Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az álmunkban vagy képzeletünkb...

Az álmunkban vagy képzeletünkben látott formák milyen anyagból vannak?

Figyelt kérdés

2016. márc. 25. 16:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
????
2016. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Semmilyenből, az csak információ.
2016. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Oké, akkor érthetőbben fogalmazok: a fejünkben mentális képek jönnek létre - de hogyan láthatjuk ezeket?


Az agy sok speciális központot tartalmaz, amelyek begyűjtik az érzékelés adatait.De hol állnak össze egy képpé?


„Úgy tűnik, nem létezik egy önálló cortiális terület, amely aktívan összekapcsolódna a vizuális figyelmünk általános tartamával.” The Astonishing Hypothesis: The Scientific Search For The Soul (Scribner reprint edition, 1995, 204.old.


John Eccles Nobel-díjas neuropszichológus szerint a speciális agyfolyamatok által létrejött adatok nem az agyban, hanem az aggyal együttműködő, független elmében integrálódnak össze. Karl Popper is osztotta a véleményét.


Szóval hogyan láthatjuk az információt?

2016. márc. 25. 17:25
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Az álmok vagy a képzelet az agyadban lejátszó folyamatok. Semmilyen anyagból nincsenek és valójában nem is látod őket.
2016. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Először is az említett forrás már több, mint 20 éves, és jelenleg az agykutatás, mint orvostudományi kutatóterület az egyik legdinamikusabban fejlődő tudományág. Ezzel arra szeretnék rávilágítani, hogy az említett forrás esetleg elavult lehet, vagy pontosították, esetleg megcáfolták ezt az állítást.


Ahhoz, hogy megértsük az agy komplexebb folyamatait(emlékképek felidézése, gondolkodás), ahhoz ismernie kell az elemi folyamatokat is, amelyekből a bonyolultabbak összeadódnak.


Ha valóban elemi szinten tekintjük nemcsak az agyat, hanem magát az idegrendszert, akkor az "információt" idegsejtek axonjai (hosszúnyúlványai) szállítják a központi részekhez(agy, gerincvelő) úgynevezett "potenciálhullámzással". Ez azt jelenti, hogy ha pl. a szemben a fényre érzékeny sejtekbe(érzékhám) fény érkezik akkor azok beindítják ezt a hullámzást, ami tisztán kémiai illetve fizikai állapotváltozás. Még leegyszerűsítve ionok (vagyis ha úgy vesszük elektronok) vándorolnak a sejtek hártyáján keresztül, és ez fog tovaterjedni. Több átkapcsolással fog a nyakszirtlebenybe jutni az ingerület.


Ugyan ez fog az agyon belül is történni, csak ott a rövidnyúlványon keresztül. Bonyolultabb folyamatoknál is lényegében ez történik.


Remélem segítettem válaszommal.


szzs

2016. márc. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ha okkult szemszögből vizsgálod, akkor az érzelmek, és gondolatok a maguk "síkján" jönnek létre annak a síknak az anyagából. Mivel tisztán ritkán csak érzelmi, vagy csak gondolati egy dolog, javarészt mindkét síkon létezik a forma a maga anyagából.
2016. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szerintem,az álmunkban vagy képzeletünkben látott formák nem sűrűsödtek anyaggá,csak az energia valamilyen formájában jelennek meg elménkben,szívünkben.

Az energia anyaggá sűrítésének tudományát az ember még nem ismerheti.

2016. márc. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"Az agy sok speciális központot tartalmaz, amelyek begyűjtik az érzékelés adatait.De hol állnak össze egy képpé?"


Egyrészt van a fény hatására létrejövő ingerület, ami az információt az agyba továbbítja, másrészt van a látás-érzet, ami az információk hatására alakul ki. Az egyikből a másikba való átmenet bonyolult folyamat, és csecsemő korban alakul ki, akkor tanulja meg az agy. A látás továbbá szoros kapcsolatban van a belső "szimulált" világunkkal, ami az agyunkban működő modell a környező világról. Amikor látsz valamit, valójában ebben a belső modellben látod azt, ott áll össze konkrét objektummá. Ezért van például néha, hogy emberek bizonyos dolgokba mind mást látnak bele, vagy hogy hiába nézünk valamit, pár másodpercig nem értjük, hogy mit látunk, nem áll össze a kép, és még a fejünk is belefájdul.


Szóval amit látunk, mármint az agyunkkal, az a belső világunkban lévő modell, ami persze folyamatosan igyekszik szinkronban lenni a külvilággal (érzékszervek adataival). A képzeletben vagy álomban megjelenő dolgok ugyanannak a világnak az objektumai, ugyanazokból a szabályokból, objektumokból építkezik. Az anyagukról annyi információnk van, amit korábban megtanultunk, ezeket a tanult dolgokat lehet felhasználni. De még egyszer: ez csak információ.


Amikor megfogunk egy darab fát, akkor annak a tulajdonságai is csak információk, ami alapján a fejünkben kialakul egy kép a fáról. Ha például valamilyen érzékszervünk nem működik jól, akkor a fa másképp fog megjelenni a fejünkben, pedig ugyanarról a darab fáról van szó. A tudatunkban nincsenek anyagok, csak információk, pl. az anyagokról.

2016. márc. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös,

„Először is az említett forrás már több, mint 20 éves…”

Lehet, hogy elavult forrást használtam, de azért idéztem, mert tudtommal máig megoldatlan a probléma. De azért is raktam fel ide a kérdést, hogy tájékozódjak. Ha valaki ismer olyan forrást, amiben választ találunk a problémára, és ezt közli velem, azt nagyon megköszönöm.

Utána olvastam a látásfolyamatnak, értem, hogy az érzékek adatait idegsejtek szállítják a (látás esetén) nyakszirtlebenybe, és az agy ezeket az adatokat interpretálja, de a kérdésem a tapasztalás mikéntjét célozza. Hol „látjuk meg” az agy interpretációját? Hogyan válunk tudatossá az agyi folyamatokról?

A dolgot tovább bonyolítja, és még rejtélyesebbé teszi, hogy az agyi folyamatoknak csak egy elenyésző százalékáról vagyunk tudatosak. Sokkal több inger kerül a retinából az agyba, mint amennyiről tudatossá válunk. Szóval a kérdésem, hogy melyik neuronegyüttes vagy agyterület „felelős” a tapasztalásért, a kimeneti adatok megélésért? (Ennél érthetőbben nem tudom megfogalmazni…)

Példaul ott egy TV. Az agyhoz hasonlóan információt (adatot) vesz föl, csak nem egy érzékszerven keresztül, hanem pl. egy parabolaantennával. De ezzel az adattal még nem megyünk semmire – a televíziónak át kel alakítania az adatokat színes pixelekké, amik képeket alkothatnak – valami ilyesmit csinál az agy. De még ez sem minden, mert kell egy olyan rész, ami az így átalakított adatokat kisugározza – ez a monitor/képernyő. A példában nem tudom, hogy ez minek felelne meg. Az agy melyik része a monitor? És akkor még nem is beszéltünk a tudatról, aki a képernyőn megjelenő képeket látja – az hol van az agyban? Azt nem válaszolhatjuk, hogy sehol, mivel tapasztaljuk, hogy tapasztalunk :D. Azt sem állíthatjuk, hogy az egész agy együttese okozza a tudatosulást, mivel számtalan agyi funkcióról nem vagyunk tudatosak, csak bizonyos kimeneti adatokról, amiket az „agy átnyújt a szubjektumnak”.


Huo Xianren – Köszönöm a választ. Valami hasonlóra gondolok én is.



Kedves 8-as,

Most belemehetnék ilyen Ian Stevensonos kutatásokba, amikor kisgyerekek azt állítva, hogy emlékeznek előző életükre, olyan dolgokról számoltak be, és olyan dolgokról adtak részletes leírást, amiről abban az életükben még nem szerezhettek annyi információt (például egy második világháborús repülőgép motorjának pontos leírása). Ezeket a beszámolókat szeretik kétkedve fogadni az emberek, de még mindig ott van az a probléma, amit megfogalmaztam 5-ösnek írt válaszomban.


Kiegészíteném annyival, hogy nem-e pusztán hit kérdése, hogy az információ önmagában képes formákként, színekként, hangokként stb. megjelenni? Nem szükséges valami energia, amiben az információ formát nyer? A tv-s példámban az adatokat képcsövek meg egyéb dolgok összetett rendszerén keresztül állnak össze formává.

2016. márc. 26. 11:22
 10/24 anonim ***** válasza:
Maguk a keleti források nem hiszem hogy ennyire részletesen kitérnek a kérdésre, ezekről teozófiai művekben olvastam először. Ha érdekel, van magyar honlapja a magyar teozófiai társaságnak, és vannak letölthető könyveik is. Nem mondom, hogy teljesen hitelesek, de kiindulásnak nem rossz.
2016. márc. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!