Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodik minden éjjel...

Tanárnő kérdése:

Miért álmodik minden éjjel halottakkal?

Figyelt kérdés
Édesanyám 98 éves nagyanyám halála óta minden éjjel álmodik, de kizárólag csak halottakkal. Ezek csak ritkán rémísztő álmok, legtöbbször átlagos "történetek", de anyukám nagyon rosszul éli meg őket, mert CSAK halottak szerepelnek benne.
2014. ápr. 2. 21:55
 1/5 anonim válasza:
gondoltál már arra, h vmit üzenni akarnak? valailyen megoldást egy problémára, vagy nem tudom... nem évődtök valamin?
2014. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk a halálfélelmen való elmélkedés, az elvesztett hozzátartozók emlékét idézi fel az agya? Az álomban a nap során minket érő vagy életünkben nyomatékos hatások köszönnek vissza. Ha ő 98 éves, sokat gondolkodhat a halálon és a halott szerettein. Teljesen természetes, hogy velük álmodik.
2014. ápr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyanyám volt 98 éves, amikor meghalt. Kétségtelen, hogy már édesanyám is idős, de nem foglalkoztatja különösebben a halál, tehát nem fél tőle, vagy nem várja, stb. Édesanyám és nagyanyám között rendkívül mély és jó kapcsolat volt. Nincsenek üzenetek az álmokban, de az, hogy minden éjjel "halottakkal van tele" az álma, nagyon zavarja. Ezt ő úgy éli meg, mintha ott lennének mellette, a szobájában, az ágyában.
2014. ápr. 2. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje halt meg a nagymamád és hány éves az anyukád?

Az eljesen normális, ha 70 év körül már sok halottal álmodik valaki, hiszen addigra a nagynénik-nagybácsik-tanárok-gyerekkorunk sztárjai, és sok velünk egykorú is halott lesz. Ha valaki ébren nem foglalkozik ennyi idősen a halállal vagy az eltávozottakkal, akkor attól még tudat alatt lehet ott rejtőznek és álmában előjönnek. Azt is el tudom képzelni, hogy anyukád pomtosan tudja, hogy ilyenkor több "halottal" álmodik, és ez csak amolyan ironikus vagy cinikus megjegyzés tőle, hogy zavarja.

Ha feldolgozza a vesztesegeket, akkor kevesbé fogja zavarni.

2014. ápr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4 éve halt meg nagyanyám, édesanya 76 éves. Én is gondoltam erre, hogy az ő életének sok szereplője már halott, s ezért van ez, de nagyon sokszor olyan halottak is "jönnek" neki, akiket alig ismert, vagy szinte semmi köze hozzá. Sajnos nem ironizál, épp ellenkezőleg, volt már, hogy el is sírta magát, amikor mesélte, hogy már megint... Nehezen vált le az anyukájáról, sőt, tulajdonképpen soha, elképzelhető, hogy nem is tudta "elengedni", annyira meghatározó volt az életében. Nagyon szeretnék segíteni neki, hogy nyugalmas éjszakái legyenek!
2014. ápr. 2. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!