Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Tudatos álmodás: nem tudok...

Tudatos álmodás: nem tudok elaludni, segírenétek?

Figyelt kérdés

Pár napja próbálkozom azzal a technikával, hogy tudatosan aludjak el, és itt ütközöm problémákba. Alap feltétel lenne hogy ne mozogjak, és itt jelentkeznek a problémák:

1: ez jön elő leghamarabb, kiszárad a torkom. Ha benedvesítem akkor azonnal visszazuhanok az ébrenlétbe, és nem tudom elviselni azt, hogy száraz. Ez ellen van megoldás ?

2: ha az elsőn túlléptem, és már közeledek az elallvás felé, csípéseket érzek magamon. Semmi szúnyog hangot nem hallok, egyszerűen az agyam elhiteti velem hogy megcsíptek, és muszály megvakarnom ...

3: ide nagyon ritkán érek el, de akkor mindíg ez következik. Félig már álmodom, és teljesen tudatomnál vagyok. Elkezdek zuhanni bele a semmibe, egyszer csak csinálok egy hátraszaltót, és a szaltó közben felriadok. Ez teljesen önkéntelenül mindíg előjön, nem tudok miatta tudatosan elaludni...

Remélem van megoldás s problémáimra, aki már tapasztalt ilyet az írja le, köszi .



2012. júl. 5. 00:27
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Jah, keverj össze 15 deka túrót 10 deka örölt mákkal, édesítsd meg mézzel (csinálj masszát belőle)


Kend rá egy friss fonottkalácsra, hozzá egy nagy pohár meleg tej, vegyél elő egy marhaunalmas könyvet, kezdd el olvasni és 10 perc alatt bealszol mint akit leütöttek!

2012. júl. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez így nemjó, mert elalszom, rádőlök a fonottkalácsra és a képembe borul a tej... hülye válaszra méghülyébb válasz. Remélem van a kérdésemre normális válasz is.
2012. júl. 5. 08:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Az egyik probléma az, hogy a tudatos elalvásos módszert általában nem lefekvéskor használják mert akkor nagyon nehéz. Van egy jó módszer ami növeli az esélyeit WBTB-nek nevezik.


Az első probléma részben az időjárás tehet, nekem vagy másfél órába telik manapság elaludnom.

2. Ez az úgynevezett rollover, az agyad leteszteli, hogy ébren vagy e még, ellent kell neki állni. Esetleg az izzadtság miatt a sókristályok dörzsölik a bőröd de sanszosabb a rollover.


A harmadikra sajnos semmi használható nem jut az eszembe. Esetleg a próbálkozás előtt képzelj el egy helyet vagy helyzetet amit csinálni akarsz az álmodban.

2012. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ma reggel órákat töltöttem a tudatos-alom.hu-n, és a WILD teknika részleteit kezdtem olvasgatni. Rengeteg hasznos információt szereztem a technikáról, ezzel eggyütt a rolloverel kapcsolatban is. Az első problémát nem tudom elkerülni, elviselni meg nem szeretném, mert tudom hogy ez a kiszáradás nem tesz jót a torkomnak. A másodikhoz csak önuralomkell, és az elvileg nem tart sokáíg. A harmadik nem tudom hogy miért van, lehet hogy túlzásbavittem a koncentrálást, mert eddíg mindig megpróbáltam tudatosan befolyásolni a hipnogóg képeket... erről azt írják hogy passzívan figyelni kell őket, mostantól ezzel fogok próbálkozni.

Elvileg már csak az elsővel van problémám, ennek viszont semmi köze a tudatos álomhoz, lehet hogy nyitok róla egy új kérdést ehez kapcsoládó témában.

2012. júl. 5. 11:41
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen nincsen :D. Ezt a hülyeséget. Kisgyermek vagy biztosan.
2012. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 43% ! Először is ne offolj, ez az oldal eggyik alap szabálya ! Másodszor ha írsz valamit, győződj meg róla, hogy annak van valószág alapja: a tudatos álmodás létezik, nézz csak utánna wikipédiában, vagy pl. tudatos-alom.hu-n.
2012. júl. 5. 11:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első problémát esetleg úgy ki lehet küszöbölni, hogy ha WBTB-zel mert akkor a hajnali órákban kell megpróbálnod a WILD-et. A késő éjszakai/hajnali órákban meg valamivel enyhébb az idő.
2012. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nem kell a tudatos álomhoz a mozdulatlanság meg ezek, úgy feküdj le ahogy normálisan tennéd, a nappali valóságtesztek és a többi gyakorlat majd magától segít, hogy öntudatra ébredj álmodban, a 3. dolog azért van, mert koncentrálsz az álom elindítására, és egyből észlelni akarod az álmaidat, ekkor kerülsz abba a fázisba, ami a félálom, rúghatsz labdát, üthetsz a kezeddel bokszzsákot, vagy akár dobhatsz egy szaltót..

mivel félálomba vagy, és még koncentrálsz is rá, ezek az ingerek eljutnak a tettlegességig


am sportolók akik a tudatos álmot használják álmukban fejlesztik magukat, mert az idegrendszer küldi a jeleket, csak az izmaid nem mozognak, tehát gyakorolnak álmukban

2012. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én normális alvás közben is tapasztalok hasonló problémákat: 1. A hipnagóg képek. Szerinted milyen érzés az, ha folyton van egy kék kör megy össze és jelen meg. 2. Álomba zuhanás. Mindig felriadok, mert ilyen hülye érzés, olyan, mint ha forogna az ágyad. Mindig felkapcsolom a kislámpát. Válasz: Próbáld meg elviselni.
2014. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igazából, egy sima elalvásnál is tudod ezt kezelni mikor kezdenék elaludni (húz be az ágy) elég kellemetlen érzés mintha forognál vagy süllyednél a homokba. Akkor mindig csak FOKOZATOSAN, kezd el használni a tudatot, előbb utóbb már a zuhanás végén sem keksz fel csak újra repülsz!!
2018. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!