Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Melyik a normális vagy más...

Melyik a normális vagy más szóval gyakoribb? Ha valaki szinte csak jókat álmodik, vagy ha valaki szinte csak rosszat?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy melyik a tipikusabb...


Az az ember, akinek szinte az összes álma szép, jó, csodálatos, meseszerű, vagy csak hétköznapi és nagyon ritkán álmodik félelmeteset?


Vagy az, aki inkább többségében hétköznapit álmodik, de abból is inkább negatívabb dolgokat, és sokszor álmodik ijesztőt, akár olyat, ami megtörténhet, akár olyat ami nem, de félelmetes?


Vajon melyik a gyakoribb, és melyik a normális???

Milyen lehet az egyik és milyen a másik? Szóval vajon összefügg az illető személyiségével, lelkével, jóságával vagy gonoszságával? vagy nem?



2014. febr. 5. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik a leggyakoribb, de szerintem az emberek túlnyomó többségének vegyesen jó és rossz álmai is vannak.


De abban biztos vagyok, hogy nem a "jósággal vagy gonoszsággal", hanem inkább a vágyainkkal, félelmeinkkel vannak kapcsolatban.

2014. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Erről olvastam, az álmok többsége rossz, szóval az a gyakoribb és "normális" ha rosszat álmodsz. :-) Vannak gyakori típusok, most egyedül az üldözéses ugrik be, amikor menekülsz.
2014. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én tegnap egy kicsit bántottam a macskámat, félig megérdemelte, mert rosszat csinált. Utólag megbántam, a szeretet erősebb.Éjszaka azt álmodtam, hogy tigrisekkel és oroszlánokkal kellett megküzdenem puszta kézzel erőből. 1-2 sikerült is a földbe döngölnöm, falba verni a fejét, ahogyan nyerésre álltam jöttek többen, erősebbek, szívósabbak. Úgy lett vége, hogy fel kellett adnom, szerencsére meghagyták az életem, de súlyos sérüléseket szenvedtem. Mindenki maga döntse el, hogy ez most mi :)
2014. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én vegyesen szoktam álmodni, de a képet még az is árnyalja, hogy a legtöbb álmomat nem lehet egyértelműen "jó" - nak vagy "rossz" - nak címkézni. Gyakori, hogy hihetetlen, képtelen és hatalmas marhaság. Vagyis ellentmond a természeti törvényeknek, vagy a jelenlegi technológiai szintnek, de akkor és ott természetesnek tűnik. És nem kellemetlen, de különösebben jónak sem mondanám. Pl. álmodtam olyat, hogy bementem hazafelé a Tesco - ba, ahol az egyik polcon dobozokban instant kutyák voltak. Csak fel kellett őket önteni vízzel, és kb. 8 hetes kutyakölykök lettek belőle. Vettem egyet a páromnak Valentin napra. Aztán beugrottam a gyerekért az uszodába (a városban nincs uszoda a valóságban, és a gyerekem nem is jár úszni, gyűlöli a téli úszást meg a klóros vizet.) Sajnos lefröcskölték a dobozt, és életre kelt a kutya. Én meg kicsit bosszankodtam, hogy le fogjuk késni a buszt hazafele, mert nincs nálam szájkosár, és nem engednek fel a kutyával, újra ki kell szárítanom, mondtam, és az uszoda hajszárítójával szárogattam a kutyát, de nagyon aranyos kutyus volt, és végül nem is akartam már kiszárítani, azt mondtam, hogy nem is baj, majd hazamegyünk gyalog, amikor felébredtem. Szóval ilyesmikre gondolok, ez igazából inkább olyan "hétköznapi" volt, se nem jó, se nem rossz.
2014. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ember naponta kb. 5-öt álmodik, annak ellenére, hogy csak ritkán emlékszik rá. Egy felmérés szerint az ember álmainak 80%-a rémálom, vagyis 5-ből 4. De erre nincs bizonyítékom, ahogy az ellentétére sem. :D
2014. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én többnyire jót álmodok, de ez a lelkiállapotomtól is függ... ha valakivel összevesztem vagy valami nem oké, akkor álmodok rosszat. ha minden rendben van napközben is, akkor nálam éjszaka is :)
2014. febr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!