Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodok azzal az emberre...

Miért álmodok azzal az emberrel, akit valaha szerettem, de megannyi fájdalmat okozott?

Figyelt kérdés

2-3 havonta jön elő az álom, évek óta nem tartjuk a kapcsolatot, nem törpölök a dolgon, nem jut az eszembe sem, viszont amikor álmodom vele, másnap iszonyat nehéz.

Túl vagyok már a dolgon, de valamiért megvisel. Tehát a tudatalattim sem dolgozhat, mert tényleg nem gondolok rá. Tudom, holnap már jó lesz, csak nem értem az okát. Valaki esetleg?


2014. nov. 25. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekelne engem is, mert velem is ugyanez van. Egyébként biztos valami tudatalatti téma lehet, hogy valahol még nem dolgoztad fel ezeket a dolgokat.
2014. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát a tudatalattim sem dolgozhat, mert tényleg nem gondolok rá."

A tudatalattis pont úgy dolgozik,hogy nem gondolsz rá [racionálisan]. Pont akkor szűnne meg, ha elgondolkodnál, esetleg le is írnád a dolgokat, amiket nem hagysz tudatosodni, lenyomsz a tudat alá. Írd ki magadból! (azután összetépheted, ha nem akarod,hogy más lássa, de akkor már "kinn van" :)

2014. nov. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na figyú!


Azért mert még nem dolgoztad fel azt a sok fájdalmat amit okozott. Azért jön elő mert ébredéskor átéled ezeket az érzéseket és valamennyit ilyenkor oldasz belőle.

2014. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szeretted és megbíztál benne.

Aztán kiderült, rosszul itélted meg. A szakítással még nem szünik meg a szeretet/szerelem.

A másik lehetséges ok: tudatalattid "nehezen veszi be", hogy ekkorát tévedtél személyében - no és önmagadban, hiszen rosszul itélted meg őt.

2014. nov. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy sosem teljesedett ki, illetve sosem jártunk együtt. 10 éve egy beszélgetéssel kezdődött, megvolt a vonzalom, utána évente 1-2x véletlenül futottunk össze, csókig jutottunk. Utána egyszer kiderültek a dolgai, (több vas a tűzben, hazugságok, stb.,) elcsavarta a fejem teljesen :) aztán én hátat fordítottam a dolognak, a sanyarú gyerekkorával magyaráztam, hogy biztos ezért ilyen. Lezártam, de 2-3 havonta álmodok vele, ma már túl vagyok rajta, tegnap volt rossz, de ez mindig így van :) azért írtam, hogy nem értem, miért lenne tudat alatti a dolog, hiszen nem gondolok rá, mégis felbukkan az álmaimban :)
2014. nov. 26. 14:56
 6/10 Legoman ***** válasza:

Attól, hogy nem gondolsz rá még az elmédben ott van. Nem véletlen, hogy 2-3 havonta előjön. Ugyanazt álmodod mindig 2-3 havonta? Ha igen, akkor nem fogod a tudalatti üzenetét, és ameddig nem fogod fel és nem úgy cselekszel, akár ez az álom életed végégig elkísér.


Velem is volt ilyen, hogy olyan személlyel álmodtam, aki sok fájdalmat okozott és szerettem. Én nekem annyiból jobb volt, hogy leírtam az érzéseimet, de nem csak egyszerű szövegként, hanem dalba foglaltam és eljátszottam a számot. Olyan volt mintha dalba bezártam volna az érzést, amit csak a megfelelő akkordokkal lehet előhozni. :D Na de félre a mesét. A lényeg, hogy írd le az érzéseidet, vagy fejtsd meg az álmod. Mert vagy elengedni nem tudod teljesen vagy, pedig az álmod tartalmaz valamilyen fontos üzenetet. :)

2014. nov. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, mindig mást álmodok :) Nem testiség, csak hogy fogja a kezem, vagy hogy ölel, tehát még csak vágynak sem mondanám. :) De azóta nekem változott az életem, férjem van és gyerkőcöm, a férjemet pedig szerelemmel szeretem, tehát ezért sem értem a tudatalattim üzenetét :)
2014. nov. 26. 15:27
 8/10 A kérdező kommentje:
Leírom, köszönöm :)
2014. nov. 26. 15:27
 9/10 Legoman ***** válasza:

Ilyen esetben, ez nem reális álom, hanem szimbolikus, ezért nem szó szerint kell venni. Az a személy mást képvisel. :) De ezt még leírni is bonyolult és hosszú lenne, éppen azért is mert nem vagyok te, nem élem az életed, éppen ezért csak azt tudom mondani, hogy figyeld meg mit csináltál rosszul régen és változtass rajta. Vagy gondolkozz el egy kicsit, hogy mit jelenthet az álom. Ha sokat gondolkozol raja és este felteszed magadnak a kérdést, akkor megfogod álmodni a választ. :)

Sok sikert hozzá! :D

2014. nov. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy velem van a baj, de sokszor gondolkoztam rajta; és nem jutottam semmire. De nagyon köszi :)
2014. nov. 26. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!