Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álom után volt hogy ti se...

Álom után volt hogy ti se tudtátok mi a valóság?

Figyelt kérdés
Szóval délután 3-tól 6-ig aludtam. Arról álmodtam hogy a volt sulimba mentem vissza, amikor pedig felébredtem azt hittem hogy én tényleg vissza mentem a suliba és még odajárok. Erősen el kellett gondolkoznom hogy akkor most mi van. Ez az álom egyébként visszatérő, de most az összes eddiginél is valóságosabb volt, majdhogynem fatert kérdeztem meg hogy most akkor mi van. Egyébként ez egy 2 éves gépész szak volt, 1 év után július első napján elég szemét módon végeztem a sulival, el kellett jönnöm. Most pedig munkanélküli vagyok hivatalosan. Ma azt álmodtam egyébként, hogy visszamentem a suliba. Nagyon abszurd dolog hogy a régi osztályomba kerültem vissza, fél évkor pedig ráébredtem hogy én valójában tavaly otthagytam ezt az osztályt, és az eggyel alatti osztályba kellett volna járnom. Így végül is megint buktam egy évet, és újra kell járnom az egész 2 éves szakot az elejétől kezdve. És ez annyira abszurd. Már az, hogy amikor elaludtam olyan volt, mintha egy másik világban eltöltöttem volna fél évet, és azok az emlékek nagyon élénkek voltak, tehát olyan emlékeim voltak álmomban, amik meg sem történtek. Lehet meg nem történt ennyire hosszú emlékekről álmodni egyáltalán? Egyébként tudatos álmodáson is volt már pár ha ez számít.
2016. jan. 28. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én őszintén megmondom neked, hogy most sem tudom mi a valóság. Egy jó ideje nem érzem a súlyát a valóságnak. Még mindig arra várok, hogy felébredek, mert valahogy úgy érzem, hogy álmodom. Hülyeség, de ez a helyzet. Nem vagyok magamnál és állandóan azt mondogatom magamnak, hogy "ébredj fel", és bár egy néhány percig magamhoz térek, de a hatás nem tart örökké. Félek aludni, mert azt hiszem, hogy többé nem tudok felkelni és egy álomban ragadok örökké, ahol el veszek, mint például most is. Egyébként amikor magamnál vagyok totál über normál arc vagyok. Például azt mondanám most (természetesen, ha magamnál lennék), hogy "az álmomban nincs időérzék", vagy hogy "egy álomban nincs ilyen időrendbeli sorrend" meg ilyenek, szóval csak örülhetsz, hogy nem vagyok magamnál.
2016. jan. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most néztem meg szefi videóját, a 15 félelmetes dolog videóját, és azután most őszintén leírom hogy nem örülök annak amit írtál, ijesztő :D
2016. jan. 28. 00:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt akarod mondani, hogy én is elmebeteg vagyok? Az lehet, hogy beteg elme, de elmebeteg az már más tészta. Ijesztő talán az vagyok... legközelebb, ha kinyitsz egy szekrényt én fogok kiugrani belőle, és letépem a koponyád később pedig abból fogok inni. Ez már eléggé beteg? O.o
2016. jan. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ilyet én is szoktam, általában azt, hogy még hátravannak vizsgák a főiskolán, és azt sem tudom, pontosan mikor... és miután felébredtem, percekig tart, amíg elhitetem magammal, hogy már semmi dolgom nincs ott. Pedig közel tíz év eltelt azóta!


Más: álmomban szoktam ugyanazokon a fiktív helyeken járni, amelyeken korábbi álmaimban. Vannak visszatérő emlékeim is. Ezekről nem tudom eldönteni, hogy csak az álomban érzékelem úgy, hogy ezek emlékek egy korábbi álomból, vagy pedig valóban álmodtam már olyat azelőtt.

2016. jan. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is van, nagyon ritkán, hogy meg nem történt emlékekről álmodom.Ez egy nagyon különleges dolog.Érdekelne, mi lehet az oka.Ilyenkor fordul meg a fejemben, hogy a"párhuzamos valóságoknak" talán mégiscsak lehet valami létjogosultsága.Persze nem egészen úgy, hogy valahol máshol most egy másik testben is létezünk...

Előfordult, hogy amikor ilyen meg nem történt emlékkel álmodtam, akkor már az álomban zavarban voltam miatta, de mikor felébredtem, akkor sem tudtam eldönteni, igaz-e a miről álmodtam.Nos, az álom rövid volt, arról szólt, hogy anyu álmomban mondta nekem, hogy barátnőm apukája meghalt.És állította, hogy mondta ezt nekem már régebben is.Nos, én még álom szinten is biztos voltam benne, hogy ilyen nem történt, nem mondott ilyet, de annyira biztos volt magában, hogy teljesen összezavart és én is valahol éreztem, hogy az infó igaz.

Ezzel szemben a valóság az, hogy mikor azzal a bizonyos barátnőmmel és családjával legutóbb (sok évvel az álom előtt) utoljára találkoztunk, még élt és virult az apuka, azóta pedig senkitől semmit nem hallottunk felőlük.Biztonság kedvéért reggel felébredvén, megkérdeztem anyut a dologról és most már állította hogy ő ilyet nem mondhatott, azt sem tudja, mi van a családdal, azóta sem hallott róluk.

Nos, eltelt vagy fél év az álom után és egyszer csak váratlanul anyu az egyik bevásárló központtal találkozott az említett barátnőmékkel és kiderült, hogy igen, az álmom előtt kb egy évvel valóban meghalt az apuka.

2016. jan. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Öcsém melyik része nem világos, hogy egy álomban megváltozik az időérzék? Nincs olyan, hogy 1 év, 1 hónap,1 nap. Csajok ez azért ugye vili? Nincs időrendbeli sorrend. Nem tudsz részletekbe merülni. Például az álomban minden csak úgy megtörténik előzmények nélkül, vagy azokat átugorva. Olyan tompa a tudatod, hogy nem veszed észre a paradox-okat. Például álomodban kinyiffan valaki, aztán pedig újra az élők soraiban van és vele beszélgetsz. Amikor valamelyik a háromotok közül magához tér egy álomból nem azért nem tudjátok hirtelenjében megkülönböztetni a valóságot, mert az túl valósághű volt, hanem azért, mert még mindig az álom hatása alatt vagytok. Ez a hatása annak, amikor nagyon belemerültök egy álomba, mert túl intenzív volt az élmény. Ez olyan, mint egy drog. És cseszd meg kérdező, a lelkembe tiportál azokkal a hülye szefi videókkal. De legalább így magamhoz tértem, ha csak csak egy kis ideig, akkor is. És másképp kéne érteni, amikor azt mondom, hogy "magamon kívül vagyok", alváshiánnyal szenvedek, így az IQ-m nem szuperál úgy ahogy kéne. Most is csak 2-3 órát aludtam. Olyan vagyok, mint egy élőhalott. 👻👻👻
2016. jan. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként egy párhuzamos valóságot nem így kell elképzelni, mert ott valószínűleg olyan drasztikus eltérések vannak, hogy össze sem tudnád hasonlítani a valóságoddal. Egy kis eltérés a múltban is nagyon nagy hatással van a jelenre, így nagy valószínűséggel te nem is létezel odaát. Több millió valóság, ami teljesen eltérő a miénktől. Némelyikben még az emberiség sem kapott szerepet.
2016. jan. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Azt akarod mondani, hogy én is elmebeteg vagyok?"

Én nem mondtam ilyet :) De minél többet írsz, annál inkább bebizonyítod. Amugy ez az elmebetegség mint fogalom nem állja meg szerintem a helyét. Mindenkinek van valamilyen pszichés problémája. Ez számomra csak annyit jelent, hogy valamit a múltból nem volt képes feldolgozni. Trollkondás, szerintem ha elkezdenél sportolni meg emberek közé járni, többet tudnál aludni. Meg szerintem félsz az alvástól. Fogj meg egy zseblámpát, este meg indulj el egyedül az erdőbe. Meglátod a félelem csak egy illúzió.

2016. jan. 28. 10:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Valójában egy cseppet sem zavar ez az elmebetegnek titulálás, célozgatás... A sportolás nem az én stílusom és nem vagyok zárkózott abban az értelembe, hogy nem töltök túl sok időt a közösségben, mert ez nem igaz. Általában több lábon élek, ami nem jellemző a korabeliekre. Félelem az alvástól abban nyilvánul meg, hogy félek, hogy nem térek magamhoz, ami általában nagyon jellemző rám, mert sokszor nem kapok észhez, meg túl fáradt vagyok az élethez is. A félelem is csak percig pillanatokig tart. De azért megnézém hogy dolgoznád fel mindezeket egy sérült aggal. Körülbelül most 50%-on vagyok. Az én problémám nem pszichés, hanem fizikai.
2016. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan hozzám hasonlóan nincsenek maguknál, mert a legalapvető kérdésekre sem tudják a választ, ami ott van az orruk előtt. Az a poén, hogy ezen még a kor sem segít. Körülbelül az ilyesfajta állapottól tartok a legjobban. Az álmod jelentése nem olyan bonyolult, így szóval ideje lenne újraértelmezni, hogy mit is jelent az álom valójában. A te esetedben nem párhuzamos valóságokról szól, hanem az újrakezdésről és többnyire az érzelmeidről, az elveszetegetet időről. Körülbelül egy igazolványt állítasz ki magadról, de nem csak te.
2016. jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!