Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit gondoltok, mit jelent?...

Mit gondoltok, mit jelent? Időnként azt álmodom, hogy nem tudok megmozdulni.

Figyelt kérdés
... esetleg beszélni sem, vagy nagyon szeretnék felébredni mert rossz az álmomban, de nem tudok. Próbálom mozgatni a fejem (ez az álmomban erős fejfájással jár) és nagy nehezen felébredek leizzadva. Ilyenkor vajon tényleg mozogtam alvás közben?
2013. febr. 18. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alvásparalizis.Mikor ilyet érzel,biztos lehetsz benne, hogy nem mozogtál alvás közben.
2013. febr. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, alvásparalízis. Amikor alszol, az izmaid nem működnek, hogy ne vergődj, ha álmodsz (paralízis). Ha ez valamiért megmarad egy ideig a felébredés után is, akkor érzed, hogy nem tudsz mozogni. Nekem is sokszor volt, először ijesztő, de meg lehet szokni. Sokan hallucinálnak is ilyenkor, nekem olyan nem volt.
2013. febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez az alvásparalízis. Nagyon ijesztő, de valójában nem veszélyes. Attól van, hogy valami izgalmas álom vagy gondolatok miatt több levegőt veszünk be, mint amennyit elhasználunk. Ilyenkor a tüdő addig nem akar lélegezni, ameddig a levegőtöbbletet el nem használta. Ezért se hang, se kép... de csak rövid ideig.
2013. febr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: nem beszólni akarok, de amennyit olvastam az alvásparalízisről, az egyáltalán nem erről szólt. Van ehhez a tüdő dologhoz valami linked, ahol olvastad?
2013. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem volt már ilyen, és arra keltem fel, hogy abba hagytam a levegővételt és konkrétan kezdek fulladozni. Nem tudom mi volt ez és miért.
2013. febr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

22:44,23:30

Az alvásparalizis nem a légzéssel kapcsolatos, viszont van olyan alvászavar is, ami azzal kapcsolatos, mégpedig az alvási apnoe.Ilyenkor az embernek hosszabb légzéskimaradása van álmában.Az egészségre nem túl hasznos ez az állapot, tehát ez ellen már védekezni kell, míg az alvási paralizis ártalmatlan.



[link]

2013. febr. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. febr. 21. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!