Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az álmunkban vagy képzeletünkb...

Az álmunkban vagy képzeletünkben látott formák milyen anyagból vannak?

Figyelt kérdés

2016. márc. 25. 16:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Elektromos töltésekből.
2016. márc. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

"De még ez sem minden, mert kell egy olyan rész, ami az így átalakított adatokat kisugározza – ez a monitor/képernyő."


Nem értem, mi ez a monitor az agyban, de szerintem te úgy képzeled, hogy van egy külön öntudat a fejünkben, ami egy képernyő előtt ül, és úgy jut infóhoz. A valóságban nincs ilyen elkülönült rész. Ha van, akkor mondjuk, hogy az agykéreg. De az öntudat nem különül el ennyire a többi funkciótól, nincs semmi monitor a fejünkben. Bejön az előfeldolgozott infó a szemünkből (mert már ott elkezdődik a feldolgozás, az agy nem kapja meg a nyers pixelképet), aztán a feldolgozás során válik látás érzetté.


De akár azt is kérdezhetnéd, hogy a TV képernyőjén megjelenő dolgok milyen anyagból vannak. :)


(A reinkarnációt meg végképp ne keverjük ide.)

2016. márc. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

A tv képernyőjén megjelenő dolgok nyilván atomokból vannak(gondolom különböző hullámhosszú fényeket, fotonokat ereget magából).


Értem, hogy elvileg nincs az agynak egy elkülönült "én" része, de pont ebből lehet olyan következtetésekre jutni, amik az idealizmus irányába mutatnak (az "én", a szubjektum az aggyal párhuzamosan létező valami, valamint léteznek formák a fizika világán túl is.)


Végtére miért olyan elképzelhetetlen, hogy az energia nem csak atomok formájában alakulhat át, hanem egyéb szubsztanciákként is (pl. elme, transzcendentális létezők stb.)?


Köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 28. 13:24
 14/24 Hinomiyagura válasza:
Semmilyenből. Azokat a dolgokat csak elképzeljük, kitaláljuk, nincs -úgymond- teste. Olyasmi, mint a hologram vagy a délibáb: van, de közben még sincs, látjuk, de megfogni nem tudjuk.
2016. márc. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
biztos, hogy valamien anyagból áll, hisz minden anyagból áll. Ha elképzelünk valamit, az biztos valami kémiai reakció során jön létre. Hisz egyes dolgok dolgok, pl. a szex kémiai reakcióval jön létre. A hormonok is közrejátszanak. De az még nem tudni, hogy milyen módon jön létre
2016. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést, de szerintem a kérdező sem azt, amit kérdezni akar.


Az agyunk által látott kép a vizuális kortex neuronhálózatainak aktivitásmintázataiból tevődik össze. A vizuális információ különböző csatornákon keresztül áll össze látott képpé, messze nem úgy, mint egy pixelekből álló monitoron. Az agyban pl. speciális központok illetve sejtcsoportok léteznek a vízszintes és függőleges vonalak illetve ilyen irányú mozgások érzékelésére amellett, hogy az occipitális lebenyben retinotóp (azaz a retina egyes pontjainak megfelelő) leképezéssel jut el az információ a retinából. A látott kép különféle jellegzetességei különféle helyeken és módokon vannak kódolva az agyban, ezért fordulhatnak elő bizonyos agysérülések esetén nagyon bizarr vizuális információfeldolgozási zavarok, amiket egy egészséges ember el sem tud képzelni addig, amíg maga is át nem éli.


Tehát a válasz az, hogy ezek a látott képek leginkább "energiából vannak": az aktív neuronok akciós potenciáljai által jelentett energiából. Ugyanis ha nem lennének, akkor nem látnál semmit.

2016. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Tóti Katalin válasza:
Érdekes kérdés, de tévedés az anyagelvű megközelítés. Nem agyi folyamat hozza létre ezeket, de az agy részt vesz benne. Álmainkat és amit ébren elképzelünk, a tudatos én és a tudatalatti egyszerre eleveníti meg az "élményraktárból", vagyis mindabból, amit tudsz, olvastál, hallottál, láttál, és persze a saját átélt élményeidből.
2016. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Kedves Tóti Katalin! És vajon a tudatalatti micsoda, ha nem az agyunk által tárolt információ, amely idegsejti szinten jelen van? Néha nem ártana összefüggéseiben is elgondolkodni azon, amit pszichológiából megtanult!
2016. márc. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Szerintem nem lehet minden elmefolyamatot leredukálni ingerületbe jövő neuronok szintjére. Például amikor gondolunk valamire, akkor ugyan azok az agyi területek aktiválódnak, mint amikor látjuk azt a dolgot - vagyis az agy nem tud különbséget tenni gondolat és éppen látott kép között, de mi igen.
2016. márc. 30. 20:40
 20/24 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

A probléma felfedezése utat mutatna a skizofrénia gyógyításához,hisz az a valóság,és képzelet(álom,látomás)összemosódása.(A skizofrén látomást a pszochózisban szenvedő nem tudja megkülönböztetni a valóságtól.)

2016. márc. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!