Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos álom - Hogy vegyem...

Tudatos álom - Hogy vegyem észre, hogy csak álmodok?

Figyelt kérdés

Igazából az a baj, hogy bármennyire szürreálisat álmodok azt teljesen természetesnek veszem, eszembe sem jut valóságtesztet csinálni. Pedig szinte nem is kéne, hiszen a valóságban elég ritkán találnni a fürdőkádban birkatetemet, illetve az időjós sem mond olyat, hogy "ma 50 fok lesz", stb...


Azt elértem pár nap alatt, hogy emlékezzek az álmaimra többé kevésbé. De annyi kiderült, hogy álmom közben egyszerűen tökéletesen sodródok a történettel. Akár programozni kell egy ismeretlen pincében, akár vért kell felmosni stb. egyszerűen komolyan veszem a feladatot, vígan csinálom, megy a történet, nekem meg véletlenül sem jön le, hogy ez álom. Sőt, nem is tudok róla, hogy létezne álom/valóság, mert valahogy csak az adott feladat/történet létezik, semmi más, az aktuális álomvilág meg olyan természetes, mint ha mindig is ott éltem volna :D


Tapasztalatok? Vagy csak folytassam a valóságtesztelést, és egyszer csak álmomban is előjön? :)


2012. jún. 13. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:

www.tudatos-alom.hu-n van egy rakat leírás technikákról, valamint a fórumon megvitathatod a felmerült problémákat.

Tapasztalatom szerint akinek nem megy a valóságteszt az: nem jól csinálja a valóságtesztet, nem elég ideig csinálja, nem csinál elég valóságtesztet, vagy nem megfelelő időközönként csinálja őket, nem kellő a dolgokra fordítja a figyelmét, legrosszabb esetben reggeltől estig gépezik. A filmekben látható totemes megoldás szintén hatástalan.

2012. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, elég informativ oldal :) Amúgy vizsgaidőszak van még másfél hétig, szóval tényleg nem túl eseménydúsak a napjaim. Lehet ez a baj... Valóságteszt: mit csináltam 5 perce: tanultam; egy órája: tanultam; fél napja: tanultam :DD
2012. jún. 13. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbálkozz az oldalon leírt ADA technikával. Tanulások között tarts 10-20 perces szüneteket, kezdj el figyelni a környezetedre legyél tudatos, és amikor már csinálod vagy 5 perce akkor valóságtesztelj. A napi 2 x 15 perc meditáció is sokat segít.
2012. jún. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem az Inception-t, most már értem mi is az a totemes dolog :D


Fórumra még nem regisztráltam, de ahogy olvastam vagy megbízhatatlan a teszt, vagy sok gyakorlás kell hozzá, vagy pl a WILD nél lehet alvási paralízis is, attól meg f*sok, de nagyon :S

2012. jún. 19. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Az egy vélemény a fórumon, kezdőknek tökéletes ha csinálják mellé az ADA-t, meditálnak és nem gépeznek/tv-znek sokat. Egyébiránt a WILD-nél elalvás közben éled át az alvásparalízist, ilyenkor nem hallucinál félelmetes dolgokat az ember, egyesek egyáltalán nem is hallucinálnak akik igen azok is inkább hangokat és "érzeteket".

A WILD egyébként önmagában lefekvéskor csinálva nagyon nehéz, érdemes WBTB-vel kombinálni.

2012. jún. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt kibogoztam innen-onnan, hogy JÓL KIVITELEZETT WILD nél. Azaz, ha kinyitod a szemed (akár az izgalomtól, mert először érsz el komolyabb sikert) akkor jön a hallucináció, a paralízis és a betojás.


Persze "there is no pain there is no gain", tartja a mondás, így elhiszem, hogy megéri a technika :)


Na mind1, a héten vége a vizsgaidőszaknak, ha nem lesz kánikula akkor tervezek egy 100km+ os biciklitúrát, arra az estére jó lesz a wild, ha mindenigaz :) Addig is marad a valóságteszt.



Ja, amúgy az pozitívum, hogy minden nap emlékeztem legalább egy álmomra, ráadásul meglepő részletességgel :)

2012. jún. 19. 20:50
 7/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy ha akkor nyitod ki a szemed, amikor jönnek a hipnagóg képek utáni hallucinációk.
2012. jún. 19. 20:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű, ébredj fel álmodban. Légy tudatánál annak hogy Ez csak egy álom és ÉN IRÁNYÍTOM. Persze ehhez kell egy bizonyos szintű tudatosság is amit szintén el kell érni ahhoz hogy mindez sikeres legyen. A tudatos álom megvalósulásának sok eshetőségnek kell eleget tenni. Ha már ilyen jól megy a vissza emlékezés álmokra, akkor jó úton haladsz. Mindenkinek más a technikája, ha egyik se jön be, vagy nem sikerül akkor alakíts ki egy sajátot.
2012. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!