Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Hogyan lehetne az, hogy...

Hogyan lehetne az, hogy hosszan álmodjak, úgy hogy emlékezzek rá?

Figyelt kérdés
Én sosem álmodom vagy nagyon ritkán. Amikor ezt mondom valakinek, az rá a válasz, hogy ilyen nincs álmodsz csak nem emlékszel. A kérdés akkor az, hogy hogyan lehetne úgy álmodni, hogy emlékezzek is rá, meg hogy "hosszabb" is legyen?

2014. dec. 16. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg egy ember 10 alvásból 9-szer álmodik, csak nem emlékszik rá, ezért mondja azt, hogy nem is álmodott. Azt mondják, ha sok B16-vitamint szedsz (de bármelyik B jó), akkor intenzívebben álmodsz, tehát jobban képes leszel emlékezni rá. A hosszát viszont nem igen lehet befolyásolni. Ha aznap zaklatottan, izgatottan alszol el, akkor az álmaid kapkodóbbak lesznek (tükrözik a lelkiállapotod), hamar váltakoznak. Ha megnyugodva alszol el, akkor kellemes, laza álmod lesz, és valószínűleg csak egy. Viszont az is befolyásolja,hogy ha elalvás előtt eszel, akkor a tested az emésztésre koncentrál alvás közben, és nem a nyugalomra, ezért olyan, mintha zaklatott lelkiálkapotban lennél, tehát az álmod is e-szerint fog alakulni. Amúgy, ha intenzívebb az álmod, jobban is emlékszel rá, a kis semmijeneket valószínűleg nem tartja fontosnak az agyad, ezért szelektálja. Meg egy tanulmány szerint az álmokra többnyire csak az ébredés után 5 percig emlékszik az ember(mondjuk én tovább szoktam - vagy el sem felejtem napokig, hetekig).
2014. dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Nekem mikor rendezett az alvásciklusom, akkor gyakrabban (majdnem minden nap)emlékszem az álmomra, időnként több egymásutánira is. Próbáld ki, hogy ahhoz szoktatod magad, hogy minden nap nagyjából ugyanakkor (lehetőleg éjfél előtt) feküdj le, és ha megteheted, ne állíts be ébresztőórát sem. Ez azért jó, mert akkor fogsz felébredni, amikor eleget aludtál (persze nem egy fontos találkozó előtti nap érdemes kísérletezni, illetve ha olyan van, akkor korábban célszerű menni aludni este). Az elején lehet, hogy nem jön álom a szemedre, amikor pedig kelni kéne, nem megy. De ha kitartóan csinálod, egy idő után valószínűleg kialakul, hogy csörgőóra nélkül is fölébredsz reggel magadtól, ráadásul általában kb. ugyanabban az időpontban. Ilyenkor én emlékszem az álmaimra is.
2014. dec. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10ei enigmák műsorból csináltam ott elmondottakat, azóta emlékszem az álmaimra.
2014. dec. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
GABA(GHB prekurzora) táplálékkiegészìtő vagy GHB ami valójában nem egy drog csak a fogyatékosok alkohollal használják.
2014. dec. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!