Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Alvás közben sikítok. Mással...

Alvás közben sikítok. Mással is volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Nem kelek fel rá, édesanyám mondja reggel, hogy bejött, megnézett, befeszült kézzel de nyugodt fejjel aludtam. Ez már visszatérő jelenség. Emlékszem, hogy rosszat álmodtam, felkelek ilyenkor éjjel is, mintha valaki lenne ott. Aztán visszaalszok és utána szoktam sikítani, mindig 4:10kor. Én erre nem emlékszem és meglepődök mikor reggel mondja anyám. Volt valakivel ilyen? Vagy hasonló? Mi ez a jelenség?

2016. okt. 15. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Fokozott Stressz jele.

Ideje stressz kezelést tanulni.

2016. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Buddhista vagyok, szóval a meditáció miatt laza vagyok, boldog és nyugodt. :) más opció?
2016. okt. 15. 17:33
 3/9 Shai-Hulud ***** válasza:
23%
Igen, mással is előfordult. Például szegény megboldogult feleségem is egyszer sikított éjjel...
2016. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van valami ami napközben most új / változott?
2016. okt. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán. Ilyenkor egyébként eléggé hűvös van a szobámban, és olyan nyomasztó, mindenképpen kellemetlen. Nem tudom, ki miben hisz, de esetleg más világokkal/lelkekkel lehet valami kapcsolat? vagy mindenképp magamban ássak mélyebbre?
2016. okt. 16. 01:10
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi csaladunkban szinte minden lany, no ezt csinallja, a fiatalabbak meg rugnak es kapalloznak is. Mikor meg kisebb voltam es a hugommal aludtam, rendesen kaptam tole az oldalamba.(ebredes utan semmire nem emlekeznek.) a legviccesebb az amikor valamiert osszejon a csalad es egy szobaban alszunk es az ejszaka kozepen el kezd kiabalni. En fiu vok igy nallam reggelenkent megnezik h nem haltam e meg mert olyan csendben alszok. :D
2016. okt. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Feleségem rendszeresen háborúzik éjszakánként álmában.

Az álmok,régi konfliktusai,traumái,krízisei utólagos feldolgozása.


Jó volna,ha "álomnaplót"vezetnél!(Ágyad mellett tarts iróeszközt,papírt,és puskaként jegyezd mit álmodtál.Ha felkelsz keresgélni,elfelejted az álmot.)Ha elküldöd rémálmaid rövid leírását,segíthetek azok eredetére vezetni téged.


A keleti misztika zavarokat okozhat pszichédben.Egy ideig hasznos volna szüneteltetni,míg rémálmaid megszünnek.

2016. okt. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudatalatti elszabadul. Nem feltétlenül van köze a valósághoz. Ez fantázia része. Én pl repülök és megállítom a vonatot fél kézzel, ha elé állok, meg beszélek az állatok nyelvén és a legfőbb ellenségem a sivatag.


Akkor én most egy költöző madár vagyok, vagy csak néha fura dolgok járnak az agyamban, esetleg van köze ennek ahhoz, hogy szeretek meséket és fantasztikus könyveket olvasni és elmerülni ebben a világban?

Továbbá, ha én rúgdallok álmomban és fel-felsikítok, te is ugyan azt fogod átélni, amit én? - nem hiszem.


Ellenben nekem segített három dolog, ami megér egy próbát. Visszatérő álmaimat elképzelem ébren is és bele szövök olyan elemeket, amik biztonságot adnak veszély helyzetben. Pl hívom néhány barátom, vagy olyan képességekkel rendelkező kitalált segítőm, aki ki tud húzni a csávából. Ezzel könnyen tudom irányítani az álmaimat. De lehet mást is előre elképzelni egy visszatérő helyzetben. Irányított meditációval ez eljut a tudat alatti szintre. Ezt még gyerekként tanultam. Így küzdöttem a visszatérő rémálmaimmal.


Másik szintén a tudat alattira hat. Egyszerű mese, amit alvás előtt képzelek el, vagy hallgatok, olvasok. Ezeken szoktam álmomban is agyalni.

(néha még iskolába, vagy munkahelyen vagyok és épp azzal foglalkozom, ami napközben leköt). Volt már többször, hogy valóban megállmodtam egy-egy feladat megoldását.


Azt, hogy miről álmodom, gyorsan elfelejtem néha. De ahogy felkelelk le szoktam írni, néhány kulcsszóval, és kiegészítem. Van a párnám alatt napló, ceruza. Egy idő után egészen jól emlékszem a tudat alattim képeire. És úgy könnyebben értem mi van bennem.


Ha tetszik és látsz benne fantáziát, próbáld ki. :)



Tp

2016. okt. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 8.Hsz!


Amikor repülsz álmodban,a szabadságvágyad tör felszínre álmodban,s amikor robogó vonatot félkézzel megállítsz,egy életút megállítása képeződik le,ami rossz jel.


Álmaink igen ritkán értendők a realitás megjelenésének.Azok szimbólikus képeket használnak a jelen,és múlt feldolgozásához.


A párna alatti papír,íróeszköz jó ötlet!

2016. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!