Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szerintetek az álmoknak van...

Szerintetek az álmoknak van jelentőségük?

Figyelt kérdés
2012. aug. 5. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Semmi jelentősége nincs,mégis sok ember szeretné vagy hiszi,hogy bizonyos álmoknak köszönhetnek jót vagy bajt.

Az álom nem más mint az ébrenléti idő alatt tapasztalt dolgok lehetséges variációjának felelevenítése álomképekben, vagy amiről ábrándozunk,vágyunk álombeli "moziképe" vagy a mindennap foglalkoztató érzések álom szerű elképzelése. Az álmunk legtöbbször a velünk történt események tovább folytatása.

PL:

Történik veled,hogy megismerkedsz egy sráccal,de a végén csók helyet, csak elköszön és elmegy. Nem csoda ha azt álmodod,hogy a búcsú végén a srác megcsókol,és másnap újra találkoztok..stb..

Vagy nézel egy filmet, olvasol egy könyvet ami hatással van rád valamilyen szinten. Álmodban folytatod a filmet,könyvet ahogy te képzeled,de már magadat képzeled bele..

Én például most Stepheng King a Köd könyvét olvasom. Így nem csoda hogy többször álmodom azt,hogy az életemért küzdök,mert hatalmas élőlények pusztítják a földet..

2012. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek veled előző, hogy ezoterikus tartalmat felesleges keresni bennük de, azt azért nem ártana felfogni, hogy ez a gyakran citált válasz csak egy elmélet, van ezenkívül még éppen elég amiben pszichológiai jelentősége lehet annak, hogy mit álmodik az illető, mivel nem csak az aznapi élmények elevenednek meg benne.
2012. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ma 20:03

nos írtam hogy nem csak az aznapi események elevenednek vissza álomformában hogy "mi lett volna ha" variációk..

Több lehetőséget is felvázoltam. Emlékek, ábrándok, tragédiák. Kérdések amik foglalkoztatnak minket. pl: minden ember felteszi a kérdést,hogyha meghalok ki sírna értem?? Ki jönne el?? Így nem csoda ha minden ember élete során egyszer álmodik a saját haláláról,és temetéséről. De ez nem jelenti azt,hogy ha azt álmodom,hogy a gépem lezuhan akkor így is fogok meghalni.. Az álmok csak képzeletek sokszoros játéka az agyunknak. De mint írtam vannak akik hisznek benne vannak akik nem.. Ki-ki eldönti melyik csoportban van,melyikkel érzi jobban magát..

2012. aug. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van, megjelenthetnek benne azok az érzéseid amik a tudat alattidban vannak. De a jövőt nem lehet megálmodni és az álmok sem fogják megjósolni a jövőt, szóval ez a része hülyeség.
2012. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenki a maga szellemi szintjéhez mérten álmodik szerintem. Amúgy egy álomnak akkora jelentősége van amekkorát te tulajdonítasz neki: ha úgy érzed hallgatnod kell rájuk akkor odafigyelsz rá, ha lényegtelennek tartod akkor nem törődsz velük ennyi.
2012. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez egy visszatérő, egy kisbabáról szóló álomról és a hozzáfűzött magyarázatról szól.

[link]

2012. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Van jelentőségük. Számodra. A tudatalattiddal karöltve itt dolgozol föl sok dolgot, amit a mindennapjaidban tapasztalsz. Kellenek azok az álmok, h magadban rendbe rakhasd a lelkivilágod.
2012. aug. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólónak ajánlom C. G. Jung könyveit például. (Az ember és szimbólumai, stb.) Legalább olvasna utánna mielőtt kategórikusan kijelent bármit.


Az álmok elemzésével betekintést nyerhetük azokba a tudati folyamatokba amelyek elkerülik a hétköznapi "fókuszunkat". Ez persze nem könnyű feladat, mivel ugyanaz a dolog, mint szimbólum más és más jelentéssel bírhat különböző egyéneknél. Pl a európai embernél a fekete szín a gyász jele, japánban pedig a fehér! És hogy még bonyolultabb legyen, pl egy álombéli tárgy stb egyszerre TÖBB jelentést is hordozhat. Néha megdöbbentő milyen hatékonysággal képes a tudatalattink "tömöríteni" az információt, és átpréselni a hétköznapi fókuszunkba.

2012. aug. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért azt tegyük hozzá, hogy mind Jung, mind Freud elméletei nélkülözik a sziklaszilárd bizonyítékokat, ahogy az már csak lenni szokott. Az ő általa felvázoltak sokkal kézzelfoghatóbbak és vizsgálhatóak, de ettől még nem lesz az egyedüli tökéletes elmélet, ahogy Jungé vagy Freudé sem.
2012. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Valóban, senki nem állítja, hogy tökéletes az elméletük, sőt, ők is csak a felszínt kapargatták. Az irány viszont nem rossz szerintem. Példaul rémálomkkal küzdő emberknél következtetni lehet a probléma gyökerére (elfojtás). Szerintem a pszichológia sosem lesz egzakt tudomány, pont a psziché alaptermészete miatt. Nem lehet pl matematikailag modellezni a tudat működését. Az olyan lennek mintha a farok csóválná a kutyát :)
2012. aug. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!