Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Milyen összefüggés van az...

Milyen összefüggés van az alvási paralízis, és az ezoterikus dolgok között?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kíváncsi a "semmi" kommentekre, mert azoktól nem leszek okosabb xD Bár úgyis lesz pár marha aki írni fogja. Én az elméletekre lennék kíváncsi, hogy mik vannak elterjedve, mi okozza ezt.

2012. dec. 2. 12:42
 1/6 anonim válasza:
100%

Itt le van írva: [link]

Nekem is szokott lenni, különösen, ha összezavarodik a napi ritmusom. Pl. ha fáradt hetem van, hétvégén délután is alszom egy kicsit, és akkor. Vagy stresszesebb időszakban. Nem kellemes, az igaz, de különösebben engem nem érdekel. :)

2012. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

az alvási paralízis egy létező dolog, alvás közbeni bénulást jelent.

semmi köze az ezoterikus dolgokhoz, egyszerűen felébred alvás közben az agyad, de a tested nem. sok emberrel fordul elő, nincs benne semmi különös, ha veled is megtörténik egy fárasztó vagy stresszes nap után.

2012. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én inkább úgy mondanám hogy a tudatod ébren van de a tested alszik
2012. dec. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
semmi
2012. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az alvásparalízis fogalmat rosszul használja szinte mindenki. Amikor alszol, mindig alvásparalízis alatt vagy (pontosabban az alvás bizonyos szakaszában, de most ez nem lényeg), annak érdekében, hogy ne kezdj el szaladgálni és vergődni, miközben álmodsz. Tehát alvásparalízis minden embernél minden nap előfordul.

Amire te gondolsz, az konyhanyelven fogalmazva ébrenléti alvásparalízis, korrekten fogalmazva ébrenléti REM atonia, tehát amikor a paralízis nem múlik el az ébredés előtt. Ilyenkor sok embernél lépnek fel hallucinációk, feltételezem, hogy emiatt gyártanak rá ezós elméleteket.

Velem már sokszor előfordult, eleinte ijesztő volt, most már megszoktam.

Ez egy hétköznapi, meglehetősen jól leírt, természetes dolog, és nem látom értelmét semmilyen ezotérikus vagy spirituális vonatkozásának.

Szerintem korrekt választ adtam, de ha te inkább az itteni divat-ezohippik izgi elméleteire vagy kíváncsi, akkor hajrá.


Ignoramus

2012. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

"5"-ös! Olvastam amit írtál, így már tudom mit jelent az alvásparalízis. Mert valaki kérdésére már válaszoltam a napokban,aki kérdezte hogy mi volt a legrosszabb álmunk. És azt írták nekem,hogy alvásparalízisem volt és fogalmam sem volt hogy mi az. Röviden megpróbálom leírni az álmom (ezt még ált.iskolás koromban álmodtam,de mai napig tisztán emlékszem e részletekre)

Este volt,mindenütt sötét,csak a teraszunkon égett a villany.És tudtam hogy jön valaki vagy valami akitől el kell bújnom.....bebújtam az ágyamba befelé fallal szembe fordulva feküdtem hason és magamra húztam a takarót.Hallottam ahogy jön valaki a teraszon fel a lépcsőn lassan kinyitja az ajtót és bejött a szobámba ,hallottam hogy lassú léptekkel felém halad és mikor éreztem hogy fölöttem áll ,megfogta a nyakamat és lassan fojtogatni kezdett. Éreztem hogy egyre csak lenyom és egyre nehezebben kapok levegőt,meg akartam nézni ki az de nem tudtam mozogni.És mikor felébredtem ugyan ugy feküdtem mint álmomban, kapkodtam a levegőt,le voltam izzadva és csak percekig bőgtem,nem mertem felkelni......nagyon rossz volt mintha éreztem volna még a szorítását a nyakamon ébren :$

Ez azt jelenti hogy ébrenléti paralízisem volt?És hallucináltam?

2012. dec. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!