Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Borzalmas álmaim vannak,...

Borzalmas álmaim vannak, rettegek elaludni. Szerintetek mit jelentenek az álmaim?

Figyelt kérdés
2 napja azt álmodtam, hogy egy számomra ismeretlen, vékony, aranyos arcú 20 év körüli fiút szó szerint szétvertem. Téglával ütöttem a nyakát, ami eltört, és vérzett, ütöttem a bordáit, és végül elment, de nem haragudott meg rám, és (még az álmomon belül) nagyon lelkiismert furdalásom volt mert szerettem őt, és ő is szeretett engem. Mindezt egy buszmegállóban tettem, ami nem messze van a lakásomtól. A fiút valóban nem ismerem. Aztán álmodtam, hogy a párommal egy ünnepségen vagyunk amit egy labirintus szerű pincében csináltak, és folyton féltem, de nagyon sokan voltak, köztük sok ismerős arc. Betévedtünk egy pincahelységbe ahol egy színpad állt, rajta szalma, sok kőből és viaszból kifaragott baba, és hangosan szólt Edih Piaf - Heaven Have Mercy című dala. A színpadon emberek nem voltak. Megijedtem és menekülni kezdtem, de annyira féltem, hogy felébredtem. Sokszor álmodok arról, hogy menekülök, hogy félek. Rentegeg ismeretlen személy van az álmaimban állandó jelleggel, de nem ritka az, hogy világhírű zenészek, színészek is szerepelnek benne. Sokszor befolyásolja a napomat az esti álmom. Sokszor nagyon vidám, vagy éppen erotikus álmom van, ekkor jó napom van, de mostanában nem. Lassan 5 hónapja minden éjszaka brutális dolgokról álmodok, és mindvégig úgy érzem, hogy rettegnem, félnem kell. Sokszor álmodok pincékről, és pincéhez hasonló helyekről, de nagyon sokszor vagyok kint a nyílt utcán is, viszont olyankor nincs kint szinte senki ámde fényes nappal van. Olvastam már álmoskönyeket, mindent mindehol, de sehol nem találtam egyértelmű magyarázatot álmaimra. Viszont nagyon jó lenne, mert egyre félelmetesebbek, és rettegek elaludni. Tegnap éjszaka is féltem elalduni, de akkor nem álmodtam rosszat. Ez volt az elmúlt 7 hónap talán egyetlen nem rém-álma. Nem tudom mit tegyek. Kérem aki tud segítsen, de csak normális válaszokat várok, a kigyúnyoló bunkó megjegyzések, és a hitetlenek szavai nem érdekelnek. Köszönöm szépen, várom a segítséget, tényleg nagyon fontos lenne. Én 19 éves lány vagyok, ám sokkal érettebb gondolkodásom van mint a mai tizenéveseknek. Engem nem érdekel a diszkó, a csajos cukimukiságok, amolyan művészlélek vagyok, aki elég komolyan gondolkozik. Évekig depressziós voltam, mert nagyon sokan bántottak az iskolában a túlsúlyom miatt. Azóta lefogytam, és élettársi kapcsolatbna élek, de a rossz álmok most kezdődtek el, amióta "minden rendben". Ezért nem értem. Nem tudom ez befolyásolja e majd az álmom kielemzését, de gondoltam elmondom.

2012. jan. 28. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kezdj el sportolni vmit, többet járj el otthonról. Az agyad nincs eléggé leterhelve vagy éppen fizikailag nem vagy elég fáradt.

Az agy tétlenségére utalnak az álmok, túl monoton az életed.

2012. jan. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az itteni, és a levélbeni válaszodat is, nagyon igazad van, és sokat segítettél! Minden amit írtál, sajnos úgy van! Érdekes, majd üzibe leírom miért.
2012. jan. 28. 14:07
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt gondolom, az álmaid azt mutatják, hogy őrületes szorongásaid vannak. Írtál a korábbi depresszióidról, és hogy művész lélek vagy – nyilván finom hangolásúak az antennáid. Tulajdonképpen jó, hogy meghallod a lelked jelzéseit, mert az is lehetne, hogy nem emlékszel semmire az álmaidból, mégis a hatásuk alatt állnál egész nap. Hogy emlékszel, az jó, így hozzáférhetővé válnak a problémák... Az álom a tudatalattiból a tudat előttesbe feljövő dolgokat fogalmazza meg szimbolikus formában. A jelentésükhöz úgy juthatsz közelebb, ha szabadon asszociálsz egy-egy álomhoz. Az is nagyon fontos, hogy milyen érzéseket kelt egy-egy dolog. Ezeken a nyomokon tudsz elindulni.


Az én asszociációimat is leírom az álmaidhoz, de ezeket csak annyiban vedd komolyan, amennyiben tudsz velük valamit kezdeni, igazából a Te asszociációid azok, amik számítanak.

Szétvered a fiút, agresszív vagy egy békés emberrel—félsz a saját agressziódtól, haragodtól? Nem engeded meg magadnak, hogy haragudj? Mindig jókislány vagy, aki senkit nem bánt, nem haragszik, inkább elnyel mindent?

Pince: mélyen lent, talán saját lelked mélye – félsz belenézni, mert valami szörnyűség lehet ott...?

Színpad, szalma, visz és fafigurák: nekem erről egy betlehem jut eszembe, ráadásul Heaven have mercy... Talán vallásos vagy és fontos neked a hit, mégis van valami, ami megijeszt ebben. Vagy nem vagy kimondottan hívő, de talán a nagymamád még az volt, és valahol mélyen bánt, hogy Te nem követted. Talán valaki a pokolról és az ördögről beszélt neked, és van benned egy mély félelem, hogy ha nem vagy elég jó, megbüntet az Isten... Talán emiatt igyekszel annyira jókislány lenni, mindenkihez jó lenni és elfojtani minden olyan érzést, ami szerinted nem megengedhető...?


Ha mond ez neked valamit, jó, ha nem, engedd el...


Szerintem ilyen erős szorongásos rémálmokkal érdemes felkeresni egy pszichológust, ne szenvedj. Valamire utalnak ezek az álmok, fejlődhetsz általuk, megoldhatsz problémákat. De egyedül nem megy, kell a szakértő segítség...


Minden jót!

2012. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Nagyon érdekes volt amit írtál, a pszi.ra én is gondoltam már. Nem vagyok mélyen vallálos, de tény, hogy keresem a helyem a világban. Kerestem már vallásban, művészetben. Sok minden közel áll hozzám (geológia, zene (komolyzene, jazz, soul, rock, gothic, darkwave, pop), vallások, Tiki kultúra, exotica, stb.) és mindegyikben találtam valamit, ami foglalkoztatott egy ideig aztán már nem. Hirtelen fellángolás bizonyos témák iránt, aztán unalmassá válik, és keresek újat. Keresem a helyem a világban, de nagyon nem sikerül megtalálni. Vannak álmaim, de a megvalósításukhoz nem elég akarni őket, sajnos. Biztos ez is kihat az álmaimra, de néha úgy érzem megőrülök! :(
2012. jan. 28. 14:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Mennyit és mit vacsorázol? Mert van úgy, hogy összefügg: ha túl sokat eszik valaki este, akkor álmodik rosszakat.
2012. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Régebben álomnaplót írtam a gépemen. Bemásoltam két érdekes dolgot, ha valakit érdekel, és esetleg tudna segíteni...

Az éjszaka igen érdekes álmaim voltak.Először is,amire tisztábban és jobban emlékszem az az,hogy Dakota Fanninggel álmodtam,de még 11-12 éves lehetett.Egy dzsungelben volt,és ami érdekessé tette,hogy mindez csak film forgatás volt,tehát nem a valóság,csupán filmforgatás.Volt vele egy férfi ám nem tudom,hogy az apja volt e,azt tudom,hogy valamiért Robin Williams van a fejemben,de nem valószínű,hogy Ő volt.Furcsa mód a kislány mellkasán erős fénygömböcskék jelentek meg,és közben valaki mondott ezekről valamit de nem tudom mit.A gömböcskék oda-vissza cikáztak,de csak a mellkasa körül.Nem volt félelmetes,inkább csak érdekes.Az álmom végén apácáknál volt a kislány,és nem akarták odaadni senkinek.Dakota akkor nem 11-12 éves kislány volt,hanem 3-4 éves vagy még annál is fiatalabb.Talán 1-2 éves…Aztán azt álmodtam,hogy valahol vagyunk,és a Szandika (valóvilág4) is ott van,de visszaműtetett szájjal.Ott a lovarda felé vezető úton Én többször lefutottam,valami kaját vettem,és vissza.Érdekesség,hogy sokszor álmodok arról a helyről.Aztán álmodtam Maite Perroniról,és William Levyről.Ők a TV-ben voltak,de tisztán emlékszem,hogy anyám azt mondta,hogy „Ott a házunk” – mintha a TV-ben lett volna ott ahol Maite is,a házunk.Ám cseppet sem hasonlított rá.A leghalványabban arra emlékszem,hogy egy barátnőm jelent meg az álmomba,ám fogalmam sincs,hogy miért.Talán este lehetett,de nem biztos.Talán ott aludtam nála,de nem tudom.

Minta valami férfi is rémlene,akivel erotikus kapcsolatom volt…Ez viszont nem biztos! Arra viszont emlékszem, hogy a szüleim elutaztak apa anyjához, és én egyedül maradtam itthon.

Úgy emlékszem egy ismeretlen személy sem szerepelt az álmomban,ám ez sem biztos! Zavaros volt..

Lefekvésem időpontja: 00:30 (hamar elaludtam)

Felkelésem időpontja: 09:30 (+ - egy két perc)

Átaludt órák száma: Kb. 8,5 órát aludtam!


(hozzáfűzés: Apa pár hónapra rá valóban elutazott az anyjához, anyummal, és én valóban itthon maradtam. A híres emberek akiket az álmomban láttam nem kedvenceim, sőt nem is nagyon ismerem őket, csak látásból egy két filmből, amikbe bele-bele néztem.Az álom sosem ismétlődött meg)


következő:

Érdekes álmom volt. Vietnam-ban voltam, rengeteg ember vett körül miközben Cindy Tái Tái „Con Don” című dala szólt. Ott volt a mamám, egy ismeretlen férfi (de az is lehet hogy a párom) és Én. Be voltunk gubózva egy nagy dobozféleségbe, és vártunk valakit. Talán pont Cindy-t.

Aztán később kimentünk az emberek közé, és egy hatalmas kivetítőn néztük, hogy egy szőke göndör hajú nő a fűben ül és sírt. Egyszerre volt szomorú és vidám érzés

Több száz ismeretlen személy szerepelt az álmomban!


(Cindy Thái Thái vietnami énekesnő, Con Don című dala magyarul magányos szívet jelent. Jazz-es, szomorkás dal, de nagyon szép. Érdekes, hogy sokszor szól zene az álmomban. Ezt viszont nem tudom hova tenni.)

2012. jan. 28. 14:35
 7/12 A kérdező kommentje:
Változó mennyit vacsorázom, legtöbbször csak egy kicsit eszek lefekvés előtt pár órával, de az esti evészeteim nem szokták befolyásolni az alvásom, és a "bika sem jön". Valamiért teljesen üres hassal nem tudok elaludni, de nem eszek meg 5 pizzát elalvás előtt :D ! Arra figyelek, hogy ne egyem tele magam, csak éppen egyet valamit. Alkoholt nem iszok, kávézni nem igen szoktam.
2012. jan. 28. 14:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Önmagunk és a világban betöltendő helyünk keresése egy életre szóló feladat... Sokat segít az önismereti munka, melegen tudom ajánlani az önismereti pszichodrámát. Ez 2-3 éves csoportos munkát jelent, közben fejlődsz, mélyül az ön- és emberismereted, az empátiád stb.

Itt körülnézhetsz induló csoportok ügyében:

[link]


Ez meg egy egyalkalmas, most lesz, álommal foglalkozik:

[link]

2012. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a linkeket. Sajnos ezek pesti címek, én 3 órányira lakom pesttől :( Ám nagyon érdekes, és lehet hogy megoldom valahogy.
2012. jan. 28. 14:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokan járnak föl vidéki városokból, mondjuk korán is kelnek olyankor...
2012. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!