Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Milyen volt a legbonyolultabb...

Milyen volt a legbonyolultabb dinamikájú álom, amit eddig álmodtál? Hogy működött a fizika benne és függ-e az ismeretektől?

Figyelt kérdés

Én már álmodtam olyat, hogy motorral, vagy autóval haladtam cső keresztmetszetű pályán, majd exponenciális emelkedőn felmentem, elfogyott a lendület és visszazuhantam a gravitációnak megfelelően.


Repülni is szoktam, ott is nehéz felemelkedni gondolattal, mert visszahúz a gravitáció.


Aki nem tanult fizikát egész életében, az vajon ilyeneket máshogy álmodik meg? Azaz az iskolai tanult tudástól függ az álom történéseinek mechanizmusa?



2016. jan. 26. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten igen, másrészt meg nem. Én soha nem álmodtam ilyesmit, pedig tanultam fizikát, az én álmaim teljesen más jellegűek. Valószínűleg te többet foglalkozol fizikával, téged ez érdekel (gondolom) emiatt beépül az álmaidba is.
2016. jan. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet, de ha már így felvetetted, neked milyen álmaid vannak?
2016. jan. 26. 11:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés.Biztos voltak ilyen álmaim, most nem igazán ugrik be, de ha eszembe jut le fogom írni.

Tanultam fizikát, mint mindenki akinek megvan az általános műveltsége, de különösebben nem érdekel ez a tudomány.De mivel az idő is ebbe a témakörbe tartozik, elsőként az jut erről eszembe, hogyan lehetséges az, néha, mikor csak 5-10 percre alszom vissza, képes vagyok végigálmodni egy több napra való történetet, vagy egy egész életet.Aztán felkelek és csodálkozom, hogy ilyen rövid idő alatt hogyan álmodhattam olyan hosszút?


A repülés szerintem csak hit kérdése.Már volt néhány tudatos álmom, először nekem is nehezen menta repülés, de úgy látom, ez csak a megszokás miatt van, mert a valóságban az a természetes, hogy visszatart a gravitáció és ez az érzés jön álmunkban is.Amikor tudatában vagyok, hogy álmodom és biztos vagyok benne, hogy gond nélkül tudok a levegőbe emelkedni, akkor könnyen sikerül.

2016. jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sűrű, sok szereplős álmaim vannak, párbeszédekkel, néha zenével, de nincsenek benne általában "lehetetlen" történések, inkább csak nagyon furcsák.
2016. jan. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Repülni szoktam repülőgéppel, annak minden nehézségével és lehetőségével együtt.


De ugrattám már ki ejtőernyővel is a magasból, éreztem az összes erőhatást, a szelet, ami végigvágtatott rajtam, dobált a levegőben. Pedig egészen addig az álomig még jó ötletnek tűnt az ejtőernyőzés. :)


Az utolsó kérdésed kapcsán nagyon kíváncsi volnék egy ilyen felmérésre. De talán még brit tudósok sem készítettek ilyet.

2016. jan. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!