Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Amikor reggel úgy kelünk fel,...

Amikor reggel úgy kelünk fel, hogy nem álmodtunk semmit, akkor tényleg nem álmodtunk? Vagy csak nem emlékszünk semmire?

Figyelt kérdés
Nekem sokszor van/volt deja vu érzésem (tudjátok mintha már megtörtént volna). Azon gondolkoztam, hogy a deja vu az az elfelejtett álmunk? Vagy miért van deja vu érzésünk?

2013. márc. 23. 01:42
 1/5 A kérdező kommentje:
egyik haverom azt mondta hogy utál aludni, mert sosem álmodik semmit, és ugy érzi hogy csak fekszik mint 1 darab fa aztán reggel felkel.
2013. márc. 23. 01:54
 2/5 anonim ***** válasza:
nem emlékszel de mindig álmodsz....
2013. márc. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy éjszaka több álmot is látsz. Az agyad ilyenkor szelektálja az emlékeket. Csak nem mindig emlékszel rájuk.
2013. márc. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Már több alkalommal is leírtam, de mindig le lett húzva a teljesen helytálló válasz:

Álom nélkül nem tud létezni ember, állat. Az álomban dolgozódik fel az ébrenlétünk. Az nem teljesen ismert, hogy az irracionális álmok hogyan keletkeznek és mi célt szolgálnak. Az biztos, hogy mindenki minden alváskor álmodik. Az alvás mélysége meghatározott rend szerint változik. Álmodni mélyálomban álmodunk. Ilyenkor a legnagyobb az agyi tevékenység.

Optimális esetben akkor kelünk fel, amikor az alvás mélysége a legkisebb. Az éber állapothoz közeli szinten van. Ha ez így történik, nem fogunk emlékezni az álmainkra.

Éberen akkor tudjuk mit álmodtunk, ha a mély alvásból riaszt fel valami. Ez lehet külső inger is, vagy feltételes reflex is. Pl. munkába kell menni.

A deja vun-ek semmi köze az álomhoz, alváshoz. Kísérletileg is gazolt, hogy a két agyfélteke közötti apró „szinkronhiba” az okozója.

Az agyműködéssel kapcsolatban (sem) lehet mindent százszázalékosan kijelenteni. Még nagyon sok a megválaszolatlan kérdés. A mai ismereteink az, amit itt leírtam.

2013. márc. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, főleg neked utolsó válaszoló :)
2013. márc. 23. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!