Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért nem emlékszem egy...

Miért nem emlékszem egy álmomra sem?

Figyelt kérdés
Konkrétan, most egy álom van, amit fel tudok idézni magamban... vagyis kettő, de az egyikből már csak annyira emlékszem, hogy egy régi osztálytársammal voltam együtt. A másik jó pár évvel ezelőtti, de az mély nyomot hagyott bennem, arra tisztán emlékszem. Viszont semmilyen más álmomra nem, sem arra ami három éve volt, sem arra, ami tegnap este. Egyre sem emlékszem ezeken kívül. Nem tudjátok hogy mitől van ez? Szeretnék néha emlékezni egy-kettőre, még akkor is ha rosszak. Legalább ha álmodok, úgy érzem(másnap reggel), nem telt el feleslegesen az alvással töltött idő.

2013. máj. 22. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebben nincs semmi különös, sokan vannak ezzel így.

Az álmára leginkább akkor emlékszik az ember, ha pont az egyik REM-fázis (ilyenkor álmodik az ember) közben ébred fel.

Amúgy ha szeretnél emlékezni az álmaidra, akkor a tudatos álmodás módszerét javaslom, itt különböző módszerekkel kigyakorlod, hogy álom közben ráeszmélj, hogy éppen álmodsz. Tudatos álmodásnál reggel emlékezni fogsz az álomra.

Ami még segít, hogy ne felejtsd el napközben az ámod, az az, hogy reggel ébredéskor még mielőtt kinyitod a szemed felidézed az álmodat.

2013. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ma kipróbálom az erős rákoncentrálást, és a reggeli felkeléses módszert. :)
2013. máj. 22. 20:22
 3/3 anonim ***** válasza:
mert fáradt vagy, szerintem próbáld ki, hogy elalvás előtt nem gondolsz, semmire, próbáld meg, nekem működött:)
2013. máj. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!