Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit, miket jelenthet az, ha...

Mit, miket jelenthet az, ha álomban valaki kopaszodni kezd?

Figyelt kérdés
Álomfejtést kedvelők válaszait várom.

2017. febr. 2. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Semmit nem jelent, csak egy álom. Talán foglalkoztat a dolog, félsz a kopaszodástól, vagy láttál egy kopasz embert, és befészkelte magát a tudatodba ez a gondolat, álmodban meg előjött.

Meséket persze ki lehet találni a jelentésére, mondhatom azt, hogy az álmodban való kopaszodás azt jelenti, hogy hamarosan megbetegszik valaki a családodban, csak hát ennek nem túl sok értelme van.

2017. febr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kértem: "Álomfejtést kedvelők válaszait várom."


Továbbra is kérem!

2017. febr. 2. 09:48
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én kedvelem az álomfejtést, de csak ha értelme van. Elnézést, hogy az általam vélt valóságot írtam. Továbbra is azt állítom, hogy ennek önmagában nincs jelentése.
2017. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Fejezd már be az offolást. Az kiderült az első kommentedből, hogy nem kedveled az álomfejtést.
2017. febr. 2. 10:53
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem offolás, én leírtam tényszerűen, hogy így önmagában ilyen motívumoknak, mint itt a kopaszság, nincs jelentése. Ha mégis a hiedelemvilágban keresed a választ, akkor itt egy találat a kopasz szóra a www.alom.puha.hu szenzációs álomfejtős weboldalról:


Kopasszá válni: gond, világnézeti válság, ellentmondás. Ha kopasznak látod magad álmodban, holott egyébként hajad van: tiszta vizet akarsz önteni a pohárba; rendet szeretnél teremteni; tisztánlátásra törekszel. Ismeretlen kopasz ember: szellemi bevétel. Ember, ki szemed láttára válna kopasszá; bajt csináltál.


Tessék. Úgy érzed, igazat írt? Persze, hiszen így működnek a horoszkópok is. Leír teljesen általános dolgokat, amikből aztán úgy értelmezel magadban/magadra, ahogyan neked jól esik.


De azért kérlek, próbálj meg logikusan gondolkodni.

2017. febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért offolás, mert írásaidból árad, hogy nem kedveled az álomfejtést. Ezért off.


Kérdésem olyanok emberekhez szól, akik az álomfejtést kedvelik.

2017. febr. 2. 11:42
 7/11 A kérdező kommentje:

"Semmit nem jelent"


"csak egy álom"


"Meséket persze ki lehet találni"


"nem túl sok értelme van"


"de csak ha értelme van"


"szenzációs álomfejtős weboldal"


"próbálj meg logikusan gondolkodni"


Az ellentmondásokat a kommentjeidben pedig nem részletezem, észrevennéd - HA TUDNÁL LOGIKUSAN GONDOLKODNI.

2017. febr. 2. 11:47
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Akkor szerintem elbeszélünk egymás mellett. Az álom pszichológiája engem nagyon is érdekel, és nagyrészt egyetértek Sigmund Freud azon állításával, mely szerint az álmok szoros kapcsolatban állnak az álmodó személy aznapi tevékenységével és szimbólumokat rejtenek, amik miatt néha abszurdnak vagy hihetetlennek tűnik az, amit álmodunk. De ez nem azt jelenti, hogy egyetlen szimbólumnak konkrét jelentése is van.

Csak emlékezz vissza korábbi álmaidra, amit esetleg meg tudtál magyarázni magadnak. Ugye, hogy egy-egy dolog több mindent is jelenthet? Csak összefüggésbe kell hozni a többi szimbólummal, és a saját érzéseiddel, életeddel. Szóval egy külső ember így ennyiből, hogy kopaszság, nem fogja tudni megmondani, hogy ez nálad mit jelentett, mert így egészen egyszerűen nem lehet álmot fejteni. Aki mégis megpróbálja, az egyszerűen ostoba.

Nem offolni, nem kötekedni akarok, csak szeretném neked elmagyarázni, hogy ez nem így működik, hogy én álmomban meggyet ettem, és akkor az azt jelenti, hogy én félek mondjuk a főnökömtől a munkahelyemen, vagy hogy szeretnék kilépni a kapcsolatomból.

Egy szimbólum egyszerűen kevés ehhez, és a valódi álomfejtés sokkal bonyolultabb ennél. Ez a pszichológia egyik ága.

De ha te ebben kételkedsz, vagy csak nem akarod túlgondolni, és nem feltétlenül ragaszkodsz a valósághoz, akkor tényleg szívből ajánlom az alom.puha.hu weboldalt.

Nézd meg, ilyen embereknek készítették, mint te.

És bocs, ha szarkasztikus voltam, nem bántani akartalak. Legyen szép napod!

2017. febr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Akkor szerintem elbeszélünk egymás mellett."


Nem. Te saját magad mellett beszélsz "el". Ugyanis logikátlan, amit írsz.

Ez csak az egyik összetevője bődületes tévedéseidnek.


"Az álom pszichológiája engem nagyon is érdekel, és nagyrészt egyetértek Sigmund Freud azon állításával, mely szerint az álmok szoros kapcsolatban állnak az álmodó személy aznapi tevékenységével és szimbólumokat rejtenek, amik miatt néha abszurdnak vagy hihetetlennek tűnik az, amit álmodunk."


Nem lett volna szükséges itt felvágni azzal, hogy olvastál Freudtól. Képzeld, sok más ember is olvasta könyveit, köztük én is, Jungot is. Ettől viszont szerencsére nem tartom magamat olyan felsőbbrendűnek, mint ahogyan te tartod magadat.


"De ez nem azt jelenti, hogy egyetlen szimbólumnak konkrét jelentése is van."

Felesleges kijelentened valamit kategorikusan - de megtetted. Ezzel már el is vágtad a nyitottság lehetőségét. Igen, a sznobizmusodba vagy zárva.


"Nem offolni, nem kötekedni akarok"

Ezt hívják önámításnak. Ezt hazudhatod magadnak (feleslegesen), ugyanakkor, mivel ez átlátszó mások számára, nem vagy szavahihető. Ráadásul kötekedni akarsz.


"csak szeretném neked elmagyarázni, hogy ez nem így működik"

Igen, azt látom, hogy szeretnéd magyarázni, amit nem tudsz. Éppen a lekezelő stílusod az, ami megakadályoz abban, hogy tiszta legyen a szándékod. Kezdettől nem az. Egészen más, de hiába is írnám le, mivel az egocentrikusságod megakadályoz annak megértésében.


"valódi álomfejtés sokkal bonyolultabb ennél"

Van, amikor bonyolultabb, máskor egyszerű.


"Ez a pszichológia egyik ága."

Nem szükséges pszichológusnak lenni ahhoz, hogy egy nyitott ember álmot fejtsen.


"De ha te ebben kételkedsz, vagy csak nem akarod túlgondolni, és nem feltétlenül ragaszkodsz a valósághoz"

Valósághoz? Ha-ha-ha! Ez volt itt a csattanó! Ha-ha-ha!


"Nézd meg, ilyen embereknek készítették, mint te."

Itt is jön, hogy a magas lovon ülsz. Semmit nem tudsz rólam. Semmit. Ez még nem is lenne probléma, de magadról sem tudsz semmit. Még ez sem lenne gond, de sajnos, te azt hiszed, hogy milyen jól ismered az embereket - nos, ez a nagy tévedés. Nagy, nagy, nagy, óriási tévedés.


"És bocs, ha szarkasztikus voltam, nem bántani akartalak."

Megint hazudsz magadnak. Épp bántani akartál. A hazugságaiddal magadat vezeted félre, amúgy nagyon átlátszó.

Garantált, hogy az egod falán nem fog keresztüljutni az üzenetem mondanivalója.


"Legyen szép napod!"

Legyen neked is szép napod!

2017. febr. 2. 12:42
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Tetszik az érvelésed, még ha sok helyen nem is értek vele egyet. De nem számít, legalább tudsz érvelni. Értelmes embernek tűnsz, átlátod a dolgokat. Éppen ezért, valamint ha olvastál Jungot meg Freudot, akkor főleg nem értem, hogy tehetsz fel egy ilyen kérdést egy ilyen helyen. Hacsak nem éppen szakdolgozatot írsz arról, hogy az emberek milyen hülyeségeket tudnak válaszolni egy ilyen kérdésre.

Ha így van, akkor tényleg szétoffoltam, sajnálom. Tegyél fel egy másik hasonló kérdést, ígérem, nem fogok hozzászólni a témához, és jöhetnek a valóban értelmes válaszok másoktól.

2017. febr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!