Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Többszöri alkalommal megálmodo...

Többszöri alkalommal megálmodott, múltbéli halálesetről szóló álom jelentése?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban volt egy hatalmas vihar, nem tudom, hogy ez befolyásolhatta-e, de előjött egy már egyszer megálmodott álmom.

Az egész ott kezdődik, hogy valószínűleg a volt iskolám egy számomra ismeretlen részén állok (ezt onnan szűrtem le, mármint az épületet, hogy a volt osztályfőnököm beszél hozzám - ez természetesen más is lehet, de nem szoktunk az iskolán kívül találkozni. Egyedül egy fehér falat láttam.), és egy képkeretbe foglalt képet figyelek - két, nekem háttal álló egymás kezét fogó lányt ábrázol, kissé oldalasan, úgy, ahogy az emberek ballagáskor mennek. Előttük található egy fekete kapu, valószínűleg az iskola ajtaja - semmiféleképpen nem lehet a volt iskolámé, én valamilyen debreceni iskoláéra gondolok, miszerint ebben a városban tanulok. Körülötte fehér fal, olyan, amelyet nem tudok beazonosítani, merre lehetne a volt iskolámban (a legerősebb feltevésem az a fenti, lezárt helyekre esett).

Felteszem a kérdést volt osztályfőnökömnek, hogy kik vannak a képen, jön a válasz - a kilencvenes években két ballagó osztályt szállító autó összeütközött, és mindössze ketten élték túl a balesetet. Ott bukik meg a történet, hogy a kép egyáltalán nem húsz évvel ezelőtti, hanem minőségileg talán az egyik legjobb.

Író vagyok, tehát az is beugorhat, hogy egyszerűen játszik velem a képzeletem, emellett szeretek mindent, ami halállal, gyilkossággal kapcsolatos, mert érdekel, de egyszerűen nem tudok eltérni amellett a tény mellett, hogy már legalább harmadjára álmodom ezt. Össze-kusza a történet, semmi valóságalap, valószínűleg csak egy álom, de a legutóbbi alkalom, mikor álmodtam, körülbelül egy éve volt, és nem is gondoltam rá azóta, csak az álom közben. És abszolúte nem szándékos, irányított álom volt, hanem spontán.


Mi lehet ez?



2017. júl. 6. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg halállal kapcsolatos műveket is írsz, és valami ilyesféle részletet is elképzeltél a készülő művedhez. Ez a mű lehet már nem aktuális, és egy évvel ezelőtt is képben volt. Az pedig hogy ismerős személyekkel, ismerős helyekkel álmodsz, ez természetes: az álmok ugyanis a tudatalattidból merítenek. Lehet hogy ihletnek megfelel ez az álmod a következő művedhez.:)

Ha jobban bele akarok menni, akkor az is tény, hogy az álmok jövőbeli történéseket is megmutathatnak. Lehet hogy az iskoládból valaki meg fog halni, de ha egy évvel ezelőtt sem történt ilyen, akkor most sem fog.

2017. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Tolna megyei Pörböly egy pár száz lelkes falu, a baleset idején kb. 600 lakost számlált, általános iskola nélkül. Így a helybéli gyermekek minden nap ingáztak a közeli Bátaszékre, a Kanizsai Dorottya Általános Iskolába, ahová a

Gemenc Volán iskolabusza szállította őket. [2] A tragédia napján, 1993. február 12-én ezt a feladatot a szekszárdi üzemegység BSF-157 rendszámú Ikarus 266 típusú autóbusza teljesítette. Akkor már több napja országos influenza tombolt Magyarországon . Így aznap a megszokott mintegy 60 fő helyett csak kevesebb, 29 gyermekkel indult el a jármű a

ködös reggelen, 7:10-kor. [3] A falut elhagyva nyugati irányban haladt az 55-ös főúton, és a nyékipusztai elágazásnál lefordult a főútról, hogy felvegye az ottani tanyasi gyereket. Az alsónyéki vasúti átjáróban az AS 926-os számú fénysorompó immáron két hete nem működött, mivel ismeretlen tettesek január 29-én kilopták belőle az akkumulátorokat. [4] Tartalékakkumulátorok híján a szakemberek a szabályzat szerint kikapcsolták a berendezést.

Az 55-ös úttal párhuzamos Bátaszék–Baja–Kiskunhalas-vasútvonalon (154-es számú vonal) eközben a Kiskunhalas felől érkező 7817-es számú, az MDmot 3016-os pályaszámú motorkocsiból és mellékkocsijaiból kiállított személyvonat késésben volt, ezért a mozdonyvezető közel a legmagasabb megengedett sebességgel, 78 km/órával haladt a célja felé. A vidéket nem túl sűrű köd ülte meg, de a látótávolság azért kielégítő volt. A 154-es számú vonalon közlekedő mozdonyvezetőket és vonatvezetőket írásban figyelmeztette a MÁV, hogy a hibás fénysorompó miatt azon az útátjárón csak 15 km/h sebességgel haladhatnak át. Kiskunhalason a mozdonyvezető kapta meg mind a mozdonyvezetői, mind a vonatvezetői írásbeli rendelkezést. A vonatvezető ismertette ennek tartalmát a mozdonyvezetővel, aki azt nyugtázta. A vonatvezető azonban az írásbeli rendelkezés átvételét nem követelte meg a mozdonyvezetőtől, valamint a számát se vezette fel a menetlevélre. Mindezen hiányosság ellenére a szerelvény elindult Kiskunhalas állomásról. Bajától vontatási vonatkísérő is szolgálatot teljesített a mozdonyvezető mellett. A mozdonyvezető nem közölte vele a kapott írásbeli rendelkezés tartalmát a meghibásodott biztosítóberendezésről.

A baleset

A fénysorompóhoz közeledve a mozdonyvezető kitűzött különleges útátjáró-jelzőhöz közeledve kürtjelzést [5] adott, de a motorvonat sebességét nem csökkentette, így az továbbra is 78 km/h-val haladt a megengedett 15 km/h helyett. A mozdonyvezető és a vontatási vonatkísérő is látta a Gemenc Volán iskolabuszát, amint az velük megegyező irányban haladt Bátaszék felé. Amint az autóbusz irányjelzést adott bal felé, majd megkezdte a fordulást, a mozdonyvezető ismét kürtjelet adott, de nem fékezett.

Az egykori elmondások alapján a buszvezető megállt és körülnézett az átjáróban, annak ellenére, hogy ismerte a menetrendet és úgy vélhette, hogy a vonat már elhaladt. A közeledő szerelvényt azonban nem észlelte, így gázt adott. [6] Ahogy a jármű ráhajtott a sínekre, pontosan a busz közepén telibe találta a 78 km/h-val haladó szerelvény. Az ütközés 7:16 perckor történt. A mozdonyvezető bevallása szerint a teljes fékezés mellett is mintegy 150 méteren át tolta maga előtt a motorvonat a buszt, mielőtt megállt volna.[3] A nagy erejű ütközéstől az autóbusz kettétört. A nagy csattanást meghallva a falubeliek szinte percek alatt a helyszínen termettek és megkezdték a mentést. 11 gyermek és az autóbusz vezetője életét vesztette, a vonaton nem történt személyi sérülés, viszont a motorkocsi súlyosan, 10 millió forint értékben károsodott.


A pörbölyi autóbusz-baleset (a köznyelvben

pörbölyi tragédia) [1] egy 1993. február 12-én történt súlyos baleset volt, amikor a pörbölyi általános iskolásokat Bátaszékre szállító iskolabusz a nyékipusztai vasúti átjárónál a nem működő fénysorompó mellett ráhajtott a vasúti sínekre. A járműbe nagy sebességgel belerohant az épp késésben lévő, gyorsan haladó vonat. A szerencsétlenség során az autóbuszban 12 ember vesztette életét, köztük 11 gyermek, valamint az autóbusz vezetője, további 18-an megsérültek.

2017. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Két teljesen különböző és ellentmondó válasz, hát.. Igazából az én városomban volt egy pontosan ilyen baleset, 91'ben. Erről évekkel ezelőtt hallottam, de csak most jutott eszembe a válasz kapcsán..
2017. júl. 9. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!