Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Megálmodtam a nagymamám halálát?

Megálmodtam a nagymamám halálát?

Figyelt kérdés

Még fél éve, mikor december végén az unokatestvéreméknél voltam, egyik éjszaka azt álmodtam, hogy meghalt a nagymamám, és egy étteremben volt a tor, és szinte a fél iskola ott volt. Az utóbbi részletkérdés...

Szóval... Mikor az "álom végére értem" anyukám felállt, és köszöntőt mondott, és ekkor arra ébredtem fel, hogy sírok, de érzelmek nélkül ömlik a szememből a könny. Megnéztem az órát, fél 6 volt. Kimentem inni egy pohár vizet, és visszaaludtam. Reggel, mikor 9 körül fölébredtem, és kimentem reggelizni, mindenki (unokanővérem és a barátnője, unokaöcsém, és a szüleik) a konyhában ült. Ez volt január 1-jén. Én vidám voltam, mint mindig, de a többiek faarccal ültek, majd megszólalt az unokatesóm anyukája, és elmondta, hogy ma hajnalban meghalt a nagyim.

Előtte - november 16. óta - kórházban volt. Tudtam hogy valamikor bekövetkezik, de nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar. Egy héttel később a temetés közben tiszta déja vu érzésem volt. Utána pedig elmentünk abba az étterembe, ahol az álmomban is ettünk! Én viszont nem tudtam, hogy anyuék hova szervezték az ebédet. És az volt még a vicces, hogy az iskolából az egyik lány, és a barátai is ott ettek, előttünk mentek ki az ajtón...

Az álmom akkor nem foglalkoztatott igazán, de ezen a héten, egyik nap megkérdeztem anyutól, hogy pontosan mikor is ment el a nagyi. Azt mondta, hogy fél 6 körül. Hétkor hívták a kórházból.

Egyre jobban furcsállottam a dolgokat.

Anyunál is volt ilyen, bár ő akkor riadt fel álmából, amikor az unokahúga balesetet szenvedett, és sokszor megérez, megálmodik dolgokat. Egyszer a barátnőmékkel voltunk strandolni(anyu nem volt velünk) és a barátnőm húga elhagyta a papucsát. Anyunak nem mondtuk meg, viszont másnap, ahogy beértünk a strandra - ekkor más anyukám is velünk volt - akkor mondta, hogy nem vesztettünk el egy papucsot. Én pedig szégyenkezve bevallottam, hogy de, igen, eltűnt a Panni papucsa. Erre ő mondta, hogy nézzük meg a homokozó mellett... És ott volt! Pedig a bejárattól nem is látszott a játszótér, és senkinek sem mondtuk el, hogy elveszett a papucs. Tiszta boszorkányos...

Ez miért van? Van erre valami ésszerű magyarázat? Valaki hozzá értő tudna tanácsot adni?:)

Köszönöm szépen a válaszokat.



2013. júl. 24. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen dolgok és több ember is bír evvel a képességgel h meg álmodja a jövőt!!
2013. júl. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szkeptikusként azt mondanám, hogy véletlen egybeesés, de ez kicsit fura nekem ahhoz...
2013. júl. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen :)

Bár én nem hiszek a véletlenekben:))

2013. júl. 24. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó, ennyi egybeesésnél elég fura lenne :D
2013. júl. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Antimod ***** válasza:
100%

Nekem is van egy hasonló történetem, nagymamám álmodta meg azt, hogy baj van egy rokona huszonéves lányával. Átment hozzá másnap reggel, és ott hallotta tőle a hírt, hogy a lány aznap hajnalban, szén-monoxid mérgezésben életét vesztette.


Ésszerű magyarázat? Nem véletlen egybeesés, ez az, ami ésszerű. Ésszerűtlen volna azt hinni, hogy az, mert nagyon kicsi ennek az esélye, pláne ha összeadnánk az összes ezekhez hasonló történetet.

Mi okozhatja? Valószínűleg sokkal többre vagyunk képesek, mint amit a környezetünk sugall, és ez a világ, amelyben élünk, nem más, mint egy lekorlátozott illúzió.

2013. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!