Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mért nem emlékszem az álmaimra...

Mért nem emlékszem az álmaimra kb. egyáltalán?

Figyelt kérdés
Jóformán minden nap álmodok.Felkelek és nagyjábol "emlékszem" a nagyjára.De amikor eltelik egy kis idő elfelejtem.De kiskoromba azt álmotam h a hátsó udvaron bekapta a kezem egy kutya és nem engedte el arra kristály tisztán emlékszem pedig vagy 8 éve volt ha nem több.Nincs valami mócer,amivel kicsit több mindenre lehet emlékezni?
2013. máj. 12. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan dolog hogy simán elfelejtheti az ember, akár ébredésnél is. Elég ha máson agyalsz meg minden, mert ez inkább a rövidtávú memóriádban rögzül és ha sokat agyalsz vagy kelésnél teljesen máshol jár az eszed akkor pikk pakk elfelejted az egészet.

A 8 évvel ezelőttire nyilván azért emlékszel mert mély nyomot hagyott benned a dolog és ezért van meg még mindig a mai napig.

Nekem is van ilyen hogy egy 10 évvel ezelőtti álmomra még indig emlékszem mert teljesen megmaradt bennem a dolog. De például amiket a napokban álmodom azokra szinte nem is emlékszem egy olyan van amit félig visszatudnék idézni, de az sem maradt meg teljesen.

2013. máj. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
velem is ez van!
2013. máj. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy felébredsz egyből írd fel az álmodat, vezess álomnaplót.
2013. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
látom valaki kihagyta a biosz órákat :D
2013. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak részben igaz az első komment.

A titok nyitja az árnyékmemória nevezetű agyi funkció. Az álom egyik biológiai célja az agyi tartalom karbantartása. Az agyad úgy tudja ezeket kezelni, ha a nap alatt történt mentális és fizikai agyi ingereket egyfajta keverékként visszaolvassa, mintha visszatekernél egy magnószalagot. Ez a keverék lesz az álom, tehát azalatt te tulajdonképpen a saját agyadban "jársz".

Ha az agy elvégezte a dolgát, akkor a feladata az, hogy ezeket a folyamatokat ő kellőképpen lezárja, eltüntesse, elrejtse a tudatalattidba, hogy ne zavarjanak be, hisz épp erre való az alvás, ergo szortírozza az infókat. A felkelés előtt és az álmodás között van egy pár percnyi üresjárat, az a pár perc ennek a szortírozási folyamatnak az utolsó, lezáró szakasza. Ha abban, vagy az álomban ébresztenek fel, akkor sokáig emlékszel az álomra, de ha már utána, akkor szinte lehetetlen felidézni, mert az agyad már sikeresen "árnyékolt".

Ez a tudományosabb része, ami természetesen nem zárja ki ennek további, akár ezoterikus részleteit. :)

2013. máj. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,igy már nagyjábol értem :)

De különös,hogy olyasmikröl álmodok amikre évek óta nem gondoltam.PL:egy olyan személy akit nem láttam évek óta

2013. máj. 12. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Az agyad elraktároz minden dolgot. :) Semmit sem felejtesz el, csak egyre "mélyebbre kerül". De az álmaidnak semmiség ezeket előkapnia. :) Csak a rend kedvéért írtam, hogy a napodat tekeri vissza az agyad. Minden számára fontos infót felhasználhat.
2013. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!