Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Kiráz a hideg, miért álmodom ezt?

Kiráz a hideg, miért álmodom ezt?

Figyelt kérdés
Van egy "nevelőapám".Nagyon gonosz ember,anyámat elszakította mindenkitől,még a saját szüleivel is szembefordította.Amíg ottlaktam velük,mindíg piszkált,lelki terror,gonosz viccek,fenyegetések,és anyámat rám is rámuszította,mióta együtt vannak,anyámat kicserélték..Én nem beszélek vele évek óta,mert félek is tőle,a szemében valami hatalas gonoszság van.Mostanság olyan álmaim vannak,hogy ma például egy idegen lakásban ezzel az emberrel együtt sütöttünk sütit anyámnak,ott tévéztünk,meg tök normális volt velem.Mi ez,valami vágyálom,hogy azt akarom,hogy fogadjon el?A sütiből kifelejtettük a cukrot,ez is jelenthet valamit?Mit gondoltok?Én nagyon szeretnék békében lenni mindenkivel,de egyszerűen az energiájától kiráz a hideg,mikor egy légtérben kell lenni vele,egyszerűen rosszul leszek..mindha kiszipolyozna..Mikor ott laktam velük,nagyon féltem tőle,mindíg bemenekültem a szobámba,mikor hazajött..Anyámat mindíg arra uszította,hogy meg kéne engem jól pofozni..De a mi családunkban nem divat az ilyesmi,s el is érte,egyszer késtem otthonról,és beleverte anyám a fejemet csapba,aztán meg is ütött..elérte a célját..na mindegy,szóval ez mit jelenthet,ha az egyetlen ellenségemmel álmodok ilyet??
2010. máj. 12. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Valószínűleg "tudat alatt" vágysz arra, hogy rendeződjön a kapcsolatotok. Rendes, békés családot szeretnél. A süti, mint az életben a finomság, a jó dolgok megtestesítője jelképezheti, hogy szeretnél jóban lenni a nevelőapáddal, közösen együttműködni vele, a kapcsolatotokat helyrehozni. Az, hogy együtt dolgoztál vele, azt jelképezheti, hogy az életben is szeretnél vele jó kapcsolatot ápolni, olyan apa-lánya kapcsolatot, közös programokkal. Viszont mi az, ami a finom sütihez kell? A cukor. Ezt ti kihagytátok a süteményből, mint annak legfőbb alkotóját. Ez jelzi azt, hogy nincs minden rendben a valóságban, hiányzik a szeretet, az együttműködés a családban, úgy érzed, hogy te nem biztos, hogy tudnál feltétel nélkül együttműködni azzal az emberrel. Ezt bizonyítja az is, hogy az életben valósággal irtózol tőle, kerülöd amennyire lehet. Ezzel tisztában van az agyad is és a cukorhiánnyal arra is jelezhetett, hogy a valóságban hiányzik valami ahhoz, hogy ti képesek legyetek békét kötni és jól együttműködni.

Én pszichológiai szempontból ezt tudtam kihozni az álmodból. Remélem, tudtam segíteni.

2010. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem azonnal kérj segítséget, megelőzve a nagyobb bajt, nagyszülők pl, túl sok lehetőséged valószínüleg nincs, de mielőtt rá megy a lelki világod, valamit változtatni kell. Ez később komoly gyűlöletté alakulhat és utána meg még rosszabbak is történhetnek. Valamit próbálj meg, de ne egyedül.
2010. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én rengetegszer kibékültem már vele,mert nem vagyok haragtartó,de sajnos ő mindíg beleköpött a levesbe..Nagyszüleim is próbálkoznak vele jó kapcsolatot teremteni,de sajnos mindíg akaratosan megsérti őket valamivel..neki a pénz nagyon fontos,de dolgozni azt nem nagyon szeret..volt,hogy nagyanyámék fizették nekik havonta a lakbért,40 éves létükre..Ő ezt természetesnek véli,és most,hogy nagyon betegek lettek,már le se jár hozzájuk,mert úgyse kap pénzt,mert már nem tudnak segíteni..mamámmal sokat beszélgettem ezekről,és annyira utál engem,hogy nagyanyámnak mondogatta,mikor találkoztunk,hogy én milyen vagyok,és addig fajult a dolog,hogy szegény mamám rosszullett és elájult.Amúgy a nagyszüleimre nagyon hasonlítok,mindíg azt mondják,nekem húsz évesen érettebb felfogásom van,mint nekik negyven évesen,mert én a jég hátán is megélek hitelek nélkül,ők meg már bárlistások,és nem szeretik fizetni a számlákat..anyukámat ez az ember úgy eldolgoztatta,hogy már alig tud menni,anyyi baja van,és még csak 40!Sajnos nem veszi észre,mellette 3 műszakban dolgozik,3-kor kel,és van hogy este 10-re ér haza.nagyon sajnáljuk szegényt,de ő választotta ezt magának..sajnos több éve megy ez a civakodás,nem tud békességben lenni velünk,pedig nekünk még csak haragosaink sincsenek,nagyon alkalmazkodóak vagyunk,de vele egyszerűen képtelenség normális kapcsolatot fenntartani..az értékrendjük teljesen fel van borítva..kakaskirály a szemétdomb tetején..ha nem fut rezsire,nem veszek 100ezer ft-os mikrósütőt,és nem feltétlen csak persillel lehet kimosni a ruhákat.. örülök,hogy itt megtudom ezt másokkal is beszélni,mert szükségem van rá..ennyire rossz nem lehetek,hogy így kelljen utálni,mikor több hónapig én tartottam el őket..meg nagyanyámék..jobban várták a fizetésemet,mint én magam.. :S
2010. máj. 12. 11:05
 4/12 A kérdező kommentje:
első válaszoló,szerintem tökéletesen így van..
2010. máj. 12. 11:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Úr isten :S ez szörnyű.. kicsit amúgy emlékeztet az én nevelőapámra ez az önzőség.. Nem irigyellek :S és anyukád ennyire szereti, hogy ennyit felad miatta? Mióta vannak együtt? Lehet megszokásból, viszont az is lehet, hogy szabadulni akarna, csak nem mer..
2010. máj. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
amúgy a rosszabb már megvolt..meg akartam mérgezni 14évesen..hálisten nem sikerült,mert kifőződött a méreg.De nagy dolgot tanultam meg belőle!Azt,hogy nem hiába nem sikerült,mert így rájöttem,hogy az élet majd visszaadja neki azt,amit velem tesz.És megnyugtattam magam,hogy ha meghalt volna,most nem szenvedne.Arra is rájöttem,hogy az élet megadja neki ami jár,merthogy nemrég nagyon sokat szenvedett egy betegség miatt,majdnem levágták a lábát..most is sokfajta betegsége van,folyton gyógyszert szed..Nem vagyok kárörvendő,sőtt,mikor megtudtam,hogy kórházban van,anyámmal megüzentem neki a jobbulást,mert akármilyen ember is,ne szenvedjen már annyit..akkor már kissé megenyhült a szivem,de még mindíg nem bírok egy légtérben megmaradni vele..nem is találkoztunk kb fél éve..
2010. máj. 12. 11:16
 7/12 A kérdező kommentje:
anyám se hall se lát,kb 10 éve együtt vannak,és sajnos ő mindíg fontosabb volt,mint én,mivel az apámat látja bennem..és én vagyokj neki az önző,aki akkor is odaadta az összes pénzét,ha nem volt mit ennie..de nagymamámék is önzők,mert nem vesznek nekik lakást..mert hogy az a szülő dolga..hát nem tudom,de ők sem vesznek nekem,akkor kinek a dolga nekem venni? :D Azt majd én oldjam meg magamnak..a kutyákat többre becsülik,mint engem..olyan luxusban nevelik őket,mindenük megvan,nekem meg egy szelet száraz kenyeret kellett este tízkor elrágnom sóval,mikor sulis voltam,mert nem jöttek haza csak hajnali 1-kor,mert étterembe voltak,és a maradékot mindíg hazahozták,de nem bírtam várni,mert másnap 6-kor kelés és iskola..bocs hogy ennyit panaszkodok,de kinek mondjam el??
2010. máj. 12. 11:21
 8/12 anonim ***** válasza:
én szivesen meghallgatlak, csak az a baj hogy nehéz ezen változtatni, mert nem is veled van a baj.
2010. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
örülök,hogy más is így látja,mert sokáig úgy gondoltam,hogy tényleg velem van baj..ráadásul otthon is ezt kaptam,mikor velük éltem,hogy én vagyok az önző,a rossz,és nem lehet velem bírni..Nagymamámék sokat veszekedtek értem,de sajnos nem sok foganatja volt..a váláskor náluk laktam,mamáméknál,és mondták,hogy nagyon nem olyan vagyok,mint amiket mondanak rám,és hogy semmi gond nem volt velem,csak anyukám hiányzott nagyon,azért könyörögtem oda magam,de már egy teljesen más anyát kaptam vissza,egy agresszív,ordítozós kegyetlen nőt,aki szinte a családi pótlékért és takarítani tartott otthon..Micsoda változás volt,hiszen régen mint a legjobb barátnők olyanok voltunk..aztán már úgy telt a tinikorom,hogy a mensin kívül semmit nem lehetett vele megbeszélni..koszos és rendetlen voltam én,ha nem mosogattam el ő utánuk,ez már a tanulásra is ráment,akkor meg le lettem hülyézve.4-es 5-ös átlagú tanuló voltam,aztán 2-es..
2010. máj. 12. 13:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Ismerős dolgok, nekem is mondták már apám, hogy csak megkeserítem az életük, mindenért engem okoltak, de igazából a saját életüket tették tönkre, emiatt nem szabadna mást okolni, csak hát a szűk látókörűség és az ostobaság...
2010. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!