennyire emlékszik az álmaira, befolyásolja az, hogy mennyire foglalkozik velük és mennyire akarja megjegyezni őket.
2011. dec. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem :) köszi, mamám mindig megakarja jegyezni de sose sikerül neki..vagy csak nagyon ritkán :)
2011. dec. 3. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!