Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Na az meg mi hogy nekem pl:...

Na az meg mi hogy nekem pl: beszélgetek valakivel és azt érzem mintha már megtörtént volna egyszer velem. Ez mire ad magyarázatot, mert hogy lehet hogy megtörtént volna már egyszer velem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
deja vu nak hívják... ez az a jelenség mikor az agyad később fogja fel amit a szemed lát. ezért úgy érzed mintha nagyon nagyon rég már beszéltél volna vele, nagyon nagyon rég jártál volna itt stb... ennek semmi köze az ezoteriához de mindegy
2012. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Első: ezt az elméletet már megcáfolták, mivel vakok is képesek deja vu-t átélni.
2012. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
persze mivel ugyan ez az elmélet vonatkozik a tapintásra is.. :P
2012. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok se vak és nincs másfajta fogyatékosságom sem. Volt élményem már sokszor a deja vu érzésében, egyszer mesterségesen idézte elő egy hipnotizőr(mik nincsenek a vidámparkban?!) és nem csak vizuális élmény volt, hanem a többi érzékszervem is részt vett benne.


Most be lehet magyarázni, hogy biztos nem hipnotizőr volt, hanem mágus, de inkább ne égessétek magatokat vele.

2012. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömet egyszer betalálták, meg is verték, és az egyik szemére egy nagyon csúnyát kapott, utánna furcsán látott, ezért elment szemészetre megvizsgáltatni, s a doki mondta, hogy az a szeme amelyiket megütötték pár tizedmásodpercel késöbb küldi az infót az agyba, mégsincs neki folyamatosan deja vu-je. Még csak sűrűbben sincs. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy biztos valami ezoterikus áll e jelenség mögött, de ez az elmélet sok helyen sántít.
2012. jan. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A deja vu rövid idő alatt lezajló esemény és az agy gyorsan kompenzál. Az agy képes hosszútávon is kompenzálni, például, ha nagyon hosszú ideig (több hónap) tükrös szemüveggel fejre állítják a látásod, akkor az agyad kikapcsolja a kép megfordítását(mert ugye a szem alapvetően fejtetőn érzékel) és visszanyered a tájékozódásik képességed a szemüveggel. Ha pedig leveszik a szemüveget előbb-utóbb az agyad újra bekapcsolja a szemed által küldött jel megfordítását.


Nem szabad mindent rögtön a vallással keverni, meg az űrlényekkel. Ha valami paranormális, azt a tudomány még nem tudja magyarázni, ami már kicsit is magyarázható(a tudomány rendelkezik kellő ismeretekkel a leírásához) az már nem paranormális.

És egy vallás sem ír a deja vu-ról különben sem.

2012. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én sosem voltam szemüveges és nem is vagyok.
2012. jan. 13. 20:43
 8/10 adamkak válasza:

könyvből írom neked:"A déjá vu francia kifejezés azt jelenti

már látott, pedig valójában azt érezzük már megéltem ezt a pillanatot. Nem igazán hasonlít a normális emlékezésre. Ha egy film felénél járva felismerjük,hogy már láttuk , nem de-javu -ról van szó.az annál sokkal különösebb-olyan érzés hogy egy dolgot már átéltünk korábban miközben tudjuk most történik elősször történik.Talán meglepő de a de-javu általában nagyon hétköznapi és érdektelen pillanatokban jelentkezik.az okozza -amint egyesek állítják -,hogy korábban már végig éltük ezt az életet?Vagy talán a tudattalan elme rögzíti a jeleneteket egy mikroszekundummal a tudatos elme előtt ,így amire a tudatunkhoz eljut már emlékként érzékeljük.

2012. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ilyen velem is szokott történni és nem tudom hogy hogy van ez !
2012. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem előző életetben,ha átélted ugyanazt a pillanatod akkor van deja vu érzésed..
2012. márc. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!