Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Zavaros, összefüggéstelen...

Easyryder kérdése:

Zavaros, összefüggéstelen álmok gyötörnek. Miért álmodhatok ilyeneket?

Figyelt kérdés

A kérdés az volna, hogy miért álmodhatok ilyeneket? Külön külön értelmezhetőek lennének az álmok, de egyben úgy érzem valahogy mást akar üzenni. Két vizsgám van, abból egy már sikerült is, a másik miatt sem aggódom annyira. Sok feladatom sincsen és sem szellemileg, sem fizikailag nem érzem magam mélyponton. Két hete volt egy kis összetűzésem barátnőmmel, azóta kezdődtek ezek a zavaros álmok, de nem hiszem, hogy ez lenne a kiváltó ok.


Ezen kívül még rengeteg álom és részlet lenne, de nem emlékszem már tisztán, illetve nem akarom húzni.


A múlt éjjeli álmom például: A barátnőmmel egy saját kis házban laktunk, ahol éppen pizsamában szárította a haját, és láttam, hogy az üveg ajtó másik oldalán egy nálam fiatalabb srác lesi őt. Átmentem és lehordtam a srácot aki csak vigyorgott. Ezután valami más következett amire már nem emlékszem. Egy újabb kép: elmentem otthonról és a barátnőm egyedül maradt. Nem telt el sok idő és hazamentem mert bajt éreztem. Kiderült volt is, mert valami ismerősöket engedett be a házba és megcsalt az egyik sráccal (rejtélyesen hasonlított az a srác az egyik most futó kukába való sorozatban az Éjjel-Nappal Budapest egyik szereplőjére, a Kareszra aki tipikus bajkeverő, rossz személyiség). Aztán egy újabb kép: Tesco sorai közt a családommal reggelit akarok venni. Kenyér, péksütemény félék közül válogatok, közben valami fura szörnyecske elöl próbálok elmenekülni, család már sehol. Elkezdek a karommal csapkodni és repülök, miközben szemből szél fúj hátrafelé. Megjelennek pár lány ismerőseim, azt beszélik biztos így edzem magam, majd kiválasztom a péksütit, fizetek és távozom. A Tesco parkolójában teljesen ellenkező irányba indulok el mint amerre az autóm van, majd valami vízbe esem, vagy jobb ha azt mondom ott találom magam. Ezután végleg felébredek.


Hozzátenném hogy erre rásegíthetett egy kis esti iszogatás haverokkal, de csekély mindössze 1 liter sört ittam.


21/F



2013. jún. 1. 11:03
 1/2 anonim válasza:

Talán a legvalószínűbb kiváltó oka az álmodnak, hogy aggódsz a barátnőd miatt, félted más fiúktól(balhés alakok) és esetleg attól, hogy megcsal/összejön valakivel a hátad mögött, vagy az nyugtalanít, hogy ott hagy téged valaki másért (?). Szerintem azért valamilyen szinten hatással van a álmaidra a barátnőddel való veszekedés is, azért álmodsz ilyen "érdekes" szituációkról vele kapcsolatban.

Itt van néhány szó jelentése, amelyek az álmodhoz kapcsolódnak:

-család:

szerencse

-megcsalás:

lelkiismeret furdalás (feltételezem, hogy emiatt álmodtad, hogy a barátnőd megcsalt, mert sajnálod, hogy összevesztetek és kicsit magadat is hibáztatod miatta)

-idegen férfi:

aki ellenségesen lép fel, férfiálomban: úgy érzed, hogy hibát követtél el, vádolod magad (itt is megjelenik az önvádolás)

-menekülés:

kimerültség (habár azt mondtad ez pillanatnyilag nem jellemző, de lehet úgy is értelmezni, hogy inkább lelkileg vagy egy kicsit a vita miatt {tudom, írtad, hogy szerinted nem vagy az, de lehet, hogy így jön ki rajtad a dolog}); rémülten szaladni:kínzó, visszatérő gondolatok, rossz emlék (megint csak talán az összezörrenésetek ?)

-repülés:

kielégítetlen alkotókedv; azoknak az álma, akiknek a tehetsége, kreativitása nincs kihasználva; olyan munkát vagy kénytelen végezni, amelyhez semmi kedved; másra, főleg többre lennél képes. Ha szárnyad nő és repülsz: lustaságod akadályoz abban, hogy értékesebb tevékenységbe kezdj; nem élsz a lehetőségeiddel

-szörny:

enyhe emberundor (szerintem még a félelmedet is jelképezheti, ami elől el akarsz szaladni)


Nos ennyi lenne a véleményem! Nem tudom, hogy mennyire tudtam segíteni, de remélem azért egy kicsit tisztábban látod majd az álmodat! Ja és lehet (sőt, valószínű), hogy úgy tűnik, hogy nagyon azt akarom beléd magyarázni, hogy a barátnőddel való vitátok miatt álmodsz ilyeneket, de nem azt akarom mondani, hogy minden álmod emiatt lehet, csak azt, hogy ez is befolyással van rád és (talán ?) ez volt a legfrissebb-és fontosabb esemény ami az álmod előtt történt, de persze Te tudod jobban, hiszen Te élted meg és Te álmodtad, szóval, ha tévednék/tévedtem volna:ne haragudj!

2013. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Reszegen nekem folyton osszefuggestelen almaim vannak, legutoljara azt almodtam h van az a szam a Riders on the storm és elmentem egy drog elvonora ahol azt bizonyitottam a kulfoldieknek h ez egy magyar szam es Snoop Dog tollem nyulta az otletet:D
2016. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!