Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Egy álom lehet látomás a jövőből?

Jamle29 kérdése:

Egy álom lehet látomás a jövőből?

Figyelt kérdés
ha komoly dolgokról álmodok vagy tudatos álmom van az egy idő után megismétlődik a jövőben (ez is kérdés)

2017. júl. 20. 22:36
 1/7 anonim válasza:
69%

Ezt úgy hívják deja vu.

Konkréten nem a jövőt álmodod meg, csak egy olyan körülményt ami a jövőben kísértetiesen fog hasonlítani az álmodra.

2017. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Látomás biztosan nem, de persze előfordulhatnak véletlen egybeesések.
2017. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. (a közönséges lelkek semmit sem értenek)
2017. júl. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En egyszer megalmodtam az egyik foccimeccset hogy 70. percben lo a vendeg 1 golt, masnap neztem es 71. percben rugott golt a vendeg csapat. Ez feleve volt, azota semmi, de en hiszek benne.
2017. júl. 21. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, de csak véletlenül, esetleg logikai összefüggésekre alapozva összeáll az agyadban egy történet, ami bekövetkezhet a jövőben.

Nem teljesen ilyen, de velem megtörtént, hogy elveszett az autóm forgalmija, hónapokig nem volt meg, pedig már mindent felforgattam érte. Aztán egy nap elkezdtem nagyon intenzíven keresni, de nem vezetett eredményre. Viszont emiatt ezzel is álmodtam. Álmomban is kerestem, és mivel álmomban nem korlátozott a fizika (könnyebben be tudtam nézni az autóban a rejtett zugokba), észrevettem, hogy van egy keskeny rés a kesztyűtartó és a műszerfal között, ahova becsúszhatott, ha véletlen pont oda toltam be, amikor a kesztyűtartóba akartam betenni. Olyan keskeny volt, hogy csak egy szívószállal tudtam benyúlni, de tényleg ott volt, és sikerült kipiszkálni. Ezt azóta sem értem, de jó fej volt az agyam, hogy ezt összehozta, mert az életben nem találtam volna meg ott a forgalmit.

2017. júl. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az unokatestvéremnek elég gyakori az ilyen és ő kisebb balesetek álmodik meg az előzményükkel együtt. Pl. hogy elesik valaki vagy valakit kicikiznek. De olyat is hogy valaki elveszít valamit vagy leejti valamijét. Nem, nem bolond az unokatestvérem és nem depressziós. Még csak nem Lelkiismeret furdalásos és nem skizofrén vagy ilyesmi. 12/L

ő is és én is.

2017. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 thoomas26 ***** válasza:

Az álom egy sajátságos tudatállapot, melyben a saját kis asztrál világunkban tartózkodunk és amelyben a mindenkori lelki állapotunk tükröződik vissza. A mindenkori vágyaink, félelemeink, traumáink törnek a felszínre, hogy azok így megoldódjanak és a lelkünk megnyugodjon. A legtöbb álmunk ezért történik és ennek megfelelően keresendők a jelentésük is.

Kisebb részben azonban előfordul, hogy kilépve a saját kis asztrál világunkból, belepillanthatunk az idő energiafolyamába. Láthatunk képeket a múltból illetve a lehetséges jövőből.


Tehát amikor olyat álmodunk meg, ami később pontosan úgy meg is történik, s egyértelmű, hogy az agyunk különben nem tudta volna azt kikövetkeztetni, akkor biztosak lehetünk abban, hogy jövőálmodást éltünk át.


Ha csak hasonlót, vagy olyat, amit egyébként az elménk ki tudott következtetni, akkor valószínűbb, hogy egy "hagyományos" álomban volt részünk. Ezt mindenki döntse el az adott, saját esetében egyébként.


#5

A tudatunk az életünk minden egyes pillanatát feljegyzi, méghozzá megdöbbentő pontossággal. (Többek közt ez a "napló" szolgál az életfilm lepörgése alapjául is, mely például a halál közeli élményeknek is egyik eleme.) Az álom alatt, abban a tudatállapotunkban hozzáférhetünk ehhez a naplóhoz is. Így azt gondolom annak a pillanatnak az információihoz jutottál hozzá álmodban, amikor odacsúsztattad véletlenül a forgalmidat. Ugyanis ha magad, tudatosan ezt nem is vetted észre, a tudatod mindent megjegyez és mindent rögzít. Sok halál közeli élmény átélő például úgy jellemzi ezt a képességet, mint egy 360 fokban rögzítő kamerát.

2017. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!