Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvásparalízis volt akkor?

Alvásparalízis volt akkor?

Figyelt kérdés

sziasztok itt olvasgattam párat hogy mi ez és azt hiszem velem is volt ilyen, de nem mernék rá megesküdni. Nyáron barátnőm itt aludt nálunk én az ágyon ő lent a földön matracon. Kb hajnali fél 3-mig dumáltunk,már nagyon álmosak voltunk így mondtuk h aludjunk most már. Én lehunytam a szemem és háton aludtam és bevolt csukva a szemem, és sötétség és aztán mintha láttam is volt meg sötét is lett volna és úgy csukva a szemem de egy árny alak kopogott az ajtón(átlátszós kicsit az ajtó) és én akartam szólni hogy igen? de nem bírtam kinyitni se a szemem se a számat és nem kaptam levegőt és legurultam 'álmomban' a barátnőmhöz a matracra és ott ziháltam h nem kapok levegőt majd hirtelen felébredtem és ugyanúgy voltam a hátamra feküdve.


a másik hogy olyan is van velem hogy félálomban vagyok megyek a lépcsőn leesek, de mielőtt lezuhannék felriadok, meg lefordulok az ágyról de mielőtt puff felébredek..

16L


2012. aug. 23. 13:49
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és az elsőnél amikor felébredtem le voltam izzadva és nagyon nyomasztó volt
2012. aug. 23. 13:51
 2/9 Tom Benko ***** válasza:
Igen.
2012. aug. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, az első eset alvásparalízis volt. Javaslom ne aludj a hátadon.

Olyan meg nekem is szokott lenni, hogy álmomban leesek (járdáról, fal tetejéről), a valóságban ugrok egyet, és erre felébredek.

Több cikket is láttam már erről, de most így hirtelen egyet sem találok. A lényeg az hogy ez természetes jelenség, veszélytelen, ha jól emlékszem (remélem nem mondok túl nagy baromságot) valamiféle vészjel. Ha valami nem stimmel az oxigénellátással alvás közben, az izomzat egy rándulással küld jelet a központi idegrendszernek, vagy valami ilyesmi.

(Nem biztos hogy jól emlékszem, lehet hogy hülyeséget beszélek. Javaslom keress utána, hátha te rátalálsz valamelyik erről a jelenségről szóló cikkre.)

2012. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem, csak álmodtál.


Alvásparalízis közben már ébren vagy. Tehát ha neked csukva volt a szemed és úgy láttál valamit, az álom volt. Paralízis közben ébren vagy és a való környezeted látod, ahol megjelenhetnek hallucinációk, miközben le vagy bénulva.


Emellett az, hogy a hátadon fekszel vagy nem, nem befolyásolja a paralízist.

2012. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ^^
2012. aug. 23. 18:42
 6/9 anonim ***** válasza:

"amikor felébredtem le voltam izzadva és nagyon nyomasztó volt"

Ezzel vigyázzál!

Ahogy írták is, ez amiatt lehetett, hogy nem kaptál levegőt. Nyilván horkolsz ilyenkor és elzáródtak a légutak.

Erre persze beindulnak a vészreakciók: a szíved őrülten ver, adrenalin áramlik mindenhova, aztán - ha szerencséd van - felébredsz.

Ha egyszer nem ébredsz fel, akkor már nem lesz gondod vele.


Ne feküdj a hátadon, és nézesd meg magad orr-fül-gégésszel.

2012. aug. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, honnan szeded az ilyen baromságokat?


Nem kéne alaptalan hülyeségekkel ijesztgetni a kérdezöt.

2012. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsó előtti egyetértek az utolsóval ez tényleg nagy hülyeség. Ha álmodban nem kapsz levegőt azt jelenti hogy rosszul fekszel és nehezen kapsz levegőt, és ezért felébredsz
2012. aug. 24. 15:31
 9/9 anonim válasza:

Ez érdekes ilyen nekem is szokott lenni :D Most már legalább a nevét tudom XD :D

16/F

2012. szept. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!