Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért van az hogy megálmodok...

Miért van az hogy megálmodok dolgokat?

Figyelt kérdés

Már többször is megesett hogy álmodtam valamit ami rejtetten utalt egy dologra, aztán amikor megtörtént akkor jöttem rá hogy mire utalt.

A hét elején azt álmodtam hogy az a fiú akivel beszélgettem, a munkából hazafelé meglát engem és visszanéz rám miközben én a barátnőimmel nevetgélek. Amikor felkeltem csak egy hülye vágyálomnak tudtam be. De aznap elmaradt az utolsó órám így elkísértem a barátnőmet a buszhoz, a buszmegállóban beszélgettünk és elkezdtem nevetni amikor láttam hogy az a srác elmegy melettünk majd amikor megfordultam, láttam hogy ő is visszanézett. A helyszín és a körülmények másak voltak de a cselekvés, az arckifejezések ugyanolyanok voltak.

Ez hogy történhetett?



2014. jún. 6. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szimplán belemagyarázod a kapcsolatot. Nincs összefüggés köztük.
2014. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lottószámokat pls. :D
2014. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Ilyen néha nekem is van. Én legutoljára nagyon erősen azt álmodtam, hogy a testvérem telefonált anyánknak, hogy sógornőm terhes a 2. gyermekükkel. Másnap reggel mondtam is anyámnak, hogy úton van a 2. unokája, asszonyom :D Nevettünk egy jót. Két hét múlva telefonált a testvérem hogy sógornőm 8 hetes terhes a 2. babával. Azóta nem nagyon álmodok meg dolgokat, inkább megérzéseim vannak, amik nagyon erősek és beválnak 100%-ig.


20L

2014. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ún. megálmodás szoros kapcsolatban van az átélt élményekkel, a napi gondolatokkal és gondokkal. Szerintem azok a gondolatok, amelyek erőteljesen foglalkoztatnak, tudat alatt valamilyen formában megjelennek az álmokban. Ha ébredés után emlékszünk még az álomra, akkor pedig ülünk az ágy szélén és filózunk, hogy mit is jelent az álom. Aztán vagy azt hámozzuk ki belőle, ami valójában történni fog vagy valami egészen mást. Az első esetben nagyon büszkék leszünk magunkra, hogy mi bezzeg megálmodtuk. Pedig egész egyszerűen csak arról van szó, hogy egy adott dolog még álmunkban is foglalkoztat bennünket.
2014. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Én személy szerint azon az állásponton vagyok, hogy valóban létezik az előre-megálmodás. Ezeket a jelen tudásunkkal, tudományunkkal nem tudjuk megmagyarázni logikusan, materiálisan, ezért sok a szkeptikus. Régen, amikor jobban hittek az emberek a természet felettiben - legyenek azok az ősi mítoszok, hiedelmek, vagy a különböző korok és népek vallásai formájában - sokkal inkább elfogadható volt ez a tény.

Mindazonáltal (és értem ezt arra, aki valóban előre tud álmodni bizonyos dolgokat, valamint arra is, aki csak azt hiszi, hogy előre megálmodta azt) óvatosan kell bánnunk ezzel a kijelentéssel, hiszen az álmok, a vágyak és a fantáziák érzékelése gyakran összemosódhat, mint ahogyan ez az Ön jelen példájában is történhetett - nem megkérdőjelezve persze, hogy más esetben valóban előre álmodhatott. Ezért álomnaplót valóban érdemes lenne vezetni, így bizonyosságot nyerhet a saját maga számára is. Tudományilag talán a pszichológia (pl. Freud: Álomfejtés), parapszichológia témaköréhez áll közelebb, de támpontokat adhat az értelmezésre, hatásmechanizmusának megértésére, az ezotéria, meditáció is.

A misztikus felhő e témakörben azonban valószínűleg még egy jó darabig megmarad.

2014. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
velem is szokot ugy lenni ha valamit meg almodok be teljesül!!
2014. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!