Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Szerintetek baj az ha körülött...

Szerintetek baj az ha körülöttem mindenki más álmodik csak én nem?

Figyelt kérdés
Tudom , hogy mindenki álmodik csak reggelre esetleg elfelejti, de engem márnzavar, hogy már egy jó ideje nem nyithattam meg álom fejtő honlapokat. És ezálral nem bolomd vagyok csak szeretném hinni, hogy az álmoknak vannak jelentősége.

2015. jún. 25. 19:28
 1/8 anonim válasza:
Nem baj,mert te is álmodsz csak túl mélyen alszol.Legalábbis nekem ezt modják,egyébként ugyanebben a gatyában járok,kb.16-éve álmodtam utoljára.Ébredni is csak nagy keservesen tudok,mint akit kiütöttek,3 telefon ébresztőjére sikerül csak.De arra sem jön össze mindíg..Engem is érdekelnének a válaszok.Bár a párom azt meséli szoktam motyogni,nevedgélni,néha sírni,sőt reggel ha elmegy dolgozni el köszön,én válaszolok,de arra sem emlékszem..Kiskoromban állítólag járkáltam is.
2015. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy az álomszívó kullanccsal lesz dolgod.

[link]

2015. jún. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az egészséges ember általában nem emlékszik az álmaira, mert túl mélyen alszik hozzá.


Az álmodási periódus a mélyálom-szakaszban szokott bekövetkezni, aminek megvonása ugyanazt eredményezi mint a teljes alvásmegvonás (fáradékonyság,dezorientáció, mikroalvások, halál).


Havalaki folyton emlékszik az álmaira, az rossz alvó, és betegség tünete lehet.

2015. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lucifer-666 birlak nagyon! :D
2015. jún. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én meg annak örülnék, ha nem lennének időnként olyan rémálmaim, hogy sikoltozva, önkívületi állapotban ébredek!


(De nem aggódom, mert tudom mitől van - és azt is, hogy mi erre a megfelelő gyógymód. Szerencsére nem túl sűrűn fordul elő és a hétköznapi életemet sem zavarja túlzottan.)


Nyugodj meg, nincs veled semmi baj! Azt jelenti, hogy semmi sem bántja a lelkiismeretedet nappal és ezért teljesen rendben van az alvási periódusod.

2015. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszkat, csak udjátok amúlt ősszel álmodtam toljára zt, hpgy kimegyek a konyhába :-) :-) :-) :-) :-) 3-4év pedig az hohy egy hangyák visznek egy koncertre:-) :-) :-) :-) úgyhogy igen ha álmodok is értelmetlenséget . És eddig nem tudtam hogy egészségtelen dolog álmodni . És legalább egészséges vagyok:-)
2015. jún. 27. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Álmodni mindenki álmodik, csak nem mindenki emlékszik rá. És egyáltalán nem egészségtelen, ha emlékszik rá az ember. Nyilván a rosszul alvók azért emlékeznek jobban az álmaikra, mert az éjszaka többször felébrednek, így nagyobb esélyük van az emlékezésre. De az is emlékezhet rá, aki jól alszik. Sőt lehet fokozni az emlékezést, ha az ember lefekvés előtt sokszor mondogatja magában, hogy emlékezni fog az álmára. Egyébként még sokat segít az álomnapló vezetése is.
2015. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A mélyalvás 4-5 óráig tart, utána kb. 4-5x álmodunk, nem egyhuzamban, hanem egészen addig, amíg felébredünk, szakaszonként. Ezek a REM-szakaszok, amik először csak néhány percig tartanak, és a reggel felé közeledve növekszik az egyes szakaszok időtartama (lehet akár 30-40 perc is egy álom).


Hogyha valaki mindig csak 4 órákat aludna, akkor kimaradna a REM-fázis, viszont a következő alvás alatt be is pótlódna, azaz többet álmodna az illető.

2015. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!