Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Megálmodtam a jövőt?

Megálmodtam a jövőt?

Figyelt kérdés

Egyszer azt álmodtam,hogy reggel bemegyek a suliba, és az egyik osztálytársamnak le van vágva a haja. Egy fiúnak, akinek hosszabb haja szokott lenni. Páran megkérdezték tőle, hogy, hogy-hogy levágták a haját, hiszen neki mindig is a hosszabb állt jól. Mire azt mondta, hogy :

- Nem tudom. Elkaptak, és megnyírtak, mint a birkát...

Felébredtem, gondoltam, hogy : hú. ez érdekes volt. :D "

Amikor beértem a suliba, a szemem előtt játszódott le ugyanez a jelenet. A srác bejön teljesen lenyírt hajjal, megkérdezik, hogy mi volt, ő meg szóról-szóra ugyanezt válaszolja . Azt hittem összeesek a meglepődöttségtől. Ez azt jelenti, hogy megálmodtam a jövőt, ugyebár. De hogy lehet ez? Miért pont én , és senki más, és veletek történt ilyen?


2012. szept. 28. 16:41
1 2
 1/15 Antimod ***** válasza:
100%

Az idő, mint olyan, állítólag illúzió. Tehát múlt, jelen, jövő nem létezik elkülönülten, ezt mi éljük meg változásként. Ha ez igaz, akkor annyi történt, hogy láttál abból a szeletből álmodban valamit, amit még nem éltél meg.


Ez a tézis jól magyarázza a legtöbb deja-vu-t is.

2012. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Ilyen történt velem is...
2012. szept. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

oh, értem. de akkor ezt kb úgy értsem, hogy meg van az élet előre írva, és csak rajtam múlik, hogy mit mikor fogok látni? szóval az idő az keveredik, és ha mondjuk nekem valami most történne, de a barátaimnak később, akkor előrébb tudjuk hozni? a deja vu-n is sokat gondolkoztam, azt is ki tudnád fejteni nekem? mármint, azt tudom, hogy mit jelent ugye, de miért van? vagy hogy történik?

a másik meg, hogy időnként , mostmár egyre gyakrabban, ha gondolok valamire, megtörténik. mármint, elgondolkozok egy filmnek az egyik jelenetén, és max 1-2 hét múlva látom a tévében, vagy egy reklámban. de ugyanez szokott lenni akkor, ha mondjuk egy sorozatot nézek, de nem folyamatos sorozatot, hanem, hogy van amikor ugyanazok a részek mennek. és belegondolok egy részbe, hogy vajon melyik lesz ma. és az lesz. persze ezzel játszani is szoktam. olyan részeket amiket régen láttam, direkt elkezdek gondolkozni rajta, hogy láthassam. és tényleg az megy. de van amikor a véletlenre hagyom, és az lesz, amit lejátszanak. na most nem tudom, hogy ez azt jelenti, hogy tudom befolyásolni a jövőt, mégha egyenlőre csak így, vagy egyszerűen jön az info valahonnan az agyamba, hogy ma melyik rész lesz? na nem tudom, hogy mennyit értettél, de nagyon köszi :)

2012. szept. 28. 18:44
 4/15 anonim ***** válasza:
Első válaszoló ugyanerre jutottam az évek során, a deja vu biztos hogy inkább jelent már megálmodottat.
2012. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11%
Öregem... megint egy ember, aki különleges akar lenni, ezzel a lejárt lemezzel... ilyen VÉLETLEN DOLOG szinte mindenkivel megtörténik egyszer, velem is volt már.
2012. szept. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Velem is történt már ilyen. Azt álmodtam, hogy egy nagy épület belsejében sétáltam, ilyen függő folyosón, felnéztem, és az épület tetején volt egy piramis alakú ablak.

Másnap utaztunk el, és bementünk egy bevásárló központban. Nagy épület, sétálgattunk, függő folyosók, felnézek. Bumm, ott a piramis alakú ablak. Nekem is leesett az állam.

2012. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Antimod ***** válasza:

"meg van az élet előre írva, és csak rajtam múlik, hogy mit mikor fogok látni? szóval az idő az keveredik"


Nem rajtad múlik, hanem ilyenkor nem elég jó az "illúzió" (hiba a rendszerben vagy okkal történik mindez?).


"ha gondolok valamire, megtörténik. mármint, elgondolkozok egy filmnek az egyik jelenetén, és max 1-2 hét múlva látom a tévében, vagy egy reklámban."


Ugyanez pepitában. Nem azért történik meg, mert rágondolsz, hanem azért vetődik fel gondolatként, mert át fogod élni. De nem tudom, miért.


"egyszerűen jön az info valahonnan az agyamba, hogy ma melyik rész lesz?"


Igen, szerintem ez utóbbi.


@Utolsó válaszoló: ebben semmi különleges nincs, mert mindannyian ugyanebben a dimenzióban létezünk, és ezek mindannyiunkra érvényesek. Csak van, aki foglalkozik vele és/vagy megtapasztalja, és van, aki nem.

2012. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Antimod ***** válasza:

@Utolsó válaszoló:

Ezt az 5-ösnek írtam.

2012. szept. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Velem is rendszeresen megtörténik ilyesmi. Néha csak napokkal később, az esemény megtörténtekor villan be, hogy "te jó ég, ugyan ezt a jelenetet álmodtam meg, pontról pontra". Ezek általában elég rövidke jelenetek. Miután felébredek, nem sokáig szoktam emlékezni az álmaimra.


Szerintem a tudatalattink álmunkban látja a jövőt és alvás közben dolgozza fel az infókat. Lehet, hogy nincs előre megírva minden lépésünk, de talán nagy vonalakban előre megvannak határozva életünk céljai, s a tudatalattink próbál minket afelé terelni. A "jövőbelátó álomfoszlányok" pedig talán csak afféle "hibák a rendszerben". Talán nem véletlen, hogy az emberek hamar elfelejtik az álmaikat.

2012. szept. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Antimod!

Igen, tudom, hogy van, aki megtapasztalja, én is tapasztaltam ilyet, de én halállal is álmodtam, ami sajnos bejött. Mégsem kerítettem neki nagy feneket, véletlennek tudtam be. És van, aki különleges akar lenni ezzel, a kérdező is. Kijelentette, hogy megálmodja a jövőt. Jobbnak akarja magát feltüntetni, mint a többi ember. Ez a tulajdonság mindenkibe megvan, csak van aki kimutatja, van aki meg nem.

2012. szept. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!