Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért beszélünk álmukban? És...

Miért beszélünk álmukban? És miért nem emlékszünk rá, hogy mit álmodtunk és, hogy beszéltünk is?

Figyelt kérdés
Párom most reggel mesélte, hogy éjszaka megsimogatott és én oda fordultam hozzá, hogy "Miért nincs rajtam szoknya?" Elég vicces szituáció lehetett, mert többször is visszakérdeztem és még a szememet is kinyitottam. De én nem emlékszem erre :) Miért?

2012. aug. 20. 07:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Alváskor a test mozgásáért felelős idegi központ elszigetelődik (ha jól tudom akkor valami gátolja a működését) az agy többi részétől, ahol egyéb aktivitás zajlik. Ez az alvásparalízis. Emiatt nem mozog a kezed lábad, noha pl azt álmodod, hogy futsz.


Ha ez nem történik meg, vagy részlegesen történik meg, akkor történnek hasonló jelenségek mint amit írtál. Súlyosabb esetben alvajárás.

2012. aug. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!