Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Teljesen összefüggéstelen...

Teljesen összefüggéstelen dolgok között, összefüggéseket keresek és találok. MI van velem?

Figyelt kérdés

Pl: ha sikerül alegnagyobb átlagot kihoznom az iskolában, akkor boldog leszek a párommal...

Meg ilyenek. NÉha teljesen őrültnek érzem magam...


2012. júl. 18. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem őrültség, csak emberi tudatlanság, babona. Mi van veled? Ugyanaz, mint az összes többi buta emberrel, aki hisz a babonában: azt hiszik, hogyha egy bizonyos dolgot megtesznek az lesz/nem lesz, amit ők (nem) szeretnének ahelyett, hogy ténylegesen odatennék magukat. Pl. inkább jól teljesítesz az iskolában, mert az könnyebb, mintha odafigyelnél a párodra stb. persze ez csak egy példa volt.
2012. júl. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kényszerbetegség,kényszergondolatok... nekem is ez volt,hosszú-hosszú évekig. Nem vagy őrült,egyszerűen túlgondolsz dolgokat,és sajnos eljutsz idáig. Nekem pszichológust tanácsoltak meg viselkedésterápiát,de nem voltam hajlandó ilyesmire költeni. Ha már beleestem a saját fejem csapdájába, akkor ki is tudok kerülni belőle magamtól!

Ami nekem segített: pozitív és tudatos gondolkodás,és meditáció. Elcsépeltnek hangzik,de ez mind-mind ingyen van.Ami a nehézsége,hogy nagyon meg kell "pofozni" az elmédet, tudatosan rá kell fókuszálni a saját gondolataidra. Fél éve csinálom,és nekem bevált,remélem teljesen kigyógyulok belőle.

Próbáld ki,hátha sikerül!

2012. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Antimod ***** válasza:
100%

Igen, ismerős a dolog, de itt nincs valós összefüggés. Néha átcsaphat negatívba (ha nem teszem ezt meg, akkor ez meg az fog történni). Ez valóban kóros.

Azt tudom tanácsolni, hogy keress valós összefüggéseket a világban. Sokkal több dolog összefügg, mint amennyi látszik belőle, ha ezeket megtaláltad, akkor könnyen kiszűröd azt, ami hamis, és nem fog már foglalkoztatni többé.

2012. júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...

Igen...van amikor nem sikerül és visszafele válik az egész...De máskor talán segit visszatériteni az utra...a reményre....olykor pedig még jobban elveszited ez miatt a reményt...


arra gondoltam, hogy néha az ember annyira elveszti a reményt. hogy már muszály valamilyen kitérőt tennie(ami jelen esteben nem valós, csak hamis összefüggések). Néha szükségünk van rájuk, hogy visszatérjen a remény belénk...


Néha a valóság kegyetlen...ezért menekölönk hazugságokba...

2012. júl. 18. 14:14
 5/8 Antimod ***** válasza:
9%

"Néha szükségünk van rájuk, hogy visszatérjen a remény belénk."


Bőven vannak ilyen összefüggések, de azok nem értelmetlenek, mint a fentiek. :D

2012. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt kiejtenéd nekem ha megkérlek?
2012. júl. 18. 16:58
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nincs ezzel semmi baj, ezt hívják pillangó-effektusnak.

„Ha egy pillangó szárnya megrebben Pekingben, abból New Yorkban tornádó lehet”.


[link]

2012. júl. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érdekes...:)
2012. júl. 19. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!