Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit tegyek alvási paralízis...

Mit tegyek alvási paralízis ellen?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom ez a neve annak ami velem gyakran történik,leírom: mindig este történik,tehát elalváskor,nem reggel ébredés előtt. Az első alkalommal nem tudtam mi történik,de most már pontosan tudatában vagyok annak hogy amit látok és hallok csak álom. Zajt hallok, főleg nagyon erős zúgást,mintha a fejemben lenne a forrása. Azt a helységet látom amiben lefeküdtem,az én szemszögemből, fekvő helyzetből. Úgy érzem van rajtam kívül valaki a szobában akit nem ismerek,nem látok,nem beszél hozzám,csak ott van és nem tetszik hogy ott van..Ami igazán zavar az egészben az az,hogy végig képtelen vagyok megmozdulni, úgy erőlködök,hogy ébredés után fájnak a végtagjaim. Kiabálni is próbálok, sikertelenül. Ha pedig végre sikerül valahogy felébredni úgy érzem ólom súlyú a szemhéjam és miközben csukódik le, már hallom is a zúgást.

Mindig próbálom magam noszogatni,hogy ébredj már,de nem segít.

Akinek volt/van hasonló,meg lehet előzni?, migrén/stressz lehet az oka?,lehet egyáltalán tenni valamit ellene?

És fogalmam sincs ez melyik kategóriába illik,de azt hiszem az ezo-soknál rejlik a válaszom :)



2017. jún. 26. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Megelőzni talán azzal lehet leginkább, ha csökkented a stresszforrást, és igyekszel nagyjából mindig ugyanabban az időpontban lefeküdni.

Nem tudom hány éves vagy, de állítólag 16-17 éves korban a leggyakoribb, utána ritkul. Nekem is 16 évesen jelentkezett először, akkoriban volt, hogy egy este alatt kétszer is volt, meg egy héten négyszer, viszont ez az időszak nem tartott szerencsére sokáig, azóta nagyon ritkán van csak (lekopogom), pedig nem mondanám, hogy sokkal kevesebb stressz ér.


Mást nem nagyon lehet ellene tenni. Törődj bele. Ha másodjára már felismerted a helyzetet, tudatában voltál vele, hogy ez történik, az jó. Az első pár alkalom nagyon ijesztő, tudom, de én kb. a 3.-4. alkalom után már kicsit sem féltem, mert tudtam, hogy nem tart sokáig, és hogy mindjárt kiszabadulok belőle. Ez kb. az egyetlen amit tehetsz igazán, hogy felismered a helyzet, tudatosítod magadban, hogy nemsokára elmúlik, és nem félsz.

Még talán amit hozzá tudnék fűzni, az az, hogy ne aludj a hátadon, mert az is elősegíthet az alvásparalízis kialakulásához.


(btw tényleg nem jó kategória, az egészségbe kellett volna feltenni, bár attól is függ, miben hiszel :)

2017. jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sohasem volt szerencsére de a volt férjemnek igen.Most, hogy olvasom az előzőt igen ő is mindig a hátán feküdt amikor jelentkezett.Az is rémlik, hogy láttunk róla misztikus képeket és ott is egy hanyatt fekvő ember mellkasán ült egy démon.

Szóval ő azt mondta, hogy úgy tudta kezelni, hogy próbált nyugodt maradni és akkor hamarabb befejeződött.

Esetleg egy alvásközpontot érdemes lenne megkérdezni.

2017. jún. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ember általában attól fél, amit nem ismer. Mivel ismered ezt a helyzetet és az okát, tudod, hogy nincs semmi okod félni. Ha nem félsz, akkor nem izgatod fel magad, nyugodt maradsz. Ha nyugodt vagy, el tudsz aludni. Nekem ez volt a megoldásom. Első 1-2 alkalom meglehetősen ijesztő volt(egyébként egyszer sem hátonfekve, hason leginkább, illetve ülő helyzetben aludva is), utána mivel tisztázódott a helyzet és rájöttem, hogy semmi aggódnivalóm, legközelebb mikor előfordult hogy erre ébredtem, idegen jelenlét érzés ide vagy oda, sz@rtam rá, és visszaaludtam. Nincs értelme erőlködni, a leghatékonyabb a nyugalom, ha tudomást sem veszel róla és visszaalszol.
2017. jún. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jún. 27. 08:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálkozhatsz Magnézium+B6 szedésével és/vagy nyugtató teák fogyasztásával is :) Nem próbáltam, csak egy tipp.


Nekem is 16-17 éves korom körül volt, nagyon stresszes voltam akkoriban... És máshol is olvastam már, hogy az ember stresszes időszakaiban gyakrabban fordul elő.


Mikor velem előfordult, az oldalamon feküdtem.

2017. jún. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Èn most 28 èves vagyok èvente 2-3alkalommal van.amikor lelkileg valami felzaklat.A szüleim elváltak amikor 5 èves voltam attól a naptól folyamatosan minden èjjel volt alvás paralízisem amígy ki nem hevertem a dolgot.
2017. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én azt hallottam,h megelőzni nem lehet, de ha gyorsan pislogsz vagy összevissza veszel levegőt akkor az jelzás az agynak,hogy tested is ébredjen fel,mert te nem alszol.
2017. júl. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!