Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az emberek miért nem értik...

Az emberek miért nem értik meg, hogy nincs az álmuknak jelentése? Miért kell már az álmokba is misztikumot, jóslatot látni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 5. 09:50
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Szerintem az a probléma, hogy ebben a kategóriában nehezen megkülönböztethető, hogy pontosan mit is akar megtudni a kérdező. A jövőjéről akar megtudni valamit vagy arról, hogy milyen okokból álmodta azt.


Ha álmodunk valamit ami bekövetkezik attól még nem vezethető le, hogy előre megálmodtam. Csaknem hétmilliárd ember él a Földön, alváskor nagyjából 90 percenként álmodunk, ezek egyre hosszabbak de átlagosan úgy négyszer ötször álmodunk egy 8 órás időintervallum alatt. Nem vagyok egy statisztikus és a naponta jövőlátónak titulált álmok számát se ismerem de ennyi álomból igen valószínű, hogy lesz olyan ami a másnappal foglalkozik és jól meg is tippeli az aznapi eseményeket.


Akik arra kíváncsiak, hogy miért álmodtak ezt és azt azok teljesen logikus dolgot kérdeznek. Sokan beírják, hogy nincs értelme, jelentése. Ez azonban csak az egyik uralkodó elmélet az álmodásról, van egy rakat utána lehet járni. A tudatos álmodás is hozzáad egy két dimenziót az álom értelmezéshez (álomalakokkal kommunikálás, éberség, tudatosság az álom alatt). Szóval nem bizonyították még be, hogy semmi jelentésük nincsen az álmoknak!:)

2012. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Smartguy86 ***** válasza:
A tudatos álom és hasonlók szerintem inkább közelebb állhatnak a hallucinációkhoz, mint az álmodáshoz. Lehet, hogy valaki tudatosan éli meg az álmát, de attól az még egy előre elrendelt álom marad, mert az agya a saját elraktározott képeiből építhet csak fel álmot. Ha ez nem így lenne, akkor akárki, aki tudatosan álmodik, elveszhetne a saját álmaiban és sose kelne fel többet. Pedig az álom csak egy velejárója az alvásnak, nem a célja!
2012. jún. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Kétszer volt jósálmom, olyanok, amikről semmit nem tudhattam előzőleg, és még párszor fontos jelentőségű álmom, de ezeknél mindvégig tudatában voltam annak, hogy ez fontos álom, illetve hogy be fog következni.


Egyébként rengeteg szórakoztató álmom is van emellett, de azokat nem kíséri ilyen érzés, nem is adok nekik nagyobb hangsúlyt annál, mint amit érdemelnek.


Ezt azért írom le, mert nagyon a hitetlenség irányába megyünk el, miközben az álmoknak még most is van olyan "szférája", amit a tudománynak még meg kell fejtenie.

2012. jún. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Diavolino44 csak az rajzolodik ki a hozzászólásaidban hogy már könyörögsz azért hogy téged valaki irányitson.

Gyakorlatilag mindegy ki az, vagy Isten vagy Einstein vagy az a szívsebész akit a példádban irsz.

Az Ő hátuk mögé bújsz, rájuk hivatkozol, hisz ők okosak igy biztos igazuk van, tehát ebböl - számodra - rögtön következik hogy neked is igazad van. Ha Einstien jobbra lép te is jobbra lépsz, minden mindegy, csak ne neked kelljen dönteni, döntsön helyetted más, te vakon követed. Ha hibázott, nem a te hibád.

Erröl szól az egész.


Fogadd el nyugodtan: nincs senki aki pátyolgatna fentröl, aki vigyázná lépéseid, minden döntés a te döntésed. Nem fog neked senki semmilyen információkat küldeni arról merre menj, nem vagy te olyan fontos bármennyire szeretnéd is ebbe beleélni magad hogy ezzel bárki foglalkozzon, mint ahogy egyikünk sem.

2012. jún. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 gtgunár ***** válasza:
Mert az egyik utolsó dolog a földöm amit a mindennapi ember tapasztal és fogalmunk sincs róla mi az gyakorlatilag.
2012. jún. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Utálom az ezoterikus baromságokat, de az álmoknak szerintem van jelentésük. Lehet, hogy személyenként más és más, de van. Az álom egyfajta tudat alatti gondolkodás és talán azt jeleníti meg, amit tudatosan elfojtunk, vagy szeretnénk, ha megtörténne.

Egy konkrét példa a víz szereplése az álomban. Akkor lehet, hogy pisilni kell, vagy halljuk az eső hangját.


Nyilván olyan jelentés, hogy "Ha vele álmodtam, akkor szerelmes belém" az baromság, de azon már érdemes elgondolkozni, hogy "ha vele álmodtam, szerelmes vagyok belé?" mennyi igazságtartalommal bír.


21F

2012. jún. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!