Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Lehet egyszerre álmodni és...

Lehet egyszerre álmodni és közben észlelni a valóságot is?

Figyelt kérdés
Furcsa dolog történt velem nemrég. Alvás közben álmodtam valamit (az álomban egy kutya szerepelt, de ez most lényegtelen) és közben hallottam, hogy rólam beszélnek és mondták, majd ha felébred megkérdezik tőlem. Én próbáltam volna válaszolni, de nem ment. Bármennyire akartam nem tudtam megmozdítani a számat, hiszen aludtam. Majd valahogy utána az történt, hogy rávettem magamat, hogy ébredjek fel. Ezután lassacskán visszatértem (felébredtem) és idővel tudtam is válaszolni. Történt már mással is hasonló?
2012. jan. 13. 00:06
 1/10 anonim válasza:
62%
amikor először kipróbáltam az LSD-t akkor volt hasonló flessem.
2012. jan. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt, hogy reggel bekapcsolt a rádió, mert arra kelek. Amire emlékszem az az. hogy egy reklám ment és én azt remekül beépítettem az álmomba, mert hirtelen ott is bekapcsolta valaki a rádiót és a valóságban szóló szöveg ment az álom beli rádióból. Aztán elkezdett csörögni az órám is, amire fel is ébredtem, és hallottam a reklám végét ébren. És akkor eszméltem rá, hogy hallottam álmomban a rádiót.
2012. jan. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ez a jelenség azért is érdekes, mert egy másikkal szokott társulni: az idő megfordításával. Amikor egy hang vagy más észlelés (pl. az alvó személy megrázása) bejut az álomba, az agy néha úgy dolgozza fel, hogy épít köré, illetve elé egy komplett történetet. Persze ezt az inger fellépése után teszi meg, de hogy a történet logikus legyen, megfordítja az időt, és úgy emlékszünk a dologra, hogy az inger a történet legvégén szerepel.
2012. jan. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem álltam semmilyen tudatmódosító szer hatása alatt. :) mindenesetre érdekes, hogy mennyire könnyen tud az agyunk külvilágból érkező ingereket beleépíteni az álomba, vagy éppen az inger által kizökkenteni az álomból és egy félig alvó félig magunkról tudó állapotba helyezni. Valahogy frusztráltnak éreztem magamat amiatt, hogy nem vagyok képes válaszolni. 0.18: nagyon elgondolkodtató dolgot írtál, bár szerintem ebben az is közrejátszik, hogy az álmaink sokkal gyorsabban pörögnek le előttünk, mint az a valóságban menne végbe. mondjuk 15 perc valós idő alatt egy egész nap történését megálmodod.
2012. jan. 13. 00:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyesféle (ilyesfélék) már velem is megtörténtek. Igaz, hogy összesen 1-2 két esetben csak.
2012. jan. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, az is igaz, hogy az idő sebessége is eltérő. Szóval úgy tűnik, az agyunk azt csinál az idővel, amit akar.


de az is érdekes, hogyan lehet álomban megállapítani, hogy álmodunk, ezt azt hiszem egy filmben láttam: Ha felkapcsolod a villanykapcsolót, és mégis sötét marad (vagy fordítva). Ennek viszont nem tudom az okát, pedig biztos van.

2012. jan. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy beszűrődnek a külvilágból ingerek az álomba, hogy ott milyen módon jelennek meg az már más kérdés. Amennyire tudom a tudatalattink még altatás közben is éber, valószínűleg a klinikai halál bekövetkeztekor is éber még egy ideig.
2012. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze, egy átmeneti féléber állapotban :)

Van egy ébredési pont, amikor a fizikai hatások már elég erősek az ébredéshez, illetve előfordul, hogy az álom jár ébresztő reakcióval:

focizol, és belerúgsz egy labdába álmodban, és a tested is rúg egyet, vagy

leugrassz valahonnan, és a tested is megrándul.


Borzasztóan érdekes:D

2012. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
velem olyan történt többször is, hogy álmomban megbotlottam, és a lábam rúgott is egyet. fel is ébredtem miatta.
2012. jan. 13. 21:04
 10/10 anonim válasza:

ilyen botlós-lépcsős eset velem kb havonta 2-3x történik:D általában mikor már majdnem elalszom, lépni akarok egyet, és a rúgásra felkelek.


idő megfordítós sztorim is van, egyszer azt álmodtam, hogy valaki egy fogászati székben ül, elkezdik fúrni a fogát, ő meg visítozik, erre felébredtem. a 4 éves unokatesóm visítozott a másik szobában, t.i. az autók gumicsikorgását szimulálta, miközben játszott:D

az agyam meg frankó kis keretsztorit épített köré.

2012. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!