Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan emlékezhetnék az álmaimra?

Hogyan emlékezhetnék az álmaimra?

Figyelt kérdés

Csak ritkán emlékeszem rájuk, de általában nagyon izgalmasak, érdekesek. Viszont a legtöbbször nem emlékszem konkrétan jelenetekre csak úgymond az az érzés, hangulat marad meg bennem, amit álom közben is éreztem.

Amiket itt írnak beválhatnak?

[link]


Az nem baj, ha nem magamtól kelek fel reggel hanem ébresztővel?

Olvastam, hogy ha 10-11 órát alszunk kevésbé emlékezhetünk rá. Ez igaz? Én olyan 6-7 órát alszok az jó? Mondjuk én azt hülyeségnek tartom, hogy csak a REM fázisban álmodunk, legalábbis én biztos nem. Ti mit gondoltok?



2013. júl. 17. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyél nagyon sokat és nehezet és garantálom hogy olyan rosszat fogsz álmodni hogy 80 éves korodban is emlékszel majd rá
2013. júl. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindig írd le, felkeléskor, miket álmodtál. Nem baj, ha nem emlékszel, csak tedd szokásoddá a jegyzetelést. Idővel majd biztosan segíteni fog.

Hát, hogy kinek mennyi idő kell az alváshoz, az változó, a 10-11 óra az nagyon sok. A 6-7 óra az nagyon jó, persze ez attól is függ, mennyire tudsz mélyen aludni.

2013. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért tartod hülyeségnek, hogy csak a REM fázisban álmodunk?
2013. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. Hát nem tudom... azért köszi.:D


2. Már két napja írok álom naplót. Jó ötletnek tartom, remélem beválik. Elég mélyen tudok aludni, legalábbis csak nagyon ritkán kelek fel éjszaka hangokra meg hasonlókra. Ettől függetlenül általában mindig nagyon álmos maradok 6-7 óra alvás után, de többet akkor sem szoktam. Mondjuk lehet a koromnak is köze van hozzá (16/L), azt mondják a kamaszoknak több alvásra van szüksége.


3. Egyrészt vannak azok az éber álmok, amikor éppen csak elalszol és lezuhansz valahonnan vagy pl. engem egyszer elütött egy autó és felriadsz. Azok nem álmok?

Másrészt van, hogy kimegyek éjszaka pisilni és látom, hogy már csak 1 vagy kevesebb óra van hátra a kelésig, de vissza alszok és még álmodok vagy olyan is volt, hogy folytatódott az előbbi álmom. Úgy tudom egy óránál több kell a REM fázis eléréséhez, bár az is lehet, hogy nem kelek fel teljesen és még félálomban megyek ki wc-re.

2013. júl. 18. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:

De azok is álmok de nézd csak:

[link]

A REM és nonREM fázis folyamatosan váltakozik. REMből indulsz, és abban is fejezed be, de közben még sok van.

2013. júl. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja hát azt tudtam, hogy több ilyen ciklus következik be egy alvás alatt, de azt nem, hogy REM fázissal is kezdődik az alvás.

Amúgy köszönöm a válaszokat!

2013. júl. 20. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!